Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ateista, vagy kevésbé vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateista, vagy kevésbé vallásos lányok, mennyire fogadnátok, vagy utasítanátok el egy keresztény fiú közeledését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy manapság nem népszerű, de én keresztény vagyok, és örülnék, ha sikerülne olyan párt találnom magam mellé, akinek ez fontos. Nem a nagyon bigott, hanem inkább nyitott kereszténynek tartom magam. De fontos, hogy hetente részt vegyek az Istentiszteleteken, hogy imádkozhassak, szeretem az egyházi zenéket, énekeket, és ezt szeretném megismertetni a gyerekeimmel is, és örülnék, ha a feleségemnek is jelentene ez valamit. Viszont azt mondom, hogy egy kedves lány kedvéért el tudok ezektől tekinteni, ha ő nem akadályoz engem a hitem megélésében (elfogadja, hogy én vasárnap templomban vagyok, és nem csak utána fogok más programot szervezni vele), illetve nem nevet ki, nem néz le, vagy nem néz hülyének a hitem miatt, hanem megbecsül érte, hogy én erőt tudok belőle meríteni, ha ő nem is tud. Illetve, ami még fontos lenne, hogy értelmesen tudjak vele az ilyen dolgokról is beszélni, és ne az első Istenről szóló mondat után szakítson félbe. Azt gondolom el tudnám viselni, ha ő sosem tér meg, de ő se próbáljon engem az én utamról letéríteni. 27/F

2020. ápr. 11. 13:30
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
85%

Valójában a templom és a jósnő nem áll messze egymástól. Már abban az értelemben hogy egy elvont felső hatalom adta irány mutatáson alapul ami kielégíti az adott illető igényeit és biztonság érzetet ad.

Emellett te tiszteletet vársz a vallásod irányába de vajon ez a tisztelet jár a többi hitnek is?

Mert a képmutatás zavar engem a leginkább a vallások kapcsán. Engem tiszteletnek engem fogadjanak el de a többiek eretnekek meg tudom is én mik. A tanítás a szeretet aztán halomra öljük aki nem ért egyet. A szegények a mennybe jutnak undorító a gazdagság aztán a pap kiugrik a merciből meg arannyal bevonva a templomok... És még lehetne sorolni.

Szerintem minden hitben meg lehet találni a jó tanítást és minden hit tiszteletet érdemel. Ettől függetlenül nem lesz egyik se reálisabb a másiknál legfeljebb az egyén számára. Tehát ha a jósnőhöz hasonlítja valaki az Istentiszteletet hát nem sokat téved és nem kell rajta fennakadni. Neked ez adja a jó érzést hogy a saját Istenedben hiszel másnak meg a jósnő varázslat újjá születés karma vagy bármi más.

2020. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
91%

”sőt akár rá is jöhetnének, hogy ez jó, sőt neki is szüksége van erre.”

Látod, ennyire vagy szűklátókörű. Ezt melyik ateista lány fogja elviselni? Ugyanazt tudom mondani, mint az egyik korábbi válaszomban: fordítva gondolom már nem menne a dolog. Pedig te is csak felületesen ismered az ateizmust és lehet, hogy rájönnél, hogy milyen jó és szükséged van rá. Lehetetlennek tartod, mi? Na, az ateistáknak is ugyanolyan lehetetlen, hogy rájöjjenek, nekik egy képzeletbeli lényre van szükségük.

2020. ápr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Nem érzem magam szűk látókörűnek. Tanult ember vagyok, a természettudományokat is nagyon szeretem, számomra ezek is a teremtett világ csodáját mutatják be. Ateista ismerőeimmel is tudok úgy beszélgetni a hit témájáról, hogy ne legyek sok nekik, sőt néha az egyik ateista kollégám teljsen nyitottan kérdéseket is tesz fel nekem. Jobban át tudom érezni a racionalista világképet, és az azzal való disszonencia érzését, mint sok tényleg bigott keresztény, és tudok mindenkinek az ő világnézete alapján válaszolni a kérdéseire, ha ő igényli.


Dolgoztam együtt egy Kirsna-hívő férfival is távmunkában, mint webfejlesztő. Nagyon rendes szeretetteli férfi. Beszélgettünk a hitünkről is, amikor szorosan együtt dolgoztunk, és egyikünk se próbálta megtéríteni a másikat, hanem elfogadtuk, hogy a másik hite is a szeretet közvetítésére épül, és a teremtő Istent szolgálja egy másik úton át. De mivel több keresztény felekezet között nőttem fel, így a kereszténységen belül is nyitott vagyok más irányzatokra is.


Sőt azt mondom, hogy a szeretet közvetítésével más úton is el lehet jutni Istenhez, de én ezen az úton tudok legjobban haladni felé, a szeretét is ezen keresztül tudom átadni az embereknek. Így tudok jobban szeretetteljes ember lenni, mint a hitem nélkül lennék.


Egy bigott ateistával, aki a templomtól rosszul van, és még mint műalkotásra se tud ránézni, illetve a Biblia számára a Mein Kampf-fal egy kategória tényleg nem tudnék boldogan egy párt alkotni. Persze vele is kedves ember lennék, de tényleg nem működne. Viszont egy olyan ateistával, aki elfogadja, hogy én ebből tudok erőt meríteni az élethez, és így érzem azt, hogy a szeretetet hitelesen át tudom adni, vele szerintem gond nélkül lehetnénk egy pár, ha ő is egy szeretetteljes leányzó.

