Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ateista, vagy kevésbé vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateista, vagy kevésbé vallásos lányok, mennyire fogadnátok, vagy utasítanátok el egy keresztény fiú közeledését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy manapság nem népszerű, de én keresztény vagyok, és örülnék, ha sikerülne olyan párt találnom magam mellé, akinek ez fontos. Nem a nagyon bigott, hanem inkább nyitott kereszténynek tartom magam. De fontos, hogy hetente részt vegyek az Istentiszteleteken, hogy imádkozhassak, szeretem az egyházi zenéket, énekeket, és ezt szeretném megismertetni a gyerekeimmel is, és örülnék, ha a feleségemnek is jelentene ez valamit. Viszont azt mondom, hogy egy kedves lány kedvéért el tudok ezektől tekinteni, ha ő nem akadályoz engem a hitem megélésében (elfogadja, hogy én vasárnap templomban vagyok, és nem csak utána fogok más programot szervezni vele), illetve nem nevet ki, nem néz le, vagy nem néz hülyének a hitem miatt, hanem megbecsül érte, hogy én erőt tudok belőle meríteni, ha ő nem is tud. Illetve, ami még fontos lenne, hogy értelmesen tudjak vele az ilyen dolgokról is beszélni, és ne az első Istenről szóló mondat után szakítson félbe. Azt gondolom el tudnám viselni, ha ő sosem tér meg, de ő se próbáljon engem az én utamról letéríteni. 27/F

2020. ápr. 11. 13:30
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
1%
Az előző rendszer hozadéka a sok ateista. Gondolom ellenzéki szavazók is
2020. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
78%
Miért nem jársz ilyen vallásos eseményekre? Ott nyilván olyanok lesznek akiknek hasonló a világképe. Nekem van egy vallásos barátnőm, ő mindig mutatja, hogy miket szerveznek. Nem ilyen templomi meg imádkozós dolgok, hanem Közösségi, kulturális események. Nyilván most a vírus miatt nem, de amúgy tuti egy csomó ilyen van, pláne nagyvárosban.
2020. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
40%

Mivel a kereszténység a szeretetet, irgalmasságot,őszinteséget.. stb. helyezi előtérbe, és fő tanításai közé tartozik, így számomra semmi akadálya, hogy szívembe fogadjak egy keresztény fiút.

18/L

2020. ápr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok gyereket, és nem értem, miért kell istenről beszélni. Nem azért vannak ilyen Biblia klubok, hogy ott menjen a vallásos pletyi?


A másik meg, hogy nem, nem bírnám ki szemforgatás nélkül, mikor mondja, hogy templomba megy. Mintha azt mondaná, megy a Gizi jósnőhöz teafűolvasásra.

2020. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
9%

Ez igen! Jó sok hitetelen nő van!

Kérdező teritsd meg őket!


Ugy beszelnek az Isten hitrol mintha valami borzalmas dolog lenne ugy h nem is ismerik ami meg eloitelet.


Ijeszto h ilyen orszagban elunk.



Bezzeg ha egy helyes sportos muszlim fiuka lenne akkor egyből felvennek a hitet!:)



Arabokkal az van h egyszerre tudnak hivok meg macsok lenni .


Kereszteny fiuk meg lelkieg a toppon vannak,de anyagi vilagban nem,alazatosak,es túl sokat agyalnak hezitalnak. De ha van olyan aki nem annak csak örülök.

2020. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
0%

Meg mi az h vallasos lanyok neked nem jók,meg h csak.helyben akarsz élni? Ez onzoseg fafejuseg a nore nézve es nem kereszteny hozzaallas.Ha neked Isten egy masik varosban adja a boldogsagot akkor inkabb nem koltozol oda? Korulmenyes vagy?

Mi ez a te nagy vallasosasgod?

2020. ápr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Na álljunk meg egy szóra. A vallásos lányokkal semmi gondom nincs, sőt ők állnának az első helyen nálam. Azért kérdezem az ateistákat, és a kevésbé vallásosokat, hogy ők mennyire fogadnák örömmel, ha nyituk feléjük is, vagy egyből elutasítás lenne, úgy látom sokaknál az utóbbi.


