Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Más kapcsolatban is előfordul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más kapcsolatban is előfordul az, hogy a férfi nem foglalkozik a nő problémáival? Nem értem miért ilyen a barátom.

Figyelt kérdés

Az én barátom SOHA nem beszél az érzéseiről. Egyszer nem jött oda hozzám, hogy "engem ez bánt, beszéljük már meg" vagy hasonló. Tudom, hogy a férfiak nem azok az érzelgősebb típusok és nem szeretnek az érzéseikről beszélni, de hogy soha???


Ha nekem valami problémám van, ami személyes, azt is megosztom vele. Jól esik, hogy meghallgat. Ilyenkor nem kérek tőle semmit, nem kell tanács, mert úgy sem érzi át, (amúgy is eléggé különbözünk) csak hallgasson meg és öleljen át.


Bezzeg mikor a kapcsolatunkkal van valami probléma...

Régen az volt a baj, hogy sokat hisztiztem, egyből letámadtam, ha bántott valami. Ezen változtattam. Egy hónapja nem is vitatkoztunk semmin. Ma felhoztam neki pár dolgot, ami nem tetszik és változtatni kéne (pl. kicsit unalmas a szex, változtassunk. aztán van a kertjükben egy csomó rózsa, néha meglephetne eggyel, mikor megyek hozzá, régen sokat kényeztetett, most már könyörögni kell azért, hogy megmasszírozzon)


Ezeket tök higgadtan, normálisan, nem célozgatva, érthetően elmondtam neki. Az volt a válasza "nem érdekli a problémám, bocs" Aztán "leszarom, hagyjál békén, majd megbeszéljük"


Annyira rosszul esik, hogy állandóan ezt csinálja. Lassan nem merem elmondani, ha bánt valami, mert tudom, hogy nem érdekli. De csak ilyenkor ilyen. Egyébként szeret, azt mondja velem akarja leélni az életet. De ha a gondokról van szó, mintha visszavonulna vagy én nem tudom..


Az érdekelne, hogy valaki tudja-e vagy van-e sejtése, miért csinálja ezt? Vagy én csinálok valamit rosszul? De ha bánt valami, azt meg kell vele osztani, nem? Vagy rosszul adom elő? Nem csak a jó dolgokat kell megbeszélni, hanem a rosszat is. Nem értem.. Segítsetek légyszi, bánt, hogy így viselkedik :(



2013. aug. 26. 00:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%

"leszarom, hagyjál békén, majd megbeszéljük"


Ezen felsírtam XDXDXD Laza csávó

2013. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Azért van, mert a férfiakkal szemben társadalmi elvárás, hogy ne mutassák ki túlzottan az érzéseiket. Persze ez nem jelenti azt, hogy a párodtól jófejség így viselkedni. Szerintem komoly fájdalmai vannak, csak nem meri őket kimutatni, és ráadásul amiket mondtál neki, azok mélységesen megalázóak voltak :S Hogy miért, azt itt bővebben: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__47..


Ismerem ezket az érzéseket, úgyhogy ha privátban megkeresel, akkor holnap tudok segíteni :) Esetleg egy könyvet tudok ajánlani.


Ha van kedved, akkor olvasd el légyszi ezt, és válaszolj, lehet, hogy a te problémádat is érinti :) http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..


20/F

2013. aug. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
a párom hu oldal reklámja miért van megint ott? utálom hogy az a két hülye ott vigyorog a képükön. chrome-ra nincs, amivel a reklámot le lehetne tiltani,pedig egyre jobban gyűlölöm a reklámozó oldalukat. annyi értelmük van ezeknek a társkeresőknek, csak beszedik a regisztrálók pénzét és annyi! ne regisztráljon rá senki!!!
2013. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

El sem olvastam végig. Mert minek? Egyszerűen tudom a választ és kész. :)


Fiatal vagy?

Nem vagy még házas?

Nincs még közös gyereketek?


Ha ezekre a kérdésekre igennel tudsz válaszolni, lépj le amilyen gyorsan csak tudsz. És hátra se nézz. Találsz jobbat, ugyan már. :) Senkinek nem kell az örökös feszkó. Ha boldogtalan akarsz lenni, akkor megtaláltad a megfelelő társat magad mellé. De azt elárulhatom neked, hogy mellette igazán boldog sohasem leszel. Dönts te, te életed.

