Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Normális, hogy még nem vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy még nem vagyok szerelmes a barátomba? Ugye ki fog alakulni idővel?

Figyelt kérdés

22 vagyok, de első kapcsolatom, ezért nem értek hozzá. Kb fél éve ismerem, 2-3 hónapja kezdtünk el ismerkedni, és egy hete vagyunk együtt. Neki elvileg az első pillanattól kezdve tetszettem, és elvileg már akkor szerelmes volt belém, amikor még csak barátok voltunk. Amióta összejöttünk, azóta minden nap mondja, hogy szeret, naponta többször is. Én viszont még nem érzem így. Nyilván kedvelem, meg annál azért több, de még nem vagyok szerelmes. Pedig tényleg nagyon összeillünk, és nagyon normális, rendes, kedves fiú.

Egyik nap mondta, hogy attól fél, hogy én nem fogok úgy érezni, mint ő. Nem akartam mondani, hogy ettől én is félek... Ugye normális, hogy egy hét után még nem vagyok szerelmes? Mennyi idő szokott ez lenni? Mit mondjak ilyenkor, amikor ő mondja, hogy szeret?



2020. nov. 14. 13:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9: Én úgy érzem, hogy bele tudok szeretni. Sőt, még amikor az ismerkedési fázisban voltunk, akkor barátok voltunk alapvetően, és afélreérthető dolgokat nem tudtam, hogy félreérthetem-e, és akkor pont hogy arra gondoltam mindig magamban, hogy nem engedem túl közel magamhoz, mert tudom, hogy bele tudnék szeretni. (Ezt pedig azért akartam elkerülni, mert nem akartam mégegy viszonzatlan szerelmet, mert nem tudtam, hogy barátként tekint-e rám, vagy máshogy.)


#10: Ja, csak eleinte alig beszéltünk, csak ismertük egymást. Az utóbbi időben lettünk jó barátok, és csak aznap, amikor összejöttünk, akkor tudtam meg, hogy ő barátságnál többet érez. Ezért nem is akartam "feleslegesen" beleszeretni.



Én tényleg szeretnék szerelmes lenni belé. Az jutott még eszembe, hogy lehet, hogy azért nem megy még, mert idő kell az agyamnak, hogy átálljon, ugyanis eddig minden erőmmel azon voltam, hogy kiiktassam az érzéseimet.

2020. nov. 14. 22:49
 12/14 anonim ***** válasza:

"Annyira nem értem, hogy mi lehet a probléma. Úgy megérdemelné, hogy viszontszeressem, és én tényleg szeretném szeretni."

Nos, a szerelem nem észérvek mentén szövődik. Sőt! Legtöbbször ellentmond minden józan előrelátásnak.

Hogy a kérdésre válaszoljak, én sem sok reménnyel tudlak kecsegtetni, akárcsak az előttem szólók. Tudod, nem illünk össze mindenkivel egyformán. Van, akit az első pillanattól rühellünk, van, aki közömbös, van, aki tetszik, van, aki szimpatikus, van, akit kedvelünk, van, akibe szerlesek is tudunk lenni, és van, akinek egyetlen pillantásától megroggyan a térdünk.

No, ez utóbbi kategóriát próbáld megkeresni, mert amit most csinálsz, az bár istenes, de meddő gatyázás.

2020. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Úgy érzem hasonló cipőben járunk :D Én már érzem, hogy nem fogok belé szeretni, pedig nagyon durván megérdemelné... Jelenleg összeszedem a bátorságom, és holnap személyesen közlöm vele hogy tartsunk szünetet, illetve hogy hogyan is érzek. Ennyit megérdemel, pontosan azért, mert szeret :(
2021. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Ne add fel, utolsó! :D Mi azóta 9 hónapja együtt vagyunk, és nagyon-nagyon szeretem, nem csak mint embert, hanem szerelemből is. Csak kicsit több időre volt szükségem, hogy kialakuljon (kb 3 hét volt).
2021. aug. 4. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!