Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hullámvölgy egy 3 éves kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hullámvölgy egy 3 éves kapcsolatban. Ugye tényleg átvészelhető?

Figyelt kérdés

26/l vagyok a párom 29 éves fél éve kérte meg a kezem 2.5év együtt élés után. Mindig hűséges volt. Ellenzett mindenféle kicsapongást. Viszont az utóbbi hónapban történt egy eset. Megtetszett neki egy lány a haveri körből, egy pillanatra úgy gondolta, hogy megéri ezért feldobni a kapcsolatunkat, mert megcsalni nem akart. Nem döntötte el még, de idő előtt a fülembe jutott a dolog, és kérdőre vontam, erre ő azt mondta, inkább legyen vége, mert nem élt eleget, nem tudja miről maradt le, ki akarja próbálni mással (?) :/ .... kb 1 nap múlva fordult a kocka, átgondolta és megbeszéltük a dolgot. Belátta, hogy hülye volt. A baj az, hogy bennem még ott a tüske... nem tudom meddig lesz ez így, Ti voltatok már ilyen helyzetben?

Van még egy dolog ami fontos: a kapcsolatunk alatt nekem is volt 1 megingásom, eljátszottam a gondolattal milyen lehet mással, volt egy fiú aki nagyon csapta a szelet nekem, de én erről senkinek nem beszéltem még a legjobb bnőmnek sem,mert tudtam h a páromat szeretem és ez biztos nem más mit egy hülye agymenés. Így is volt. Idővel elmúlt.


a kérdés az, hogy ebből ki lehet mászni még? Elmúlik majd ez a rossz érzés, hogy más után nézett?

Am valószínű, ha nem derül ki magától is belátja ezt, de így most vhogy meg kell birkózni vele...

adjatok tippeket hogyan! előre is köszönöm!



#szerelem #hullámvölgy #harmadik fél #megcsalás gondolatban
2015. febr. 17. 09:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Nem múlik el... Régen exem is ki akarta élni magát, aztán mégis velem maradt. Később dobott, mert azóta is azon agyalt, h milyen lehet mással és h ő ki akarja magát élni. Szóval még ha nem is mondja, biztos gondol rá, főleg úgy, h 1x már majdnem dobott miatta.
2015. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt "korrekt", mert nem akart megcsalni. Másrészt kicsit érdekes, hogy egy két impulzus miatt (ha tényleg ennyi volt) feldobna egy jegyes kapcsolatot.

Az, hogy benned tüske maradt, természetes. Ha bízol benne, akkor idővel el fog múlni. Ha ez az eset a bizalmadatingatta meg, akkor mostantól mindig ott lesz a tüske. Idővel majd nem minden nap, de sokszor elő fog jönni az a bizonyos rossz érzés.

Még ha nem is jó ezeket az ügyket bolygatni, azért beszéljétek át oda-vissza százszor, hátha úgy könnyebb lesz.

Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek, előfordul, hogy megkívánsz egy másikat. Nem az a baj, ha megkívánod, hanem ha meg is csalod a másikat. Ha az ember igazán szeret és tisztel valakit, ha egy leendő házasságot komolyan gondol, akkor mindig lesz benne annyi tartás, hogy ne csaljon meg.

2015. febr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Ez eszébe fog jutni 30, 35, 40, sőt még 70 évesen is. Ezek csak fellángolások, hogy vágyik más puncira, de mindig össze fogja szedni magát és be fogja látni, hogy hülyeség, és ezért nem érdemes feláldozni egy jól működő kapcsolatot.
2015. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

igen ez a durva, hogy amúgy semmi hiányosságot, hibát nem tudott modani a kapcsolatunkra, a szex nagyon jó, közös hobbik közös célok, mindent együtt terveztünk/tervezünk. A kíváncsiság hajtotta... onnan tudom, hogy tényleg rengetegszer átbeszéltük azóta. Szerencsére hamar átpörgette az agyán a dolgokat, az is közrejátszott a "kidobás" felvetődésében, hogy én sem voltam vmi kedves amikor kibukott a dolog... nagyon megdöbbentett.

Neki ez jó lecke volt. Bennem meg... csak reménykedni merek, hogy elhalványul ez a tüske.

2015. febr. 17. 09:47
 5/32 anonim ***** válasza:
50%

Azért itt van néhány nehezen érthető dolog....

A füledbe jutott, hogy tetszik Neki egy Nő és kérdőre vontad miatta....felvette a kapcsolatot avval a Nővel? Találkozgattak a hátad mögött? Ki súgott? Ki kezdeményezett?