Tudom, hogy a lokálpatriotizmus se menő manapság, de nekem ez is fontos lenne. Igazából a szülővárosomban érzem magam igazán a bőrömben. A falun, ahol egész életemben éltem, és a koronavírus miatt távmunkába visszakényszerültem, nem érzem ugyan rosszul magam, de úgy érzem, hogy hiányzik a másik otthonom. Nem szeretnék lemondani a szülővárosomról, sőt az a célom, hogy egyszer ott élhessek.


Igen próbálok keresztény lányokat megismerni. 10 éve azért is kezdtem a faluból, ahol annak az egyháznak nincs temploma, amihez én tartozom a városba templomba járni, hogy ott hátha találok valakit magam mellé. De sajnos hiába egy 3000 fős gyülekezetről van szó, nem jár egy fiatal se az Istentiszteletekre, volt, hogy én voltam a legfiatalabb a templomban. Van ugyan ifjúság, de abból sajnos bejárósként kicsit kiszorultam, most meg már kiöregedek belőle. Az életem az utolsó fél évben rendeződött annyira, hogy tudok újra az ilyesmikkel is foglalkozni, illetve tudnék, ha nem lenne ez a vírus. Utána talán találok valamilyen keresztény közösséget, és benne egy lányt is, de mintha tűt keresnék a szénakazalban.


És azért is nehéz, mert sose volt még senkim. Nem távkpacsolatot szeretnék valakivel, és, ha még ne adj Isten költöznék is, akkor is jelenleg itt tudom a pályafutásom megalapozni. Ugyan sokat változtam külsőleg belsőleg is az utóbbi egy évben jó irányba, de nem én vagyok a legjobb parti, így próbálok engedni az igényekből, és fel akartam mérni, hogy mennyire működhetne, ha ebből az igényemből próbálok engedni valamit. Úgy látom nem nagyon.


Voltak itt számomra megmosolyogtató válaszok is, pl, hogy a templom az jósnő, hogy ne tömjem hülyeségekkel a gyerekeim fejét. Hogy a Bibliai mesék így úgy. Igen van emögött is ráció, hogy valaki így érzi. Pl a Biblia kapcsán, én is evolucionista vagyok. A teremtéstörténet az egy hitvallás, és egy példázat, nem tudományos igényű mű, hanem egy szimbolikus történet arról, hogy az ember, ahogy öntudatra ébredt, a tökéletes Istennél lévő állapot helyett, egy a világot ugyan megismerő átalakító, de pusztító útra lépett. A kereszténységet sokan azért nem tudják hová tenni, mert csak felületesen ismerik. De, ha tudnák, hogy miről is szól a mélyében, akkor nem ítélnék el annyira, sőt akár rá is jöhetnének, hogy ez jó, sőt neki is szüksége van erre.

2020. ápr. 11. 21:23
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

"sőt akár rá is jöhetnének, hogy ez jó, sőt neki is szüksége van erre"


A legtöbb nem hívőnek nincs ilyenre igénye, a többi (pl. én is) meg egyszerűen nincsen erre rászorulva.

2020. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kerdezo! Az elozo valaszolok eleg radikalisak, de alapvetoen van igazsag abban, amit mondanak. Kereszteny lanykent megertem, hogy nehez lehet a te helyzeted, de a hitelet teren "kompromisszumot" kotni veszelyes.. Lattam olyan peldat a kornyzetemben, ahol ket mas felekezetu, nyitott ember jol mukodo kapcsolatot alakitott ki, de ehez kellett az, hogy mindkettejuknek legyen legalabb egy minimalis kapcsolata Istennel. Ha hivokent nem a megfelelo alapokra helyezed a kapcsolatod, akkor a bukas eselye nagy. Sajnalom es kitartast az Ur altal neked kijelolt szemely megtalalasahoz!
2020. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nehéz kérdés, mert ha van is tetszés, nem működne hosszú távon.


Meséltek már nekem ilyet, hogy egy úriember elvett egy katolikus lányt, született egy gyerekük, de annyira nem működött, teljesen két külön világ voltak, hogy x év után elváltak, és az úriember külföldre utazott x havonta látogatni a gyereket.


Szerintem keress egy hasonló lányt.

2020. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!