Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg velem van a probléma?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg velem van a probléma?

Figyelt kérdés

20 éves múltam, soha nem volt még senkim. Soha nem voltam még randin sem. (Sőt, még csak soha nem is csókolóztam.) És egyenlőre jól érzem így magam. A baráti társaságomban, viszont egyre inkább kirekesztettnek érzem magam (mivel lassan mindenki rátalál a párjára), sokszor szóba kerül a téma, és nagyon kellemetlenül érint. Ilyenkor felmerül bennem, hogy velem van a probléma, de nem érzem hogy változtatnom kéne, vagy hogy jelenleg szükségem lenne egy kapcsolatra, és nem is igazán érzem magam késznek erre. Az elmúlt években nagyon sok lelki eredetű problémám volt, az amúgy is alacsony önértékelésem mellé, amit egyedül kell helyretennem magamban és ami nagyon sok időt igényel (szerencsére haladok vele, csak nagyon lassan). Emellett szeretnék az egyetemi tanulmányaimra koncentrálni.

Az volna a kérdésem, hogy szerintetek a későbbiekben probléma lehet a tapasztalatlanságomból? Vagy nem akkora gond, hogy 20 évesen még semmilyen tapasztalattal nem rendelkezem? Félek, hogy igaza lesz a barátaimnak, és nem leszek képes találni magam mellé senkit, aki tolerálja a “hiányosságaimat”.

Ha valakinek van valamilyen személyes sztorija, ami esetleg megnyugtathat ezzel kapcsolatban azt szivesen várom!

Köszönöm a válaszokat!

20/L



2019. szept. 20. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Szerintem nem kell aggódnod. Hasonlóan vagyok mint te, igaz én sokszor randiztam, csókolóztam, és egy kapcsolatom is volt. De szűz vagyok, és kicsit még nálad is idősebb vagyok. Többnyire én sem érzem úgy, hogy szükségem lenne egy kapcsolatra, sőt nem is igazán találom rá magam alkalmasnak. Szintén tele vagyok ilyen szempontból lelki problémákkal. Nem érzem, hogy ebből problémám lenne, ha egyszer megtörne a jég. Fura, de tényleg igazuk van azoknak, akik itt mantrázzák hogy ha egy nő nem 100 kiló és egy fokkal szebb az ördögnél, akkor már holnap talál kapcsolatot, ha szeretne. Ha meg ennél még jobbak az adottságai, és belsőleg is nagyjából rendben van, akkor már főleg nincs miről beszélni. Úgyhogy én nem aggódnék a helyedben. Ha jól érzed így magad, akkor lazíts, élvezd az életet, tanulj, utazz, barátkozz, rengeteg előnye van a szingli létnek. Ha pedig szeretnél társat és tudsz. akkor próbálj meg nyitottabb lenni.
2019. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Egy újabb terméke vagy az internetes marhaságoknak. Nem te tehetsz róla, ebben nőttél fel.

Én 31 vagyok, mi 20-on évesen szartunk bele, ha lelki probléma volt, szartunk bele, hogy egyetem. Ezek nem voltak kizáró okai egy kapcsolatnak és fordítva sem a "tökéletes" társat kerestük és a "tökéletes" pillanatot, amire ez időzithető, hanem egyszerűen csak tettük a dolgunk és ha úgy jött össze, akkor összejöttünk valakivel. És nem érdekelt az sem, ha ez 18 évesen történt meg, vagy 22.

Persze voltak akiket a szex érdekelt és volt és korábban belekezdtek dolgokba, volt akit a szerelem érdekelt, van akinek bejött, van aki hónapokig futott a másik után és rosszul érezte magát, hogy nem lehet azzal akit szeret, de sosem érdekelt, hogy jól van-e ez így. Csak csináltuk, mindenki úgy, ahogy neki jól esett.

Nem voltak szabályok, hogy amíg lelki problémája van valakinek, addig tilos hogy társa legyen, egyetem alatt ismerkedés pedig nem a tanulás rovására ment, hanem az egyetemi élet része volt. Persze volt aki kizárólag a tanulással foglalkozott, csinálta, ahogyan helyesnek érezte.