Nagyon sok Nő úgy véli, hogy egy házasság vagy eljegyzés a biztosítás arra, hogy a párja komolyan gondolja és hűséges marad...lehet hogy ez így volt valaha, de a mai világban csak jelképes értéke van. Soha nem lehetsz biztos abban, hogy nem jön egy szebb és fiatalabb Nő a párod életében...és bármennyire is furán hangzik, de még nem is várhatod el Tőle, hogy ne gondolkozzon el ezen. Lássuk be, hogy a legtöbb családot a gyerekek után érzett felelősség tart egyben, sokkal hamarabb szétmennek azok a párok ahol nincs gyerek....ha valami nem működik jól akkor megpróbálunk váltani,mert az a célunk, hogy jól érezzünk magunkat a párkapcsolatban.

Ha tutira akarsz menni, hogy a férjed soha nem fog megcsalni vagy félrelépni, akkor zárjad be egy szobába és rakjál rá lakatot....vagy szedd össze Magad és próbáld meg kitalálni miért kacsingatott félre....ne az eredményt kritizáld hanem az okokat tárjátok fel.

37F

2015. febr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

elmondta egy közös barátunknak a kétségeit, de még csak elméleti szinten gondolkozott el. nem találkozgattak, nem volt semmi. sőt a csaj másba szerelmes (konkrétan az exébe)

a páromnak előttem 2 hosszú kapcsolata volt és annyi.. ezért gondolkozott el ezen, na meg tudod hogy van... néha becsap a villám ezt nem tudjuk irányítani.

viszont én szeretem őt, ő is engem. érzem is nem csak üres szavak amiket mond. azt is látom, hogy őszintén bánja, és helyre akarja hozni a dolgot.

ez a jelenlegi tényállás.

2015. febr. 17. 09:57
 7/32 A kérdező kommentje:
OFF: (bocs a hibákért, gyorsan írtam)
2015. febr. 17. 09:58
 8/32 PearlDiver ***** válasza:

Igen, átvészelhető.

Ha szeretitek egymást, ahogy mondod, és képesek vagytok önzetlenül építeni a kapcsolatotokat, akkor a nehézségek-problémák már nem visszavető erőként, hanem fejlődési lehetőségként fognak jelentkezni. Amit itt leírtál az ennek tipikus példája.

A kíváncsiság, kalandvágy mindenkiben megvan többé-kevésbé, nem kell tőle megijedni. Felnőtt emberek vagytok, felelősek a saját tetteitekért, de az érzelmeitekért nem. Magyarul ha jön egy váratlan érzelem és nem dőltök be neki kisgyerek módjára, akkor abból sokat tanulhattok és erősödhettek emberileg.

Mindenesetre az esküvővel a helyetekben nem sietnék, szerintem csak akkor házasodjatok össze, ha már egy jó darab idő (pl. egy év) eltelt komolyabb megingás nélkül.

Szurkolok nektek :)

25F

2015. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

másfél év múlva terveztük az esküvőt. remélem tényleg rendben mennek majd a dolgok! csak most még kicsit fáj :(

mindenesetre én is igyekszem legjobb tudásom szerint építeni magunkat ... csak előre

2015. febr. 17. 10:11
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Először is sajnálom a párodat, hogy ilyen jó "barátai" vannak, hogy elvi szinten kikéri a véleményét valamiről és Ő meg elkotyogja Neked!!! Te pedig vagy annyira "rutinos", hogy ezt számon kéred rajta....nem volt szerencsés!!!

No mindegy....szóval úgy gondolom, hogy az élet természetes velejárója, hogy kísértésbe esünk. Ilyenkor gyorsan csinálunk egy összegzést, hogy milyen a kapcsolatunk, mit nyerhetünk egy új kapcsolattal és mi az amit veszthetünk. Ha nem döglődik a kapcsolatotok akkor majdnem biztos, hogy az utóbbi lesz a több, vagyis nem érdekünk váltani.

Nem véletlenül kérdeztem, hogy a partnered eljutott-e odáig, hogy kezdeményezzen és találkozókat szervezzen... az már egy másik szint, az már arra utal, hogy nem érzi jól magát Melletted és váltani akar...csak nem olyan gerinces, hogy előtte szakítson Veled. Visszahőkölt a történtek után....és szerintem ott legbelül elég erős kételyek gyötrik. Egyrészt azért,mert elgondolkozott azon, hogy ha tartósan leköti magát egy Nő mellé akit szeret,de nem biztos abban, hogy Ő az igazi, akkor mi lesz vele másrészről pedig valamelyik "barátja" elárulta a titkát és ez frusztrálja!!!

Ha azt tapasztalod, hogy még jobban teper Érted és mindent megtesz azért, hogy minél hamarabb elvegyen akkor cél értél, de ha magába fordul és bezárkózik akkor bizony ennek annyi.

37F

2015. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!