Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Jófiú és Rosszfiú. Tulajdonkép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jófiú és Rosszfiú. Tulajdonképpen melyik mit jelent pontosan? Nők! Kérlek definiálnátok, hogy ti kiket értetek a jó- és rosszfiúk szó alatt?

Figyelt kérdés

Természetesen nincs jó vagy rossz válasz. Mindegyiket elfogadjuk. Ez szubjektív kérdés, mindenkinek a saját látásmódjára van bízva.


Te (mint nő) mit értesz az alatt, hogy Jófiú? És mit az alatt, hogy Rosszfiú? (kérlek írjátok le az életkorotokat is)


Melyik a vonzóbb? És miért?



2019. dec. 27. 23:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9# Nagyon szépen leírta, szóról szóra így van. Ha tehetném mindkét férfitípust elfogadnám egyszerre. Egyik sem jó, és egyik sem rossz. A köztes lenne a megfelelő, de olyan nincs. Amikor az egyikből elegünk van, futunk a másik karjaiba, ha meg abból elég, visszafutunk az előzőhöz.
2019. dec. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%

Jó fiú:

hűséges,kedves,romantikus,tisztességes,úgy viselkedik ahogy azt a társadalom elvárja tőle.


Rossz fiú:

Vagány,nagydumás,kb minden nőt megdug,nincs komoly kapcsolata és nem is akar csak szédíti a nőket egyszerre többet is.Szeretőt tart,hülyének néz.Tudja magáról hogy jó pasi.


És még is mindig a rossz fiút választom még akkor is ha tudom hogy milyen aztán reménykedem benne hogy jó fiú válik belőle persze ez nem fog megtörténni,ezért csak szenvedek meg nyavajgok pedig csak magamnak köszönhetem,mindeközben meg a jó fiúkat lehet észre sem veszem...

2019. dec. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
35%

#13


Igen ez nyilvánvaló, hiszel a rosszfiúk jól néznek ki.

Efölött valahogy átsiklik mindenki.

A rendes srácok nem jóképűek, nem mozgatnak meg a nőkben semmit.

2019. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

Számomra ezt jelenti, abban az esetben, hogy a nők miért buknak a "rosszfiúkra".


Jófiú:

A társadalom által elvárt viselkedést produkáló, sokszor megalkuvó, a komfortzónán át nem lépő, unalmas, eseménytelen férfi.


Rosszfiú:

A saját és a társadalmi normák határait feszegető, újításra, szabadságra vágyó férfi, aki nem fél konfrontálódni, mert nem elégszik meg a szokványos, bevett utakkal.



Nyilvánvalón mindkét esetben lehet jó és rossz véglet is. Az unalom is átformálódhat megbízhatósággá és a forradalmár viselkedés is válhat baromi fárasztóvá.

2019. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%

A párom nekem tipikusan Jófiú, míg a bátyám tipikusan Rosszfiú, így őket írom le :D

A bátyám nagydumás, és képes akárkiről ledumálni a bugyit. Pimasz, szemtelen, néha kicsit nagyképű, de nagyon tud udvarolni, flörtölni, kedveskedni. Minden héten bulizik, társaság közepe típus. Nem akar (vagy nem tud) elköteleződni, épkézláb párkapcsolata még nem volt, egy (vagy pár-) éjszakása már annál több.

A párom visszafogottabb, szerény férfi. Komoly, megbízható, felelősségteljes, olyan, akivel lehet tervezni, akire lehet számítani. Kedves, figyelmes, romantikus, minden perc tökéletes vele.

Ami közös bennük, az a jóképűség és az intelligencia. Egyébként valahogy a kulsejukon is látszik elsőre, hogy ki a Jófiú és ki a Rosszfiú, persze ezek főleg sztereotípiák. A bátyám fekete hajú, sötétbarna szemű, szakállas-borostás, kicsit olyan arab macsós kinézetű, a párom barna hajú, barna szemű, baba arcú. Mindketten jó ízléssel, stílusosan öltözködnek.

2019. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is a jófiú az, aki becsületes, megbízható, szorgalmas, empatikus... a rossz meg az, aki ez mind nem, szóval hazudik, kiszámíthatatlan, lusta, önző. Azért hibái mindenkinek vannak, inkább úgy fogalmaznék, hogy nekem a "közjóra" (értékteremtés, szereteten alapuló kapcsolatok) is való törekvés vonzó, míg a folytonos öncélú haszonkergetés nem az.
2019. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

#12:

"A köztes lenne a megfelelő, de olyan nincs."


Vagy csak te nem veszed észre, mert ez az ostoba kétpólusú gondolkodásmód eltakarja előled.

2019. dec. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát (akiké hasznos volt és ideillő, azoknak meg pláne).