Nincs olyan, hogy késő vagy korán. Olyan van, hogy jól érzed e magad ahogyan élsz. És ezt ne mások határozzák meg!


Ne azért legyen vagy ne legyen társad, mert az interneten valami szar oldalon azt olvastad, hogy..

Csináld úgy, ahogy neked jó.


Ezeket azért írom, mert ha így csinálnád, fel sem merülne benned a kérdés, hogy valami nincs rendben veled.


Egyedül az nincs rendben veled, hogy másoknak akarsz megfelelni, nem önmagadnak.


F31

2019. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj még nem maradtál le semmiről. Éld úgy az életed ahogy neked tetszik és ne foglalkozz mások véleményével.

Nekem 22 éves koromig nem volt senkim, pár próbálkozáson kívül, még csak nem is csókolóztam. Aztán amikor a legmélyebben voltam (nem emiatt), akkor jött egy lány az életembe, aki gyakorlatilag kihúzott a gödörből.

Pedig abszolút nem számítottam rá, hogy nekem valaha is lesz barátnőm. De megtörtént, ráadásul pont a legjobbkor.

Te lány vagy, ha úgy érzed szeretnél magad mellé valakit, elég annyit tenned, hogy nem zárkózol el a fiúktól, hagyod, hogy ismerkedjenek veled, udvaroljanak neked.

Gyakorlatilag elég egy zsúfoltabb helyre elmenned és szépen mosolyognod és tuti lesz valakid.

2019. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam a baráti társaságommal "gyertyát tartani" egy baráti összejövetelen. Összesen nyolcan voltunk, két szingli srác (az egyik én), a többiek 3 fiú-lány párból álltak.


A 3 fiú-lány párosból 2 páros akkoriban ismerkedett össze, amikor az én előző, hosszú párkapcsolatom ért véget.

Szóval cseréltünk, amikor ők voltak szinglik, akkor én voltam kapcsolatban, amikor pedig én vagyok szingli, ők vannak kapcsolatban. :D


Na de a lényeg: a 3 párból 1 pár volt az, akin részben láttam valamennyire a boldogság jeleit, a másik 2 pár láthatóan csak a másikra támaszkodásról, csimpaszkodásról szólt.


Én is keresem a párom természetesen, de arról szó sem lehet, hogy csak a társadalmi példák és megfelelés miatt beleugorjak egy olyan kapcsolatba, ami csak a hétköznapok túléléséről szól.

2019. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, ezt kifelejtettem, pedig fontos:


A kirekesztettséget én is éreztem a párok részéről a szinglik irányában.

Érdekes módon azok a legkirekesztőbb párok, akik legkevésbé tűntek boldognak.


Ennek van valami pszichológiája, miszerint a boldogtalan kapcsolatok résztvevői félnek a nem görcsölő szinglik közelébe engedni a párjaikat, mert még a végén a túl sok pozitív energiával változtatásra ösztönzik őket. :)

2019. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

szia! teljesen megértelek,mintha en írtam volna...

szinten 20/l,szinten semmi tapasztalat, es szinten egyetem.

kisse kezdem magam hulyen erezni, es erzem hogy mas is eszreveszi ezt😕

2019. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen hiányosságaidat? Hogy még nem csókolóztál? Vagy hogy még nem voltál randin? Ezek nem hiányosságok, aki veled szeretne lenni, irántad érdeklődik, talán még örül is majd neki, hogy senkivel nem kell "versenyeznie". Semmiről nem maradtál le, épp időben vagy mindenhez.

Ha pedig az a barátaid véleménye, amit fent megfogalmaztál, akkor nem a barátaid.


41/n

2019. nov. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én segíthetek az egyedülléten :D
2019. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi probléma. Az, hogy a társadalom mit vár el, az egy nagy baromság, mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné. Miért baj az, hogy még nem volt senkid? Ha lett volna és, most egyedül vagy, az jobb lenne? Nem hiszem. Engem nem zavarna az ilyen "hiányosság" sőt még örülnék is neki. Ne félj segítséget kérni, az ilyenbe tud igazan segíteni egy társ. F
2019. dec. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mizu azóta?
2019. dec. 27. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!