Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem akarja, hogy dolgozzak....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarja, hogy dolgozzak. Jogos vagy nem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a barátom 32.

Egyetemre járok hétköznapokon, hétvégén pedig dolgozok. (szombat délutántól vasárnap kora délutánig vagyok emiatt elfoglalt hétvégén) Pénteken nem vagyok suliban.

A gond az, hogy én szeretnék dolgozni, de ő nem akarja. A szüleimmel élek, akik el tudnak tartani, és ösztöndíjat is kapok. Megvagyunk, de mivel a szüleim úgy tervezték még évekkel korábban, hogy egy házat akarnak nekem adni és mellé pénzt, mire végzek a sulival, ezért ez havi szinten azzal jár, hogy félretesznek nekem pénzt. Én ezt nem tudnám csak úgy nézni, ezért számomra természetes, hogy amit tudok, megteszek, hogy jobban éljünk, és meg tudjam venni magamnak legalább az alapdolgokat, meg persze jó, hogy nem kell kéregetni mindenre főleg úgy, hogy tényleg tesznek félre nekem.


A gond az, hogy a barátommal a kapcsolatom azóta nagyon megromlott mióta dolgozok a suli mellett (10 hónapja). Nagyon féltékeny, semmibe veszi, amit ott csinálok (nem a szakmámhoz kapcsolódik). Először kinevetett, amikor felhoztam, azóta haragszik. Megmondta, hogy soha a tájára nem jön a munkahelyemnek, mert ez az oka annak, hogy alig látjuk egymást, ráadásul azt mondja, hogy vicc, hogy ennyi pénzért csinálom. Legutóbb azt is mondta, hogy szíve szerint ő "segítene" nekem annyival, amit ott keresek csak hagyjam ott. Elég sok férfi jár a munkahelyemre, akik közül van aki tényleg ki akar kezdeni velem. De nem érti a barátom, hogy ez engem nem érdekel.


Valahol megértem. Nem találkozunk sokat. De amikor próbáltuk az együttélést az sem ment, akkor még rövidebb pórázon próbált tartani.

Nem tudom mi legyen. Valahol megértem, valahol nem. Ez átmeneti állapot és valójában a közös jövőnkért van. Szerintetek?



2019. ápr. 14. 20:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Ne akarj vele közös jövőt. Csak ennyit tudok tanácsolni.
2019. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Az ilyen embertől menekülni kell. Túlzásnak hangzik de valóban így van. Ez később csak rosszabb lesz. Soha de soha nem szabad olyan emberrel együtt lenni, aki bármiben le akar korlátozni vagy nem ismeri el a döntéseidet.
2019. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

A szüleid házat tolnak a feneked alá, barátod meg eltartana, igy könnyű egyetemre járni.Kiváltságos helyzetben vagy és itt siránkozol.Más boldog lenne, ha csak annyi problémája lenne, hogy el akarják tartani.

Amugy ott ne hagyd a munkát! Sőt, vállalhatnál többet is, vannak, aki teljes munkaidő mellett tanulnak.Levelezőn nem lehetsz? Akkor többet dolgozhatnál.

2019. ápr. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként legyél ovatos ezzel az emberrel, eléggé kisajátítónak tűnik, nem jó jel.
2019. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Igen, csak hogy tök egyértelmű, hogy a kérdező párja pontosan azért akarja eltartani, hogy függjön tőle. Ilyenbe nem szabad belemenni!
2019. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Ezt a pasit legjobb lenne kiiktatni. Kontrollmániás, betegesen féltékeny, be akar szabályozni.

Ha végzel az egyetemen, akkor sem fog dolgozni hagyni?

Ne tervezz vele közös jövőt!

2019. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Korban sem illetek össze sem mentalitásban. Megoldás lapát, hogy milyen azt Te tudod.
2019. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Te is tudod nagyon jól, hogy már régen szakítanod kellett volna. Mire vársz?
2019. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%
Én kirúgnám, a szüleimnek sem engedtem, hogy beleszóljanak abba, hogy suli mellett dolgoztam, másnak sem engedném, eltartottnak lenni túlságosan kiszolgáltatott helyzet, akkor is, ha ilyen mértékben tud neked segíteni a család, ráadásul az, hogy dolgozol, tapasztalatszerzésre is jó, később akár szakmai gyakorlatnak. Gondolom, nem az a célod, hogy eltartottként éled le az életed. Én a helyedben nem terveznék közös jövőt egy ilyen emberrel.
2019. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

Férfiként.


Voltak gimis és fősulis csajaim, a komolyabb kapcsolatoknál én sem örültem, hogy dolgozik és így nincs sem ereje, sem ideje a tanulásra és a kapcsolatra.

És amelyik nemet mondott arra, hogy segítem anyagilag, azt nem igazán értettem, főleg, ha közben láttam, hogy semmit nem keres vele.


NEM kisajátítás, de ha nem kell, mert a pasid és a családod is pénzes, akkor inkább a tanulásra és a kapcsolatra kellene koncentrálnod, melózni meg majd annyit fog a halálodig, hogy hidd el, beleőrülsz.


MOST ÉLJ!

2019. ápr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!