2013. aug. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon szép dolog,hogy melletted akarja leélni az életét.DE gondolkodj el azon,hogy neked milyen életed lenne egy ilyen férfi mellett!
2013. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én is mostanában hasonló problémákkal küzdök a kapcsolatomban és engem is nagyon bánt a dolog. Sajnos én sem tudom, hogy miért ennyire nehéz velük beszélni. De szerintem nálunk az lehet, hogy már unja, hogy állandóan a problémákról beszélünk, nyűg neki. Lehetséges, hogy nálatok is valami ilyesmi az oka, hogy egyszerűen beleunt és semmi kedve újra és újra átbeszélni ezeket a dolgokat. Egyszerűen kényelmesebb nekik így, mint egy kis időt szánni a megbeszélésre. Vagy talán azt várják el, hogy zárjuk le és rendezzük le magunkban a dolgokat, mert ők is ezt teszik, ha problémájuk van. Nem tudom, de nagyon nehéz így, mert én is tudom, hogy szeret, de bennem van az érzés, hogy akkor hogy számítsak rá, ha nem hallgat meg és nem törődik az érzéseimmel? Gondolom te is valahogy így érzed magad, mintha nem lennél igazán fontos vagy érdektelen lenne az, hogy mit érzel.

Tényleg rettentő bántó tud lenni, de próbáld meg megkérdezni a barátod, hogy mi az oka, hogy elzárkózik ezektől a dolgoktól. Bántja valami? Én tudom, hogy az én párom már beleunt, mert állandóan ugyanazok a dolgok jönnek vissza, de azok is azért, mert nehézkesen ment mindig a megbeszélés. Talán nálatok is mindig ugyanazok a beszélgetések ismétlődnek és belefáradt, egyszerűen csak nyugalmat akar és jól érezni magát. Mondjuk ez a viselkedés akkor sem megoldás, mert akkor meg hol marad a te lelki békéd és boldogságod? Mintha az nem lenne fontos, hogy te jól érezd magad, csak az, hogy neki kényelmes legyen.

Szóval a lényeg, hogy előbb próbáld meg megkérdezni, hogy esetleg van-e valami oka, hogy ennyire nem akar beszélni. Hátha neki is vannak problémái, amik bántják, csak mint ahogy írtad, magától sosem beszél róla, mert nehezen megy neki. Talán ha látja, hogy előbb érdeklődsz az ő problémái felől, nyitottabb lesz afelé is, hogy meghallgasson Téged és együttműködő legyen :)

