Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Második esély? Újrakezdés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Második esély? Újrakezdés?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. 17 évesen ismerkedtem meg az első szerelmemmel (35), aztán elég hamar sor is került a dologra. 4 évig voltunk együtt, a végére eléggé megromlott a kapcsolatunk. Eleinte távkapcsolatban éltünk, aztán 2014 januárjában össze is költöztünk. Igazából nem ebből adódtak a problémák, hanem abból, hogy valahogy kiábrándultam belőle, eléggé elhanyagolt a munka miatt és beleszerettem (talán) egy haverjába(32). Olyan március környékén én tettem pontot a végére, és a másik férfi le is csapott a kezéről...mielőtt jönnének a leszólások, tényleg nagyon megromlott a kapcsolatunk, meg mély ponton is voltam más dolgok miatt, így nem volt valami nehéz dolga. Ezt követően "dúlt köztünk a szerelem" a másik sráccal. Értsd úgy, hogy napi több együttlét meg egyebek...utána a volt pasimmal nem is nagyon találkoztam, csak néha, amikor bementem a barátomhoz a munkahelyükre. (kollégák) Tudni kell, hogy ez a nagy fellángolás is alább hagyott. Januárban megmondtam neki, hogy nem szeretném folytatni a kapcsolatot. Úgy gondolom, hogy eléggé kiégtünk. Túl hamar adtunk oda magunkból mindent a másiknak. Erre olyan áprilisban újra elkezdtem találkozni az első szerelmemmel...eléggé távolságtartó volt, tudta, hogy nem nagyon szeretnék vele együtt lenni azok után amit művelt. (a szakításunk legfőbb oka a hirtelen agresszió volt) Azóta rengeteg időt töltünk együtt, és le is feküdtem vele 2x az elmúlt héten. Igazából azt nem tudom, hogy meglehet-e neki bocsátani, vagy érdemes-e. Sokszor eszembe jut a dolog, amit tett, de legbelül talán mindig is őt szerettem, és eltudnám neki nézni. Viszont a barátaim azt mondják, hogy ne tegyem, mert aki egyszer megtette, az újra megfogja. Szerintetek?

2015. jún. 5. 22:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

Mit kell neki megbocsátani, azt nem írtad le..azt,hogy elhanyagolt?


Mérlegelned kellene, hogy tényleg vele akarsz e lenni, vagy csak simán nem jó egyedül..

Igazából ezt csak te tudhatod, senki sem lát jobbaan bele a kapcsolatotokba mint te.

Szerinem hiba ilyen gyorsan belefutni mindenbe, először kellene átgondolni, hogy mi legyen és utána lefeküdni vele.Nem bántásból mondom.

2015. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem az elhanyagolást...a kapcsolatunk utolsó hónapjában elég durván viselkedett velem szemben. Mondhatod, hogy biztos volt rá oka...pedig egyáltalán nem. Gondolok itt olyanra, hogy már azt vártam, hogy mikor üt meg. Ilyet is hiba megbocsátani. Elég sokat mérlegeltem. Volt időm rá bőven. Fél évig nem láttam, igaz addig én mással voltam kapcsolatban, de rengeteget gondoltam rá. A kapcsolatunkban is tartottunk sokszor szünetet, és mindig az jött ki, hogy se veled se nélküled. Ő az a tipikus férfi, aki rám mosolyog, és elolvadtam. Sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni. Az, hogy most lefeküdtem vele abból következett, hogy megcsókolt...és ha engem ő megcsókol, akkor nehezen tudom őt is meg magam is leállítani. Az eszemet elveszi, azt elismerem.
2015. jún. 5. 23:14
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Ha tárgyilagos lennék, azt kérdezném először, hogy mit mondd a pasi?

Ígéri, hogy soha de soha nem fordul elő és hogy változtat ezeken a dolgokon?

És ha igen, akkor mi a garancia arra, hogy tényleg így történik?

