Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Gyakori az orvos-orvos házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyakori az orvos-orvos házasság? Az orvosok általában kikkel lépnek komoly kapcsolatra? Elôfordul, hogy egyesek már egyetemen összejönnek?

Figyelt kérdés

Orvosira jelentkezem, és az érdekelne, mennyi esélyem van rá, hogy komolyabb kapcsolatom legyen egy (leendô) orvossal. Nagyon szeretnék majd családot is, nem akarok karrierista nô lenni. Viszont jó lenne egy olyan férj, aki megérti, ha bent kell maradnom az ügyeleten vagy túlóráznom kell, mivel ô is ugyanezt csinálná.


18/L



2013. febr. 13. 12:12
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
100%

én ötödéves vagyok, és azt kell mondjam, hogy a többség, és ez most már szerintem 50% felett van, ugyanúgy orvosissal, akár ÁOK akár FOK, van kapcsolatban, vagy azokból kerül ki a párkapcsolatai nagy része. Az ok nagyon egyszerű, amit te is mondtál, sokan próbálkoztak/próbáloznak külsőssel, akár mérnök, akár nem is egyetemista, de ezeknek a többsége kudarcba fullad, mert egy nem orvosis igen nehezen tudja tolerálni, elképzelni, hogy már az egyetemi évek alatt, nagy a teher rajtunk, sokat kell tanulni, és adott esetben nem érünk rá egyfolytában partizni meg mozizni meg hasonlók. Persze van kivétel,és nem azt mondom, hogy csak az orvosin kell tanulni, természetesen ez nem igaz, de a medikus képzés alapjaiban más, más jellegű, mint az egyéb felsőoktatási képzések. Már az egyetemi évek alatt általában körvonalazódik a medikusok előtt ez a dolog, és így alapból az egyetemről választanak párt a hosszú kapcsolat reményében. Amúgy is a találkozások, randik a relatíve kötött időbeosztás mellett, gyakran csak úgy oldhatók meg hosszú távon, ha hasonlóan kötött időbeosztású fiúval/lánnyal vagy együtt :)

23/f

2013. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
12%

" az egyetemi évek alatt, nagy a teher rajtunk, sokat kell tanulni, és adott esetben nem érünk rá egyfolytában partizni meg mozizni meg hasonlók"


Egy rakás orvos barátom van, szinte mindegyiktől - kivéve egy csaj -, azt hallottam, hogy végig bulizták és itták az egyetemi éveket ... :-P

2013. febr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
100%
hát hallani én is sok mindent hallok, aztán, hogy azoknak mi a valóságtartalma, azt mindenki döntse el saját maga. nem hinném hogy 6 évet végigbulizva az orvosin valaki boldogulhat.első 2-3 évben nem lehet az alapozó tárgyakat csak vizsgaidőszakban megtanulni, aki ezt megpróbálja a 85%-a biztos, hogy megbukik. év közben is tanulni kell legalább az első 3 évben, különben bukdácsolás a vége.
2013. febr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
55%
Lehet régen más volt az oktatási rendszer ... Akiket én ismerek, azok nagy része már főorvos/osztályvezető, szóval nem mostanában jártak egyetemre.
2013. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Szerintem az, aki azt mondja, hogy végigbulizta az orvosit, csupán azt szeretné, ne tűnjön "strébernek".
2013. febr. 14. 18:17
 16/25 anonim ***** válasza:
59%

32 éves orvos vagyok. A férjem közgazdász, de őt a gimiből ismerem, szóval azért nem orvos...

Szerintem egyszerűen azért van sok orvos-orvos házasság, mert 6 éven át csak az egyetem körül folyik az élet, esély sincs máshonnan embereket megismerni. Még a bulik is mind egyetemi bulik, leendő orvosokkal tele.


Amúgy végig lehet bulizni az egyetemet, nálunk is csomóan csinálták és ez nem függ össze a bukdácsolással se (én nem buliztam, mégis bukdácsoltam az elején, mások meg színötössel mentek végig úgy, hogy minden kolibulin ott voltak). De ez részletkérdés...


Amúgy ha rám hallgatsz (bár ki vagyok én?) válassz valami mást és ne legyél orvos Magyarországon.

2013. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Flector 67 ***** válasza:
100%
Magyarországon i élhet jól orvosként.
2013. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én orvos szeretnék lenni, van hozzá elhivatottságom, kedvem, úgy gondolom eszem is. De ez nem jelenti azt, hogy itt is kell dolgoznom. Orvos szeretnék lenni mert a szívem azt súgja, és külföldön szeretnék dolgozni, hogy meg is tudjak becsületesen élni. De azért köszönöm a tanácsot ;)
2013. febr. 20. 18:31
 19/25 A kérdező kommentje:
Orvos szeretnék lenni, csak nem Magyarországon.
2013. febr. 20. 18:53
 20/25 Flector 67 ***** válasza:
Csak majd vissza kell fizetned most már.
2013. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!