Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » 3 év után van értelme elmondan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 év után van értelme elmondani, vagy már jobb hallgatni róla?

Figyelt kérdés

A barátomat nagyon szeretem, 3 éve vagyunk együtt. Engem 12 éves koromban szexuálisan molesztáltak. Senkinek sem tudok róla beszélni. Eleinte neki azért nem mondtam semmit, mert friss volt a kapcsolat nekem meg ez egy nagyon nehéz téma. Utána meg már szégyelltem, hogy nem mondtam el neki hamarabb, mintha nem szeretném hozzá kellően, vagy nem bíznék benne. Pedig nem erről van szó, csak tényleg nehéz.


Megkérte a kezemet és kezdeti boldogság után, az jutott eszembe, hogy ő még erről nem is tud, közben meg már feleségül akar venni.

Elmondjam neki? De mégis hogyan? Vagy már késő hozzá? 3 éve vagyunk együtt! Félek, hogy megalázónak érezné, hogy eddig semmit sem tudott róla. Viszont ha még később derül ki valahogyan akkor csak rosszabb lesz, nem?



2017. dec. 15. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
3 év után házasodni akarnak... úgy bírom az ilyen embereket
2017. dec. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Mondd el. Én jobban szeretnélek utána
2017. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Kicsi korunktól, 15 éve ismerjük egymást, de "csak" 3 éve járunk, bár a kérdés nem ez volt.
2017. dec. 15. 23:58
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan beszéld ki magadból neki, megkönnyebbülsz, és lehet, hogy jobban elmélyül a kapcsolatotok, mert látja a pasi, hogy te ennyire értékeled őt, és tényleg fontos ő neked, hogy ezt megosztottad vele.

Amúgy nemtom,én ezt tenném.

2017. dec. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Carragher_x ***** válasza:
82%

"3 év után házasodni akarnak... úgy bírom az ilyen embereket"

Mert hány év után engedné Öméltősága?:) 3 év együttélés alatt bőven ki lehet találni, hogy mit akarunk a másiktól.


Kérdezőnek: Mivel szemmel láthatóan meg szeretnéd vele osztani, ezért mondd el neki. Minden normális ember fel tudja érni ésszel, hogy erről roppant nehéz lehet beszélned, szóval nincs itt semmiféle megalázó dolog.

2017. dec. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak akkor mondd el neki, ha segítséget remélsz ennek a feldolgozásában. Ha már feldolgoztad ezt magadban valahogy, nincs teendőd. Mit csinál ? Kinyírja ? Meg nem történtté teszi ? Nem leszel tőle kevésbé múltban molesztált. Ha tudod ezt egyedül kezelni, szerintem nincs neki jelentősége. Ha elmondod, azzal max tehetetlen dühöt váltanál ki szerintem.

31/f

2017. dec. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Kérdés hogy mi volt maga a zaklatás? Mert ha a tanárbácsi rácsapott a fenekedre az egy dolog, vagy a szertárban letolta a cerkát a torkodon az megint más. Utobbi esetben a srác helyében a személyt is tudni akarnám aki tette és fel is keresném egy alkonyati órában. Tényleg? Ha elmondod ő vajon mit fog lépni? Milyen részletességgel tárod elé ezt a dolgot?
2017. dec. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme szólnod róla.

Nem gond, hogy eddig nem mondtad meg neki, de most úgy tűnik, igényed van rá. Hajrá,mondd csak el :)

2017. dec. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, volt olyan párom, akivel szintén megtörtént. Őt megerőszakolták 11 évesen.


Később egyik pasijának elmondta, aki rögtön utána szakított vele.

Nekem később félve mondta el, de én támogattam ebben és segítettem neki túljutnia rajta (amiért azóta is hálás, pedig már 8 éve vége a kapcsolatnak).

2017. dec. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy elkésve vele, sőt!

Pontosan az eljegyzés ténye az, ami miatt most aktuálissá vált az, hogy teljesen őszinte lehetsz vele.

Kitartást, ha tényleg az a pasi, akinek gondolod, akkor nem lesz belőle gond! Ha meg nem fogadja el, akkor jobb is, hogy kiderül időben.

2017. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!