Az elején csak megemlítek egy tényt. Arról több felmérés is született és tapasztalatok alapján is meg tudjuk állapítani, hogy a nők döntő többsége (a gyengébb olvasóknak külön megjegyzem, hogy nem minden nő, csak túlnyomórésze) a rosszfiúk iránt vonzódik. Egyedül talán a negyven feletti nők képeznek kivételt, ugyanis negyven felett a nők körében már inkább a jófiúk a vonzóbbak. De a harmincas korosztálytól lefelé haladva egyre jobban a rosszfiúk a népszerűbbek. Tehát lényegében megfigyelhető, hogy ahogy idősödnek a nők egyre jobban a jófiúkat preferálják a rosszfiúk helyett. (megint leírom, hogy nem, nem mindenki, csak a többség, mert ezen az oldalon ezt külön le kell írni).


De visszatérve a témára. Noha minden nő kicsit másképpen fogja fel a jófiú-rosszfiú képet és nincs teljesen ugyanolyan nézőpont, de alapvetően vannak sok hasonlóságok.

És ezek alapján ki tudom jelenti, hogy én inkább (tehát a többség szerint) a jófiú sztereotípiába illek bele. Például tisztelem a nőket, ezt olyan értelemben, hogy megkérdezem őket mielőtt döntök, nem tolakodok, udvarias vagyok, kedves és tapintatos igyekezek lenni és odafigyelek rájuk. Például nem vonz a szadizmus és dom szerep sem (bdsm). Cigit, alkoholt kerülöm és nem kötöszködök és balhézok ha mondjuk tíz forinttal kevesebbet ad vissza tévedésből a pincér. Ezeket csak azért írtam le, mert ezek alapján a nők többsége a "jófiú" címkét aggatja rám.

Azonban ez számomra végzetes kudarc. Ugyanis 22 éves vagyok. Ebben a korban a nők még pláne a rosszfiúk iránt vonzódnak és szinte rá sem néznek a jófiúkra (az a pár százalékos kivétel nem sok vigaszt nyújt nekem). Tekintve, hogy a tőlem kb 10-15 (vagy több) évvel idősebb nők (akik mivel már jópár pofonon túl vannak) nem rajonganak már olyan nagyon a rosszfiúkért nem fognak akarni tőlem semmit, mivel fiatalabb vagyok tőlük. Így marad az, hogy várok még 10-20 évet és megvárom, hogy a korosztályom megkomolyodjon és utána már lehet náluk esélyem.

De erre a legkevésbé sincs kedven, nem akarok 10-20 évet ücsörögni és várakozni. Azonban azt is tudom, hogy jófiúként labdába se rúghatok. Így lényegében csak egyetlen opció maradt: Rosszfiúvá kell változnom.

De fel is merül a kérdés: Hogyan?

Mert ha most elkezdek kakaskodni és majomkodni, attól még nem leszek rosszfiú, csak egy irritáló barom. Olyasmi benyomást keltek mint amikor a Sebeők ketrecharcosnak öltözött (átvitt értelemben).


De akkor a kérdés: Hogyan tudnék VALÓBAN rosszfiúvá válni? Azaz ne csak külsőleg, hanem belülről fakadóan szeretnék rosszfiúvá változni.

Onnan kezdve már ugyanis beszállhatok a párkeresés ringjébe, de ezúttal sokkal esélyesebb versenyzőként...

2019. dec. 30. 01:29
 19/23 anonim ***** válasza:
82%

Írtad, hogy nem minden nő. Ezekkel a normális nőkkel kellene ismerkedni, a többit ignorálni, kapcsolatra úgyis alkalmatlanok.

Lehet ezzel próbálkozni, hogy átmész rosszfiúba, de erre max tipic műkörmös plázap***ák ugranak, hogy lehessen villogni a barátnők előtt.

Én éltem együtt alkoholistával. Soha többet.

Aki szerint egy segítőkész, tisztességes pasi unalmas, annak nincs ki a négy kereke.

2020. jan. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

#19


De az a gond, hogy statisztikailag szinte elhanyagolható azoknak a nőknek az aránya, akik a jófiúkat preferálják a rosszfiúk helyett. Huszonéves korban pedig, szinte nincsenek is.

Az a nagyon kevés nő pedig, többnyire már rég kapcsolatban van.


Tehát lehet mondani, hogy csak szimplán találjak olyan nőt, aki a jófiúkat szereti, csak ezzel az a gond, hogy ilyen szingli nőt nemigen fogok találni.

Szerintem sokkal egyszerűbb rosszfiúvá válni, mintsem jófiút preferáló szingli nőt találni vagy mondjuk várni 10-15 évet, hogy a korombeli nők megkomolyodjanak (ha már 22 évesként úgysincs esélyem idősebb nőknél).

2020. jan. 3. 01:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!