Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nincs mindenkinek joga a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs mindenkinek joga a párkapcsolatokhoz, gyerekneveléshez! - Szerintetek?

Figyelt kérdés

Én ezt abszolút így gondolom, vegyünk például engem: 26 éves, életunt, kiégett ember vagyok, nincs semmilyen ambícióm, se életkedvem. Nem törődök semmivel és senkivel. A munkám is sz*r. Namármost ezek után biztos egy nő sem jönne el velem, de ha mégis, akk is nem volna semmi értelme - egy nemtörődöm ember nem törődik semmivel, tehát se a családdal, se a gyerekkel, így a gyerek kapna egy mihaszna, szánalmas apát, akit szégyelleni kell - tehát ez a gyerekkel is kib*szás lenne, mert ő még nem tehet semmiről ugyebár...

Vagy vegyük az alkoholistákat: azoknak is minek a párkapcsolat, gyerek? Hogy majd az asszony járjon sörért a kocsmába??? Vagy a gyereknek látnia és hallania kell ahogy az apja részegen fetreng???

Tehát szerintem nincs mindenkinek joga a párkapcsolatokhoz, gyerekhez, mert vannak olyan emberek (pl: én) akik ezt egyszerűen nem érdemlik meg...



2015. nov. 6. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Joga mindenkinek van, csak lehetősége nincs.
2015. nov. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Attól, hogy nem érdemli meg valaki, még simán lehet gyerek. Aki összeáll egy alkoholistával, vagy olyannal, aki veri, stb szintén nem egészséges lelkileg. Sok alkesz mögött van egy nő, akinek már az apja is alkesz volt, és ilyen hozott rossz minta alapján választ, mert nem ismer mást...

Ettől még lehet, hogy lesz gyerekük. Az életben semmi nem úgy működik, mint a könyvekben. A filozófusok kitalálhatnak akármilyen eszmét, soha nem úgy fog megvalósulni, mint ahogy azt elgondolták.

2015. nov. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Párkapcsolat két felnőtt ember közös döntése, ha egy alkoholistával, vagy nemtörődöm, link alakkal összejön valaki, az a maga döntése.


Azt viszont úgy gondolom, hogy bár törvényileg nem tudod megmondani valakinek, lehet-e gyereke, azt kellene tenni. Vannak borzasztó szülők, akiknek nagyon nem kellett volna az az utód. A gyerekvállalást határozottan ugyanolyan, vagy még szigorúbb előfeltételekhez kötném, mint az autóvezetést. Személyiségtesztek, háttérvizsgálatok, elképzelések, intelligencia, felelősség, ilyesmi. A csöveseket meg úgy an block sterilizálnám, annak nincs értelme, hogy az utcára szülnek ártatlan kisgyerekeket, hogy azzal nyerjék meg az ember sajnálatát. Undorító.

2015. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

>joga


>A jog fogalma: olyan magatartási szabályok összessége, amelyek keletkezése állami szervekhez kötődik, ennél fogva az adott társadalomban általánosan kötelezőek és érvényesülését az állami szervek végső soron kényszerrel biztosítják.


Tehát mindenkinek van hozzá joga, amiről írsz, annak a joghoz semmi köze.


Igen, amúgy igazad van abban, hogy sok embernek nem való a párkapcsolat és főképp a gyereknevelés.


>ezt egyszerűen nem érdemlik meg


Ez most valami önmarcangoló ömlengés akar lenni? Van valami célod a kérdéssel?

2015. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne feledkezz meg arról hogy a liberális "yugati" világban mindenkinek mindenhez joga van, kivéve ha az egy még liberálisabbnak nem tetszik (akkor elég egy varázsszót bedobni hogy az illető rasszista/szélsőéges/konzervatív/vallásos és máris win be van tiltva az adott dolog.
2015. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Joga mindenkinek van, az más kérdés, hogy nem mindenkinek való, vagy nem mindenki érzi úgy, hogy neki ez belefér az életébe.
2015. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Jogod van hozzá, hogy változtass magadon, és az életkörülményeiden. És máris lesz nő, aki érdeklődne utánad. Rajtad múlik javarészt, hogy mit hozol ki az életedből.
2015. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jah igen, rosszul fogalmaztam: joga természetesen van ha szó szerint vesszük de inkább az "ilyenféle" ember ne éljen vele: egy családhoz, gyerektartáshoz sok tényezőnek meg kell lenni, úgymint életcél, jó munkahely, ambíciók, barátok - na ezek közül nekem semmi sincs - még 1 támogató család se...
2015. nov. 6. 15:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Még egyszer kérdem: mi a célod a kérdéssel?
2015. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
az, hogy felnyissam egyes emberek szemét hogy akire ráillik a leírás, az kétszer is gondolja meg ha gyereket akar vállalni...
2015. nov. 9. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!