Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Szerintetek érdemes gluténérzé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes gluténérzékeny lánnyal járni? (F/24)

Figyelt kérdés
Nekem nincs semmi bajom, de ő nem ehet semmi gluténest. Nem csak emiatt, de gondolok itt arra is h ez nem okozna-e a későbbiekben konfliktusokat h én eszek mindenfélét és ő nem vagy esetleg önmegtartóztatnom kéne magam, csak hogy ne érezze annyira rosszul magát? (kort és nemet is írjatok lécci)

2021. márc. 3. 16:33
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy kérdező, 10? Tőlem utoljára az óvodában kérdeztek ilyet, hogy akkor én most csorgatom a nyálam a kajájára. Nem. Én rendelek magamnak/főzők olyat, amit megehetek és szeretem is. És ha valaki ilyen felszínes dolog miatt belém kötne az nem is kellene. Egy kis kompromisszumba senki sem halt bele, plusz tudok mindenfélét sütni, főzni. Sosem éreztem hiányát a más dolgoknak.

És én megspékelem azzal, hogy cöliákiás vagyok, plusz 3 éve laktózérzékeny. Ennek ellenére nem haltam éhen és még pasim is volt. :D

2021. márc. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám gluténmenérzékeny. Eszi ugyanazt amit mi, (pl borsófőzelék rízsliszttel sűrítve) vagy valami hasonlót. (Mi hamburgert, ő a husit, zöldséget, kis gluténmentes kenyérrel. Harmadik verzió az, hogy mi eszünk valamit, ő meg teljesen mást.

Nem kell akkora nagy feneket keríteni neki.

2021. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, csak olyan emberrel érdemes járni, akibe szerelmes vagy. Te egész biztosan nem vagy szerelmes ebbe a lányba, úgyhogy neked nem érdemes vele járnod.
2021. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a csajnak van esze és nem áll le veled
2021. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen kérdés már....?

Igen, lehetséges, érdemes.

Szerintem ez tök sértő megnyilvánulás, de mindegy.

2021. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
96%

Leírom, hogyan van nálunk:

én (F) vagyok a gluténérzékeny. Amikor megállapította az orvos, a feleségem szinte kétségbe esett (nem látszott rajta, de utólag többször említette társaságban), hogy hogyan is lesz ezután. Tény, hogy néha több a munkája az én ételeim elkészítésével, mint a sajátjával, de ma már föl sem veszi. Ha olyan az étel, akkor előbb az enyémet készíti el (pl. panírozott húst, mert nem akarjuk, hogy a búzalisztben, zsemlemorzsában panírozott húsból az én ételembe kerüljön valami, a glutént tartalmazó panírból. Rájött arra, hogy egyes ételek az én lisztemből ízletesebbek, mint a búzalisztből készültek (palacsinta). Ekkor annyit csinál az én lisztemből, hogy neki is legyen elegendő. Ugyanez lehet a helyzet a besűrítések esetén. Gyakran sűrít rizsliszttel mindkettőnknek. Ha vendégek vannak, figyelmeztet, hogy mit nem ehetek, mert nem gluténmentes liszt van benne.

Summázva: rizs- és kukoricaliszttel, vagy burgonyakeményítővel (és más egyébbel) minden étel megoldható. Tény, hogy a mi nyersanyagaink sokkal drágábbak. A szomszédos Szlovákiában és Csehországban orvos írja ki a receptet, gyógyszertárban vásárolhatod meg és általában csak 25-30 %-át fizeted a teljes árnak, tehát az állam 70-75 %-kal járul hozzá. Meg van szabva, hogy havonta miből mennyit írhat elő, de a megengedett mennyiséget csak kevesen merítik ki, mert elég bőséges a megengedett mennyiség. Ezeket saját bőrömön tapasztaltam.

Tudni kell, hogy nem mindenki egyformán érzékeny a gluténre. Én pl. kipróbáltam párszor, hogy tudatosan ettem a búzalisztből készül süteményből egy szeletet. Semmi bajt nem okozott. Van, aki nem ihat sört (árpamaláta miatt). Én 1/2 litert egy este bármikor ihatok, de más beteg egy kortyot sem. Hangsúlyozom, hogy a magam esetét írtam le, de másnál más lehet a helyzet. Ezek ismeretében dönthetsz kedves Kérdező.

2021. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Te kérdező, te ki/mi vagy, hogy egy ilyen apróság miatt dobhatsz valakit?

Dúsgazdagok vagytok? 34 centis a kárszeg? Fontos ember vagy? Apád híres?

2021. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak idegesíteni akar minket.


Ilyen hülye komolyan nem lehet senki!

2021. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
16%

#27,

ne ítélkezz ilyen elhamarkodottan. A glutén érzékenység (ma még) nem gyógyítható, tehát a halálig tart. Fentebb a saját sorsomat és tapasztalataimat írtam le. Nem rózsaszínű leányálom a sorsunk. Az a kérdés, hogy a másik mennyire képes tolerálni a mi másságunkat. Nálunk abszolút jól működik, sosincs és nem is volt emiatt civakodás, de más személyeknek elegük lehet belőle. Ez nem apróság, pedig ezt írod.

2021. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ha az alakja tökéletes, akkor szedd fel. Istenem, te sötét.


Amúgy meg lehet, hogy olyan vagy, aki csorgó nyállal nézi ki a másik szájából a falatot, nem mindenki ilyen.

2021. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!