Inkább elmesélem az én történetem!


18 voltam, mikor összejöttem egy általános iskolai haverommal. Előtte voltak kapcsolataim és neki is, nem is tartottuk a kapcsolatot, max köszöntünk az utcán. Aztán összejöttünk. Imádtam Őt! Minden téren megfelelt, bár voltak problémáink, veszekedések, de mindig meg tudtuk beszélni! 1 héttel a szakításunk előtt megszorongatta a nyakamat. Akkor szakítani akartam, de miután lenyugodtam alig vártam hogy meg tudjuk beszélni a dolgokat (én is hibáztam). Ő nem hagyta. Dobott. Elmondása szerint én hoztam ki belőle az állatot. 1 évig jártunk. Szakítás után nagyon padlón voltam. Sorra követtem el hülyeségeket, majd miután lenyugodtam és újra lábra tudtam állni (6-7 hónap múlva) újra felkeresett, hogy beszéljünk. Hatalmas dilemma volt ez. Megszívattam, sokszor, de állta a sarat. Fél évig kínoztam, mire beadtam a derekamat. Ráfért. Újra szerelmes lettem belé és már másmilyen a kapcsolatunk, mint azelőtt. Most is vannak problémák, de nem az agressziójával. Volt hogy megszorította a kezem vagy ilyesmi, de dúrvább nem. Már ha felidegesíti valamin magát és csapkod, én olyankor távozok tőle messzire. Pár perc múlva utánam jön és bocsánatot kér. Most 1,5 éve vagyunk együtt. 1 hónapja jegyben járunk. Az agresszivitása alábbhagyott, helyette vannak más problémák. Lehet, hogy komolyabbak...


Én amondó vagyok, hogy mérlegelj. Jöhet még számtalan hozzád való férfi az életedben. Az első szerelemnél talán egyik sem lesz tüzesebb, vagy izgalmasabb, mert mindig az lesz a "minta"(én pl. mindig azt hittem, hogy az első pasim vlt a nagy ő, pedig nem). Lehet hogy csak a sok emlék és a sok együtt töltött idő miatt érzed magadhoz közel, de lehet hogy már nem lesz se szerelem, se tűz. Ne haragudj, ha kissé melankolikus állapotba írtam, vagy pesszimistán, mert ha az én történetem jól sült el, akkor a tiéd miért ne? Az is lehet, hogy egymásnak vagytok teremtve. Bár az én kapcsolatomból kiindulva, ha az elmúlt időszakot nem beszéljük meg, akkor ez sem lesz happy end...


Sok sikert! Légy boldog!

21/L

2015. jún. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Annyíra gyönyörű ez a romantikus szerelmi történet. Ami gyakorlatilag arról szól, hogy a naív kislány agyát feválta dug.ják szát a 20 évvel idősebb haverok. Szerelem, természetesen. Nyilván másról sincs szó :9

A tökéletesen asszimetrikus, elnyomó, kapcsolat mintaképe, a feministák rémálma ami itt le van írva. Tudod, az az igazság, hogy ilyenkor le szoktam írni, hogy nem esett szó erről arról, érdekekről, külsőségekről stb

Viszont az a gyanúm, hogy ebben az esetben te tényleg egészen konkrétan áldozat vagy. Mi az, hogy egy 17 éves csajt bármilyen családi, szülői tiltakozás nélül "megszeretgethet" egy 35 éves cukrosbácsi? Ki az a hülye, aki azt képzeli, hogy itt a férfi részéről bármilyen erzelem valaha is felmerült? Kislány, te a bácsi mosolyától nem elolvadsz, hanem rá lettél nevelve arra, hogy szextárgy legyél. Ezért van az, hogy te összekevered az orbitális dugásokat a szerelemmel. Ahogy a bácsi kollégájával is tetted.

33 vagyok, férfi. Kérdezd meg légyszives tőlem, hogy mennyire veszek komolyan egy 17 éves lányt. Vagy egy 23 évest.

