Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hullámvölgy egy 3 éves kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hullámvölgy egy 3 éves kapcsolatban. Ugye tényleg átvészelhető?

Figyelt kérdés

26/l vagyok a párom 29 éves fél éve kérte meg a kezem 2.5év együtt élés után. Mindig hűséges volt. Ellenzett mindenféle kicsapongást. Viszont az utóbbi hónapban történt egy eset. Megtetszett neki egy lány a haveri körből, egy pillanatra úgy gondolta, hogy megéri ezért feldobni a kapcsolatunkat, mert megcsalni nem akart. Nem döntötte el még, de idő előtt a fülembe jutott a dolog, és kérdőre vontam, erre ő azt mondta, inkább legyen vége, mert nem élt eleget, nem tudja miről maradt le, ki akarja próbálni mással (?) :/ .... kb 1 nap múlva fordult a kocka, átgondolta és megbeszéltük a dolgot. Belátta, hogy hülye volt. A baj az, hogy bennem még ott a tüske... nem tudom meddig lesz ez így, Ti voltatok már ilyen helyzetben?

Van még egy dolog ami fontos: a kapcsolatunk alatt nekem is volt 1 megingásom, eljátszottam a gondolattal milyen lehet mással, volt egy fiú aki nagyon csapta a szelet nekem, de én erről senkinek nem beszéltem még a legjobb bnőmnek sem,mert tudtam h a páromat szeretem és ez biztos nem más mit egy hülye agymenés. Így is volt. Idővel elmúlt.


a kérdés az, hogy ebből ki lehet mászni még? Elmúlik majd ez a rossz érzés, hogy más után nézett?

Am valószínű, ha nem derül ki magától is belátja ezt, de így most vhogy meg kell birkózni vele...

adjatok tippeket hogyan! előre is köszönöm!



#szerelem #hullámvölgy #harmadik fél #megcsalás gondolatban
2015. febr. 17. 09:09
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
belém szeretett (sry)
2015. febr. 17. 11:25
 22/32 anonim ***** válasza:

Szoktál kártyázni?

Attól még hogy van egy információ a birtokodban, azt nem kell feltétlenül azonnal kiteríteni, mert könnyen a visszájára sülhet el. Nincs az az ember, aki önként és dalolva elmondja a barátja legféltettebb titkát, ha nincs vele valamiféle célja.....ezt nem hiszem el!!!A helyedben Én biztosan kivártam volna, hogy lesz-e az ügynek folytatása!!

A közös "barátnak" nem tetszel véletlenül? Van párja? nem volt köztetek korábban valami viszony?

Ezt a lelkiismereti sületlenséget meg hagyjuk....nem vagytok gyerekek.

37F

2015. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam amit írtál, de mégis kitaláltam az indítékot!!!

Minden mögött van logika csak rá kell jönni!!

37F

2015. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ha ilyen barátaim lennének akkor soha nem mernék hátat fordítani senkinek.....elképesztő. :(

Drága kérdező....jó dolog az édes hármas és jól kihasználtak Téged!!!

Ez egy jó tanulópénz volt számodra....mielőtt bármit is cselekszel gondolkodjál el azon, hogy mi mozgatja a szálakat ,mert nem minden az aminek látszik!!!

37F

2015. febr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

:D utálom a kártyajátékokat :D

igen elég szar helyzet ugye?

de mit tegyek ? jó nagy gyökér voltam mert rögtön rákérdeztem....

kár volt... ki kellett volna várni mi lesz az egészből.

csak akkor abban a helyzetben kb olyan érzésem volt, mint ha elnyelne a föld... minden amit hittem és remélem kb hazugságnak tűnt.

nem bírtam várni :/ hülye voltam

2015. febr. 17. 11:38
 26/32 Girgoy ***** válasza:

Hát én is úgy gondolom, hogy ha nem tesztek radikálisabban a siker érdekében, akkor megismétlődhet a dolog. Ma az a baj, hogy nem eléggé elkötelezettek az emberek a házastársuk (vagy akár csak a partnerük) irányába. A házasság, leáénykérés már egy komoly dolog. Azt annak fényében lépi meg az ember, hogy mindenki másnál boldogabb a párjával és vele együtt akarja leélni az egész életét. Nem hátra/oldalra kacsintgat, hanem csak a társát nézi. Nézd: én egyetlenegy lánnyal jártam és ő jelenleg a feleségem (ő sem járt mással). És nem vacakoltunk azon, hogy jaj, még nem éltünk eleget, még ki akarunk másokat próbálni. Nem: ez a kipróbálni másokat eleve egy önző defektes hozzáállás. Az ember a szerelmét nem próbálja ki, ha meg nem szerelmes, akkor nem tesz úgy, mintha az lenne. és képzeld: egyikünk se érezte soha azt, hoyg nem éltt eleget, bármi hátránya származott abból, hoyg nem járt másokkal! Képzeld el, meglepő dolog? Nem! Tudod mit látunk inkább: azt, hogy mi csak egymást ismertük, de mégis boldogabbak vagyunk, mint mások. Mások boldogtalanabbak, még minidig keresik a társukat vagy komprpmisszumokat kötnek, stb. Miért? Pontosan azért, mert nem képesek telejs szívvel odaadni magukat egy másik félnek! Pontosan az a boldogság titka, hogy telejs szívvel elköteleződsz a házastársad mellett! Üzenem a vőlegényednek, hogy ettől lesz boldog. Ha elkezd másfelé kacsintgatni, akkor soha nem jut el erre a boldogsági szintre, sőt: mérget vehet arra, hogy boldogtalan lesz és megöregedve ostorozni fogja magát azért, hogy nem volt képes úgy belemenni egy kapcsolatba, hogy az életreszóló legyen.


(Amúgy 14 éve vagyunk házasok.)

2015. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Az utolsóra reagálva....teljesen igazat adnék Neked, ha egy elzárt kis faluban élnék, ahol jó esetben egy idegen jön velem szemben és az a gólya.

Ha visszagondolok a húsz évvel ezelőtti önmagamra csak mosolyogni tudok a hibáimon, azt sem tudtam, hogy a szexet eszik vagy isszák és mindent megtettem azért, hogy olyan Nőkkel ismerkedjek akik közeléből mai eszemmel menekülök. :)

A tudatlanság boldogít...mert nem tudod mit hagytál ki az életben...és csak bemagyarázod magadnak, hogy nem érdekel!!! Persze azt is lehet mondani, hogy ezt dobta a gép és elfogadom a sorsom, de ott legbelül mindenki a maximumra törekszik és a legjobbat akarja magának!!!

Biztosan van még olyan, hogy első látásra szerelem és szűzen megyünk a házasságba, és holtomiglan-holtodiglan, de ez pont olyan mintha lottóznál, vagy aláírnál egy üres lapot.

A mostani párom olyan magasra tette a lécet az előző barátnőimmel szemben, mintha más bolygóról jött volna ...és nem áltatom magam azzal, hogy Nála nincs jobb, de azt hiszem nem is kell.....mert Ő pont azt tudja, ami Nekem kell. Ha feleségül vettem volna az első barátnőmet és csak utána 10 évvel később már családos emberként találkozunk akkor is váltottam volna....ez nem kérdés.

37F

2015. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Girgoy ***** válasza:

Vitatkoznék (mellesleg mindketten megyeszékhelyen születtünk és házasságunk után a fővárosba költöztünk, úgyhogy az eldugott kis falu érv ejtve, de nem ez a lényeg...).


Nyílván egy pár csak az egyiket tudja kipróbálni, miszerint vagy összeházasodik első szerelmével vagy kipróbál többet, és a másik oldalról csak infokat szerez másoktól. De ilyen infoszerzésben én jó vagyok, mert szoktam mélyebb beszélgetéseket folytatni és az apró jelekre is tudatosabban figyelek. Igen, hallottam olyanról is, hogy valaki a sokadik párjával lett boldogabb, de a helyzet az, hogy ezt ugyanúgy lutrinak tartom, mint a miénket. :) Mert tudom, hogy igen ritka az, ahogy mi csináltuk, de mégis azt mondom, csak azért ritka, mert a társadalmi nyomás ma nem erre viszi az emebr, holott - maga a minta igenis nagyobb esélyel viszi boldogságra az embereket, mint a próbálgatás!