23/L

2013. aug. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 DreamWeaver ***** válasza:
100%
A párod pusztán kényelmi szempontok alapján utasít vissza ezekben az esetekben. Ahogy írod is, voltak korábban szép számmal alkalmak, amikor egyből "letámadtad", ha valami problémád volt. Valószínűleg a párod nem tudta megoldani a problémáidat. Ezért úgy gondolja, hogy ha nem tud segíteni, akkor minek hallgassa meg, egyáltalán akkor minek Neked kitálalni vele. Mindössze azt nem gondolja át, hogy egy lány/nő számára már önmagában az jó érzés, ha csak elmondhatja, mi bántja és a férfi elég, ha csak az ő pártját fogja. A problémák elől való elfutás gyakori férfi magatartás. Sok esetben egy férfi egy olyan kapcsolatban szeretne élni, ahol nincsenek problémák és nincsenek rossz napok, csak üdítő ünnepnapok. Ahol a nő mindig kiszolgálja a férfit, mindig friss, vidám, és nedves. :) (Bocs a formáért) És ahol a nőnek sosincsenek problémái. A férfinak persze lehetnek, de azt a nő mint egy jótündér egy varázspálcával egy koppintással megoldja. Az ilyen férfi azt nem látja át, hogy mindezt a nő szeretné a legjobban a párjának megadni, csakhogy ezért a férfinak tennie kell. Rengeteg nő életéből hiányzik a beszélgetés a párkapcsolatban, mindez férj és gyerek(ek) mellett is. A férfi hajlamos azt gondolni, hogy ha már egyszer megszerezte a nőt, több dolga nincs is, hátradőlhet és várhatja a napi instant meleg kaját és szexet és közben nem veszi észre, a nő mennyit evez a párja kényelméért. Amikor a párod azt mondja, hogy leélné Veled az életét, ő egy ilyen életet képzel el Melletted..., problémák nélkül, viták nélkül, de legyen minden a legnagyobb rendben. Pedig a férfinak a nő lelkével és az érzelmeivel is kell szeretkezni, hogy igazán odaadó és igazán NŐ lehessen a partnere mellett. Ha nincsen kommunikáció, idővel elhal minden és egy válás bekövetkezhet 25 év után 2 gyerek mellett is. Egy kapcsolatért közösen kell tenni, a problémákat közösen kell megoldani, mert a felek egyenrangúak. Ha csak egyik, vagy másik fél tartósan nem partner ebben, ki kell lépni, hogy új esélyt adhass Magadnak. És egy pillanatig ne legyen lelkiismeretfurdallásod, ha Te megtettél mindent.
2013. aug. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdeném hogy angyal az én sem vagyok és amikor volt barátnőm, kapcsolatom igen én is hibáztam alakult úgy hogy egy bizonyos időnyi együttélés után nem ők hanem más kapta meg a "Pol" pozíciót ami a preferenciákat illeti, bár ekkor sem mondtam neki hogy "leszarom" vagy hogy nem érdekelnek a problémái csak nem úgy voltam vele nem teljes odakoncentrálással mint máskor. Nem mondom hogy a helyzetetek teljesen reménytelen viszont biztosan én nem felelek meg az ideáltipikus férfi képének de ha nekem egy lány nő azt mondaná a problémámra legyen akár munka akár család akár más hogy "leszarom nem érdekel kuss keress rá magad megoldást...", én nem gondolom hogy folytatnám vele a kapcsolatot. Nyilván ezt nem úgy értem hogy egy feszült nap után mondja ezt hanem ha sosincs rá ideje érkezése hogy meghallgasson és valóban nem feltétlen az kell hogy egyet is értsen velem vagy hogy mondja meg a megoldást de ha van véleménye akkor az érdekel. Nem azt állítom hogy aki így viselkedik rögtön el kell hagyni, de soksok olyan kérdést hozzászólást látok ahol a fiúk pasik stb panaszkodnak hogy mondjuk külső tulajdonság vagy anyagi helyzet miatt nem jönnek össze velük a lányok de ők közben meg lehet hogy érzékenyebbek mint aki ránézésre "okay". Szóval ez is elgondolkoztató hogy nyilván belekalkulálva hogy mindenki változtat sok lány miért marad együtt olyannal aki leszarja a problémáit? A szex miatt? ugyanmár! Tudjuk mindannyian hogy ha egy lány nő keres akkor könnyebben talál de elvesztegetni az életet (ha feltételezzük hogy csak egy van) nem szabad és ez nem önzőség...
2013. aug. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
#5.nél van a kulcsmondat szerintem.. "Neked milyen életed lenne?" Gondolkodj, hogy el tudnád-e akár ezt 20 évig is viselni? Az elfojtott dolgok úgyis előjönnek.. a "leszarom " és társai meg elég csúnyán hangzanak a szerelmünktől.. az én párom, ha valami sok neki akkor egyszer csak elkezd autókról beszélni, innen szoktam tudni, hogy nem kell tovább ragozni a dolgokat :D viszont soha sem "koptatott" le durván.
2013. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

"leszarom, hagyjál békén, majd megbeszéljük"

na ez az a stílus amit már nem kéne megengedni neki..

én ha már valami olyat mond h" kuss" vagy valami hasonló akkor egy pofon.. és megérti h velem így nem beszél.

na de a témához.. a pasik nem igazán nyílnak meg.. lehet az egy gyermekkori sérelem.. esetleg egy múltbeli barátnő akiben csalódott..

Én barátom se szokta elmondani nekem nagyon a problémáit a mai napig.. hogy miért a mai napig ? elmondom.. utóbbi időkben volt egy kis gond a kapcsolatunkban láttam h valami nincs rendben.. régebben is volt h észre vettem h nincs minden rendben de akkor egyszer rákérdeztem azt mondta h nincs semmi (tipikus) aztán most megint és mondtam h nekem elmondhat bármit itt vagyok meghallgatom lehet nem tudok segíteni de mégis jobbha elmondja.. nem ment egyszerűen de elmondta h mi bántja.. (türelem és figyelmesség kellett hozzá) és lám elmondta.. én adtam neki tanácsot szorosan megöleltem és megígérte h elmond mostmár mindent nekem.

De ha nincs meg a bizalmi alap akkor kár a gőzért.. de én azért megpróbálnék vele beszélni hogy neked nem esik jól h nem mondja el a gondjait mert úgy érzed nem bízik megbenned. (mert gondolom azért van benned egy ilyen érzés)

A meglépésekhez meg az h te megszoktad lepni valami aprósággal? meg az h ráerőlteted sose jó mert akkor vagy nem csinálja vagy csak kényszerből.


megkérdezhetem hogy hány évesek vagytok?

2013. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!