2020. ápr. 11. 22:04
 34/45 anonim ***** válasza:
85%

"sőt akár rá is jöhetnének, hogy ez jó, sőt neki is szüksége van erre"


Csak ismételni tudom ezt, amit felettem linkeltek, nekem ez már a térítés határát súrolja. Nekem amúgy a Biblia kb. a Harry Potter-rel egyenlő - és utóbbit szeretem, de aki sztorik gyűjteményénél komolyabban veszi a Bibliát, azzal nem tudok mit kezdeni. Neki olyan mankó kell az élethez, amit nem tudok megérteni.

2020. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
74%

"Viszont egy olyan ateistával, aki elfogadja, hogy én ebből tudok erőt meríteni az élethez, és így érzem azt, hogy a szeretetet hitelesen át tudom adni, vele szerintem gond nélkül lehetnénk egy pár, ha ő is egy szeretetteljes leányzó."


Ezt kb. olyan stílusban írod, mintha főnyeremény lennél, és csak válogatnod kellene a jelentkezők között.

2020. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező! Akkor lesz nőd ha hiszel benne! Ne ezzel indits h te hívő vagy.Mi kell a nőknek? Jó kinezet,sportos alkat,helyes pofi,dolgos ember,humoros,belevalo. Ezt az oldalt domboritsd ki.Most csak mondtam peldakat de barmi lehet. Ha ebbe beleszeretnek akkor lehetsz te mohamedán is a rózsaszín szemuvegen keresztül barmit elfogadnak a nők!


Hidd el nekem. Az ő szemukkel nézve a Biblia meg vallas valami programozott rossz,akkor gondolj abba bele h sok ferfinak milyen rossz tulajdonsagai vannak,mégis van nője,mert valami olyat tud nyújtani a nőknek ami kell nekik.


Most ha te megismerkedsz egy nővel,aprankent ő megismeri ezt a hitet még meg is vilagosodhat h hű de jo dolog.


Amugy meg sok hívő van,csak egyház es Biblia ellentetes dolgai miatt nem jarnak templomba.De ha ezeket magukban helyre pakoljak akkor már más lesz a hozzaaallasuk a hithez.


A mi orszagunk sajnos nagyon gyengen hívő,ami meghazarozza a magyarok életet,kishituek negativ dolgokban hisznek el se merik képzelni h valami sikerülhet ezért nem is fektetnek bele energiat.


Rengeteg ország hívő es más is a mentalitasuk ott az embereknek.Vallás ad egy tartást nekik.

2020. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
88%
Egy igazi vallásos embernek eszébe se jut nem vallásos lánnyal járni mert sok problémát okoz, főleg a gyerek nevelésnél.
2020. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
85%

"sőt akár rá is jöhetnének, hogy ez jó, sőt neki is szüksége van erre"


Ez az egy mondat már barátságra is kizáró ok. Vannak hívő barátaim, de soha egyikük meg se próbált rávezetni a hitére.

2020. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
3%

De miért féltek tole ennyire h elmondja az ő szemszögéből.

Hit nincs rakenyszeritve senkire.

Miert hiszitek h az egy agymosas.

2020. ápr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
89%

Nem félek a témától, hanem nem érdekel. És engem nem csak a hittérítés zavar, hanem az is, hogy arra akar kényszeríteni, hogy beszélgessünk erről. Lehet azt mondani, hogy nem vagyok eléggé nyitott, ezt ebben a kontextusban bármikor felvállalom, de számomra a hit önmagában nem képvisel értéket. Az se ha valaki a horoszkópban hisz, az se, ha a karmában, és az se, ha bármilyen istenképben. Vannak a környezetemben olyan emberek, akik hisznek valamilyen felsőbb rendező elvben, hogy ezt most Istennek, Sorsnak, Univerzumnak, akárminek hívják, nekem édesmindegy, tőlem azt is hihetik, hogy egy teknős tartja a hátán a földet. Addig, amíg engem békén hagynak vele. És ez a kulcsmondat.

Elfogadom, hogy mások másképp látják a világot. És sokáig nyitott is voltam az ilyen jellegű vitákra. De amikor sorozatban az a végső érve a hívőknek mindenre, hogy "a Biblia szerint", "ez Isten akarata", vagy "a pap szerint", akkor onnantól nehéz bármennyire is komolyan venni a másikat. Megbántani viszont nem szeretnék senkit, mert tudom, hogy a hit kérdése mennyire érzékeny terület, ezért inkább a személyes beszélgetések során kerülöm a témát.

A kérdezőnek is szempont az, hogy tudjon beszélgetni erről a témáról. Ha fontos nekem a másik, akkor egyszer végighallgatnám, és ha nem kérdezi meg az őszinte véleményemet, még úgy is csinálnék, mintha nüansznyit érdekelne is a dolog. De második alkalommal nagyjából annyira figyelnék rá, mintha azt mesélné, hogy tegnap este XY valóságshow-ban miről beszélgettek a szereplők. És ha én is fontos vagyok neki, akkor ezt észreveszi, tudomásul veszi, és elfogadja.

De mivel ez összeegyeztethetetlen azzal, hogy ő erről akar beszélgetni, meg a gyermekeit ebben a szellemben szeretné nevelni, akkor minden rosszindulat nélkül azt mondom, hogy teljesen feleslegesen rabolnánk egymás idejét.

2020. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!