Miért is? Mert amikor kamaszkorodban leszel szerelmes valakibe, az a szerelem általában sokkal szebb, örömtelibb, természetesebb - vagyis eleve egy nagy érzelmi lökettel indul a kapcsolat. Persze később is szerelmes lesz az emebr, de akkor már válogatósabb, görcsösebb, számítgatóbb, vagyis nincs ez a nagy érzelmi tunning az elején, ami sokszor segít átvészelni a neházságeket. Ha később a sokadik kapcsolatban nehézségek jönnek, akkor könynebben rámondja az emebr: nem igaz, ez már megint ugyanaz a probléma, ami miatt korábban szakítottunk, jajj! (Persze lehetnek kivételek, de erre megint nagyobb esély van). De aki még nem szakított, az sokkal könnyebben rááll arra, hoyg oké, ez egy olyan probléma, amit meg kell odlani, hogy a kezdeti örömök ne múljanak el!


A másik, amiről már írtam, hoyg ha valaki teljesen odaszánja magát (igen, vannak ennek veszélyei, de a veszélyek jóval kisebbek a valóságban, mint amit a tárasadalom sulykol belénk, ez tényleg így van, megint csak egy agymosás és nem a valóság következménye!!!), akkor jobb eséllyel oldja meg a problémákat. Ennek következtében többet fog tudni tenni kettőjük boldogsága érdekében, vagyis boldogabbak is lesznek! Nekünk is voltak hulálmvölgyek, de meglepő módon, amikor ezeket elkezdtük megoldani és kimászni belőle, egyre jobb lett a akpcsolatunk! nem siránkoztunk, hoyg jaj, a kezdeti varázs már úgyse tér vissza - és képzeld el, sokszor érezm úghy, hogy 14 év házasság után időnként még a kezdeti varázs FELÉ is tudunk kerülni! A kapcsolatunk egyre jobb, egyre boldogabbak vagyunk bizonyos területeken. Mert teszönk érte. Nem görcsölve, de hatásosan kezelve a problémákat! Igen, egy kapcsolat nemcsak lefelém, hanem felfelé is ívelhet, ha közösen teszünk érte!


Aki kevésbé kitartó, kevésbé elszánt, az hamarabb kilép, hamarabb visszavonul a problémnák elől - és ezért ksiebb az esély arra, hogy felfut egy kapcsolata a csúcsra! A kezdeti boldogság is eleve kisebb lehet, ugyanakkor a problémák meg nem oldása rontja a boldogság további esélyét. Sokan pedig ugyanazokat a hibákat követik el számos további kapcsolatukban, mert nem képesek fejlődni, mindig a másiktől várják a csodát. Egyszóval: semmivel nincs nagyobb esélye annak, hoyg valaki egy sokadik kapcsolatában boldog legyen, a legnagyobb esély erre továbbra is egyetlen monogám kapcsolatban van. Nem tudatlanságból, hanem pont tudatosan végigviusgálva a lehetőségeket és a realitásokat mások kárán is okulva. Csak az agymosás az, ami ettől elrettenti az embert, nem a valóság. Ezért nincs ma sehol igazán boldog kapcsolat...

2015. febr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Girgoy ***** válasza:
(Bocs az elgépelésekért, gyorsan kellett írnom, mert melóznom is kell. :) )
2015. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Na (ha még olvassátok esetleg ezt) :) jelentem minden rendben. Sikerült átvészelni a dolgot. Jelenleg minden a legnagyobb rendben, sőt, sok beszélgetés és szakirodalom olvasás után azt kell hogy mondjam, sokkal jobban szeretjük egymást mint az elején, megerősödött a kapcsolat, (gary chapman - egymásra hangolva c. könyve nagyon jó)

Talán jót is tett ez a hullámvölgy, mert így felszínre jöttek dolgok, olyanok amikről eddig nem beszéltünk (ki mire vágyik stb) jobban figyelünk egymásra. Köszi a hozzászólásokat! :)

2015. ápr. 8. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!