Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ateista, vagy kevésbé vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateista, vagy kevésbé vallásos lányok, mennyire fogadnátok, vagy utasítanátok el egy keresztény fiú közeledését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy manapság nem népszerű, de én keresztény vagyok, és örülnék, ha sikerülne olyan párt találnom magam mellé, akinek ez fontos. Nem a nagyon bigott, hanem inkább nyitott kereszténynek tartom magam. De fontos, hogy hetente részt vegyek az Istentiszteleteken, hogy imádkozhassak, szeretem az egyházi zenéket, énekeket, és ezt szeretném megismertetni a gyerekeimmel is, és örülnék, ha a feleségemnek is jelentene ez valamit. Viszont azt mondom, hogy egy kedves lány kedvéért el tudok ezektől tekinteni, ha ő nem akadályoz engem a hitem megélésében (elfogadja, hogy én vasárnap templomban vagyok, és nem csak utána fogok más programot szervezni vele), illetve nem nevet ki, nem néz le, vagy nem néz hülyének a hitem miatt, hanem megbecsül érte, hogy én erőt tudok belőle meríteni, ha ő nem is tud. Illetve, ami még fontos lenne, hogy értelmesen tudjak vele az ilyen dolgokról is beszélni, és ne az első Istenről szóló mondat után szakítson félbe. Azt gondolom el tudnám viselni, ha ő sosem tér meg, de ő se próbáljon engem az én utamról letéríteni. 27/F

2020. ápr. 11. 13:30
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten őket keresem, bár lehet a kérdés hülyén jött ki ezzel nem vitatkozom. Nem volt sok szerencsém a lányokkal, és muszáj az emebrnek kompromisszumokat kötnie.
2020. ápr. 11. 14:16
 12/45 anonim ***** válasza:
50%
A gyereknevelesnel bukta lenne, mert en sosem nevelnem vallasosnak a gyerekemet. Az nem zavarna, ha ez lenne a hobbija a ferfinak, hogy templomba jar, meg ilyenek, beszelgetunk a temarol, de szinte biztos vagyok benne, hogy a hetkoznapokban, gyerek nelkul is lennenek olyan helyzetek, amikor nezetelteresek lennenek a dologbol, fuggetlenul attol, hogy most hirtelen nem jut eszembe ilyen lehetseges helyzet.
2020. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
88%
Őszinte leszek, nem fogadnám el. A barátaim között sincsenek keresztények, párkapcsolatban még annyira sem tudnék ezzel a hatalmas különbséggel együtt élni. Szerintem te is jobban járnál, ha a saját értékrendedhez közel álló nőkkel ismerkednél, mert ha máshol nem is, a gyereknevelésnél ez borzasztóan kiütközne.
2020. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem, miért akarnád direkt megnehezíteni a saját életedet. Alapból nem könnyű egy másik emberrek évekig tartó, harmónikus kapcsolatot kialakítani, hát még úgy, ha teljesen más az éleszemléletetek és az értékrendetek. Ha tényleg vallásosnak tartod magad, akkor érdemesebb szintén vallásos lányok között keresgélni. Szerintem alap, hogy olyan embert keresünk magunk mellé, akik hasonlóan gondolkodnak mint mi. Ez nem begyöpösödöttség, ez a józan ész.
2020. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire, kár ezzel szenvedni.
2020. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Egy vidéki nagyváros környékén élő lokálpatrióta vagyok, nem szeretném a lakhelyem feladni, és nagyon nehezen találok bármilyen lányt. És valamilyen szintű kompromisszumot kötnöm kell, de azt érzem, hogy a szülőhelyemhez is nagyon ragaszkodom, nem szívesen mennék el innen egy lány miatt.
2020. ápr. 11. 14:58
 17/45 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor döntened kell, a hely fontosabb, vagy hogy hozzád illő párod legyen.
2020. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan én is az vagyok, de vannak ennél racionálisabb és jobb fogózkodóim is. A szüleim végigjárattak az összes szertartáson, mese szinten hallottam róla, de sosem neveltek úgy, hogy ez vagy az bűn lenne, mert isten meg a többi hülyeség, hanem inkább normálisan megindokolták és elmagyarázták.


Ha nem akar meggyőzni és nem tart szar embernek, mert vannak dolgok, amiket másképp kezelek, akkor nincs bajom ezzel.

2020. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
90%

Nem lenne egyszerűbb eleve olyan lányok között keresgélned, akik hasonló világlátásúak, mint te? Ez a kérdés hosszútávon azért jóval többről szól, mint hogy az egyikőtök elmegy síelni évente egy hétre, a másik meg nem, és akkor egy hetet nem vagytok együtt.

Az a baj, hogy látszik, hogy fogalmad sincs, a legtöbb, a szemedben ateista ember hogyan gondolkodik a hitről és a vallásról. Elmondom: sehogy. Mert nem érdekel minket a téma egyáltalán.

Nem nevetnélek ki, nem néznélek hülyének, nem becsülnélek se jobban, se kevésbé érte, és nem is szakítanálak félbe az első ilyen mondatod után, de nem is igazán tudnék hozzászólni, mert nem értek a témához, és annyira meg nem érdekel, hogy utánanézzek.

Ez körülbelül olyan (a fenti példánál maradva), mint amikor valaki a síelésről kezd el neked beszélni, úgy, hogy te nem szereted a telet, és eszed ágában sincs síelni. Oké, egyszer végighallgatod, de hogy egész évben folyamatosan téma legyen...

2020. ápr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is vannak jófej hívő barátaim, de kapcsolatban ez kizáró ok teljes mértékben. Heti istentisztelet, imádkozások meg satöbbi, ezt biztos nem viselném el. Egyszerűen egy ilyen típusú emberrel semmi közös nincs bennünk. Gyereket/házasságot én amúgy sem akarok, de gondolj bele: melyik ateista nő hagyná, hogy vallásos dolgokat tukmálj a gyerekei fejébe? Mert gondolom te fel lennél háborodva, ha ateista elveket tanítana a gyerekeidnek, de fordítva meg oké?

“Ne az első istenről szóló mondat után szakítson félbe” Miért akarsz vele a te istenedről beszélni? Nem köteles végighallgatnia. Mert gondolom te egyből félbeszakítanád, ha azt mondaná nincs isten.

Találd meg a hozzád való nőt, hidd el, egyetlen ateista/nem hívő sem fogja tolerálni ezt az életmódot.

2020. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!