Az utolsó hozzászólónak meg dettó ez a válaszom. Az a férfi, aki fojtogat, baromi jó pasi kell legyen, hogy ennek ellenére itt melankóliázol.

Egyikőtök esetében sem szerelemről van szó, hanem az agresszív emberhez való szimpla függésről, amire a félelem még rá is segít (mint ahogy a bántalmazó kapcsolatokban szokott is lenni) Igy tovább. Nyilván a következmény nem az lesz, hogy előbb utóbb pszichiátrián, és/vagy egyéb ehhez hasonló köttök ki

2015. jún. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

#4: Ha engem a barátom mégegyszer megüt vagy bánt, akkor biztos lelépek. Nem függök tőle. Mint írtam is, más területen léptek fel azóta még nagyobb problémák, amiket ha nem beszélünk meg a közeljövőben, akkor vége.


Bírom ezeket a "maszek pszichológusokat". Mindenkit könyv szerint, meg séma szerint kell analizálni... Jah és ha már személyeskedünk:Nem tudom neked milyen életed lehet, hogy hajnalig a gyakorin ülsz és "boncolgatsz"...

2015. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Komolyan ennyit ertek ti fiatal Lanyok?

Idos pasikkal dugatjatok magatokat es azt hiszitek ez a szerelem?raadasul barmit elturtok sot meg ujra es ujra terdencsuszva visszamentek.

Hol marad az ismerkedes az udvarlas a hosszu atbeszelt ejszakak a tobb honapig tarto egymas utani laz szex nelkul?

Hol marad a kozos jovo tervezese?

Olcsok vagytok es ugy is kezelnek titeket olcso lyukkent akinek egy szep szotol nyilik a lava.

Tudod egy 35+ no nehezebb megkapni mert vannak erkolcsi elvarasai ertekei igy a pasik felszednek hozzad hasonlo olcso libakat.

Agresszio egy kapcsolatban egyet jelent nem megbocsajtast hanem azt hogy olyan messzire szaladj soha ne talaljon meg.

Egy kis lokdosodes pofozkodas aztan par ev mulva rendorsegi hir leszel...

Es sirhatsz hol vannak a rendes ferfiak es Miert neked jutott ez a sors.

2015. jún. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
57%
Van pár ezer oldal olvasni valóm, határidőre, igy keveset aludhatok, a vibráló monítor, meg fura sztorik ébren tartanak. Megtisztelő hogy érdekelnek az életkörülményeim. Bár pont semmi közöd hozzá. Illetve nem én teregettem azt ki, hanem te, és ahelyett, hogy sértetten beszólsz, gondolkodj el azon amit irtam. Én is utálom a pszichologizálást, ahogy irtam is, de ettől még a te meg a kiscsaj esete eléggé tipikus. (az egészséges önbecsülésű ember soha nem mondja azt hogy "ha mégegyszer megüt, otthagyom" ugyanis már rég lelépett ) Nem kell hogy el hidd, de ez akkor sem szerelem.
2015. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Lehet anno most ez a szerelem

szerencsesnek erzem magam hogy nem most vagyok fiatal lany es 20 evvel ezelott meg udvaroltak a fiuk sot meg viragot is kaptal igen szex nelkul.

2015. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#3

Ő állítja, hogy többet ilyen nem fordul elő, de már akkor is megmagyarázta, hogy valamilyen gyógyszert kellett szednie és az váltotta ki belőle az agressziót. Azt letette, és írtak neki másikat. Ő mintha már el is felejtette volna, hogy mi történt, és csak a jelennek él, annak, hogy újra együtt legyünk. Amíg mással voltam, nem vele, addig is folyamatosan próbálkozott, nem tett le rólam, de mindig visszautasítottam, mondván, hogy nem őt szeretem, hol ott legbelül talán igen. Szóval a másik kapcsolatom közben is mondjuk, hogy róla ábrándoztam. Néha azért annak tulajdonítom az egészet, hogy nem hagytam valami sok szünetet a kettő között, és nem sikerült feldolgozni, egyik hibát követtem el a másik után, olykor lehet, hogy ez a kapcsolat kellett ahhoz, hogy újra egymásra találjunk vagy nem tudom.


