Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ez szerelem, esetleg rajongás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szerelem, esetleg rajongás, vagy már valami beteges mánia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég felborult az életem, azon belül is az öt éve tartó kapcsolatom egy régi szerelmem felbukkanása miatt. A történet nagyjából az, hogy gimnáziumban én három évig voltam szerelmes egy bizonyos fiúba, alig beszéltünk, én csak távolról imádtam, figyeltem. Volt közös óránk is, évfolyamtársak voltunk. 15-18 éves koromig ment ez így, sosem mertem lépni, szégyellős voltam. 18 évesen megtetszett egy másik fiú, akivel a mai napig együtt vagyunk. Eleinte nagyon nehezen indult be a kapcsolat, de nagyon szoros barátság alakult ki köztünk, mély és fontos kapocs van köztünk. Pár hete azonban több alkalommal is láttam a régebbi szerelmemet, azóta folyton ezekre a találkozásokra gondolok, azt is tudom, hogy merre lakik, pár megállóra tőlünk és egyszerűen ott van bennem a tudat, hogy bármikor összefuthatok vele és ettől nagyon boldog vagyok. Megint úgy érzem, szerelmes vagyok belé, noha leszámítva ezt a pár alkalmat, érettségi óta, azaz több mint három éve nem láttam. És mégis, egész nap csak rá gondolok.

A páromnak mindezt elmondtam, szerinte nem gond, erről nem tehetek. Nekem viszont bűntudatom van és össze is vagyok zavarodva. Hagyjam itt azt az embert, aki ennyire megért engem évek óta, bár szerelem nem igazán van köztünk, vagy maradjak és álmodozzak egy olyan férfiról, akivel még barátok sem voltunk soha? Ti mit tennétek a helyemben?

Ha mindezt végigolvastátok és még válaszoltok is, akkor nagyon sokat segítetek nekem, minden külső gondolat jól jön most.

Köszönöm előre is!



2019. máj. 30. 16:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Igen, valóban jó hosszú kapcsolatom volt idáig, lehet utánam csinálni. :)
2019. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem azt állítottam, h a szerelem a legjobb dolog a világon, de köztük van. És nem idegen emberhez küldöm oda, először mindenki idegen mindenkinek, ezért írtam, h lépjen, ismerje meg. Aztán kiderül, h a lovag tényleg megérdemli-e a szerelmet, ill. a plátói szerelem túléli-e a valóságot.

De, lépnie kell!

U.i.: Ez még mindig nem jelenti azt, h a meglévő kapcsolatát egyből dobja el. Minden csak a lépés után derül ki, merre lesz az arra. :)

2019. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk, abból a szempontból is jó lenne, ha lépne, mert ez a szerelem egy lezáratlan dolog benne, és előfordulhat, h ezért nem tud elmélyülni a jelenlegi kapcsolata. Ez most lehet, h vmi ezoterikus maszlagnak hathat, de az emberi psziché elég bonyolult kis gépezet, tuda talatt minden információ tárolódik. Nos, lehet h a szerelem érzése ehhez a férfihoz társul a kérdezőben.
2019. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Így már kicsit azért másabb, csak akkor írjuk le rendesen mit tanácsolunk, nem félig meddig..


Mondjuk ez a párom mellett ismerkedek és akkor majd, ha esetleg jön valaki jobb, el is hagyom, hát ez is elég fura nekem. :D

2019. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Valóban fura, sőt... De, valljuk be őszintén (legtöbben ezt megtapasztalják), h nem sikerül elsőre a párválasztás teljes mértékben, és az életük során több partner után találják meg (talán) az igazit vagyis pontosabban az igazihoz legnagyobb mértékben hasonlót.

Erkölcsileg kifogásolható, h úgymond egy idegen férfit megismerjen a párkapcsolatán kívül, de ha valóban tudja tartani az ismerkedés alatt a megfelelő távolságot (ami kell is, h megismerhesse és ne a saját vágyait vetítse ki), akkor abban semmi kivetnivaló nincs.

2019. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ez eddigieket, jött hideg,meleg, de ez természetes, mindenkinek nagyon köszi! El fogok rajta gondolkodni,most is ezt teszem.

Nem fogok suttyomban ismerkedni a párom háta mögött, azonban ő maga is tanácsolta, hogy talán beszélgetnem kellene a másik férfival.

Mindketten nagyon jó emberek, azért a négy év alatt sokszor figyeltem őket anno, egyszerűen csak az első fiú tudta kihozni belőlem azt a bizonyos tüzet.

2019. máj. 30. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!