Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Tapasztalatokra lenne szüksége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tapasztalatokra lenne szükségem számítógépfüggőkkel való párkapcsolat terén. Lehet értelme megpróbálni együtt lenni valakivel, aki az életét olyan 80%-ban a számítógépnek/ben éli? Ti tapasztaltatok már pozitív változást ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Megköszönöm, ha megosztjátok velem az ezzel kapcsolatos tapasztalataitokat, és/vagy az ezzel kapcsolatos véleményeteket.


(Fontos még megemlítenem, hogy az én helyzetemben ténylegesen arról van szó, amikor valakinél a játék+internet kombináció már évek óta komoly életvitelbeli torzulásokat okoz - még magában az illetőben is felmerült a függőség gondolata.)



2019. ápr. 10. 00:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
A $$$ vagy annak a hiánya zavar tégedet leginkább, hogy kockulás helyet nem keres inkább pénzt ugye? És te dolgozol az egyetem mellett? Miből éltek egyáltalán?
2019. ápr. 10. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
Ha egy csepp eszed van egy másodpercet sem pazarolsz el az életedből erre az emberre. Max annyit fogsz elérni hogy néha hajlandó a szexre. De kapcsolatban a függőségével lesz
2019. ápr. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

"Valószínűleg kicsit félreérthetően fogalmaztam meg a kérdést, nem én vagyok a számítógépfüggő ....."


Nem volt félreérthető a kérdésed alapján.

2019. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
24%

Én és a férjem elég durván számítógépfüggők voltunk. Egy online játékban ismerkedtünk meg, 2 évig tartott mire sikerült a játék elöl kimozdítania, és randira hívnia.


A randi után 1 évre rá összeköltöztünk, akkor még együtt játszottunk, bár már kevesebbet, mert el kellett mennünk dolgozni, hogy ne haljunk éhen.


Kb 2 hónapra rá várandós lettem, akkor teljesen felhagytunk a játékkal, legalábbis a fizetős játékkal mindketten, mert vitte a pénzt, és úgy döntöttünk, azt inkább a gyerekre költjük, a férjem viszont folytatta egy másik ingyenes játékkal.


Teljes mértékig el tudtam fogadni, hogy ő nem hagyta abba a játékot, hiszen dolgozni ugyanúgy eljár, ha kérem a gyerek körül is ugyanúgy segít. Ha kicsit nagyobb lesz a gyerek, és vissza megyek dolgozni, mindketten visszatérünk a fizetős játékhoz, és ha érdekelni fogja a gyereket őt is bevonjuk.


Hogy a kérdésedre válaszoljak:


Igen, lehet párkapcsolatban lenni egy számítógépfüggővel, de csak akkor, ha az illető tud mértéket tartani, és nincs teljesen elrugaszkodva a valóságtól.


Emellett neked is el kell fogadnod, hogy míg neked a vásárlás a kikapcsolódás, addig neki a számítógépes játékok.


El kell vele beszélgetni arról, hogy mi a jövöképe? Szeretne-e rendes párkapcsolatot, esetleg családot, és képes lenne-e ezért csökkenteni a számítógép előtt töltött időt.


Ha nincs semmi jövöképe, nem tanul, nincs munkája, stb, akkor én hagynám a francba. Megváltoztatni nem fogod tudni, de ha alapból van valami jövöképe, tudja, hogy a szamítógépezésből nem fog megélni, el tud rugaszkodni az online világtól, akkor rajtad múlik mennyire tudod elfogadni, hogy ő romantikus esti séták helyett, bizony a számítógép előtt fog ülni.


Nekem könnyebb a helyzetem, hiszen én is ebben éltem egy ideig, a romantikus séták és vacsorák helyett nekem is többet jelent, ha elmegyünk együtt játszani, neked viszont keményen kompromisszumot kell kötnöd.

2019. ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%
Akkor mit szeretsz rajta? Lusta, fuggo jellemu ember, akinek köze nincsen nagy valoszinuseggel a fejedben elkepzelt ideahoz rola. Nem ertem, minek nehezitened a sajat eletedet tudatosan ilyen hulyeseggel.
2019. ápr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
77%
Én is abban bíztam, hogy változni fog. Nem így lett. Másfél évet pazaroltam rá. Soha nem volt hajlandó semmi közös szabadtéri programra, csak a gép előtt ült. Nekem azóta komoly kapcsolatom és élménydús életem van, ő azóta is az anyjánál él, nem dolgozik, csak játszik éjjel-nappal.
2019. ápr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szerintem szakember tud neked segíteni. Nem kellene hagyjad, hogy a média ilyen hatást gyakoroljon rád.
2019. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ha hébe-hóba tanul, akkor ki finanszírozza a jatekait/gepet?

20 eve jatszom, boven 30 felett, csaladdal is jatszok.

De, es ez nagy de! stabil munkahely es sajat lakas utan lettem hardcore gamer. Komoly kapcsolatban meg sokkal kevesebbet jatszom mint regen.

De a kiszemelted meg tanul, nem tudjuk mik a jövőbeli tervei, mennyire lesz hajlando sajat labra allni. Nala nincs garancia pozitiv valtozasra.

2019. ápr. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

Nekem volt egy ilyen.

EGÉSZ nap a gép előtt ült. Hol zenét szerkesztett, hol játszott, hol MINDEN filmet megnézett, hol viccces postokat, videokat nézett. Bármit, de a gépelől nem lehett kiszedni.

A kapcsolatunk elején dolgozott, de mindig mindenhonnan elkésett, nem megfelelően felkészülten, kipihenten jelent meg, így 8 hónap alatt 4 munkahelyről penderítették ki. Aztán utána már nem is keresett másikat. Beszállt valami rendezvényszervező cégbe, ahol minden munkát más csinált helyette, beleértve engem is, akinek semmi köze nem volt az egészhez. Alakbért úgy kellett kikönyörögni belőle, szörnyű volt.

Amíg dolgozott, a munkából hazaérve egyből a gép elé ült, és hajnalig ott maradt. Miután nem dolgozott, délben kelt, reggel 4ig tolta a gépet, délig aludt ésmég alsógatyában a gép elé vezette az első útja.

Voltak próbálkozások, hogy napi 2 órát nem gépezik, együtt töltönk, meg hsonlók, de semmit nem ért. Viszont ha elmentem otthonról bárhova a mukahelyemen kívül, kiakadt de kegyetlenül. Volt amikor azt hittem agyon fog verni. Aztán összepakoltam és otthagytam.


Aztán pár évvel később volt egy hasonló, neki a PS volt a mindene. Ugyanez, melóból egyszerre játék, az éjszaka közepén feküdt le, másnap úgy ébredt, mint akit agyonvertek. Észre sem szokta venni, amikor hazaértem melóból vagy épp leléptem. Nála 4-5 hónapig tartott a türelmem és rájöttem, hogy semmi értelme küzdenem.

2019. ápr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

Csak játékra használja-e a gépet? Amikor a számítógépet feltalálták valami fontosabb célra volt hivatott, mint a számítógépes játékok.

Én oktató videókat is szoktam nézni. Érdekelnek a befektetések. A játékkal elröpül az idő. Azt kell elérni, hogy napi 1-2 óránál többet ne játsszon. Vagy kell egy célgép. Nekem nincs nagy teljesítményű laptopom és ez lekorlátoz abban, hogy játékkal pazaroljam el az időt.

2019. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!