#4

Nos, akkor elmondanám a sztorit röviden. Még egész kis koromban meghalt édesapám, ennek következtében mindig vágytam egy férfi ölelésére, noha nem nevezném ezt apa komplexusnak, mert emlékeim szerint nagyszerű édesapám volt. Mielőtt összejöttünk, azelőtti évben halt meg. Magamba voltam zuhanva, na meg hatással voltak rám a külső tényezők. Anyámmal meg megint nem jövök ki, apám halála után teljesen megutáltam, mert olyan dolgokat tett, így 18-at betöltve el is költöztem, úgyhogy nem nagyon kellett szülői engedély sem. Soha sem terveztem ilyen életet, de sajnos olyan "baráti köröm" volt akkoriban, akik állandóan cikiztek, hogy még nincsen senkim, egy alkalommal elmentünk Pestre, csak szimpla szórakozásból. Ott egy szórakozóhelyen ismerkedtem meg a sráccal, utána még az ott létünk alatt találkozgattunk is, és úgy lett belőle kapcsolat. Igazából hazugsággal kezdődött az egész, mert én többnek, ő kevesebbnek mondta magát, és egyáltalán nem látszott idősnek. 2 év után mellesleg már jegyben jártunk. Na de nem ez a lényeg. A kollégáját, akivel utána jöttem össze, ő mutatta be nekem. Vele pedig a kapcsolatunk alatt legjobb barátok voltunk, neki felesége volt, állítása szerint nem nagyon jöttek ki egymással, csak érdek házasság volt. A vele való kapcsolatom utána valóban csak szexen alapult. Fellángolás volt részemről, egyszerű testi vonzalom, miután a barátom elkezdett velem durvulni meg el is hanyagolt, így az ő karjaiba menekültem. Nem kellett sok idő, hogy rájöjjek, hogy ő csak a szexért van velem, de valahogy nem érdekelt, mert élveztem és jól megvoltunk.


Ezekre a kommentekre, hogy biztos csak a szexért teper most is a volt barátom nem tudok mást mondani, csak azt, hogy nincs igazatok. Nem ismeritek őt, és nem a szerelem vakít el. Nem olyan nevelést kapott, nem olyan a családja és baráti köre sem, érett, komoly gondolkodású..a kapcsolatunk során már gyereket és közös jövőt terveztünk. Ja és ha már szerelem...nekem nem az a szerelem, hogy "agyon dug". Nálam fontos az érzelem...a kollégájával való kapcsolat valóban nem szólt másról, de az már a múlt, és tudatában voltam a dolgoknak.

2015. jún. 6. 13:50
 10/22 anonim ***** válasza:
48%

Erett komoly gondolkodasu 35 eves ember nem kefelget 17 eves lanyokat. De termeszetesen tudom, hogy hiaba mondom, te tulajdonkeppen vele nottel fel. Kb olyan amikor mas lanynak azt akarnam bedumalni, igy ismeretlenul, h apukad nem is szeret. Szoval en ezt ertem, de attol meg nem lesz erett komoly gondolkodasu ferfi. Az is rendkivul sajnalatos, ami veld tortent gyerekkorodban, az is hogy anyukad ilyen volt, es az is h a barataid cikiztek, de ettol ugyszinten nem lesz erett komoly gondolkodasu ferfi, sot, leginkabb ugy fest, hogy kihadznalta a kinalkozo alkalmat. Mondtam, kerdezz mar meg egy valoban komoly gondolkodasu harmincas ferfit, mit kezdene egy 17 eves lannyal.

De persze a te dolgod. Szerintem ideje lenne mas tarsasag utan nezned.

2015. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!