Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ateista, vagy kevésbé vallásos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateista, vagy kevésbé vallásos lányok, mennyire fogadnátok, vagy utasítanátok el egy keresztény fiú közeledését?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy manapság nem népszerű, de én keresztény vagyok, és örülnék, ha sikerülne olyan párt találnom magam mellé, akinek ez fontos. Nem a nagyon bigott, hanem inkább nyitott kereszténynek tartom magam. De fontos, hogy hetente részt vegyek az Istentiszteleteken, hogy imádkozhassak, szeretem az egyházi zenéket, énekeket, és ezt szeretném megismertetni a gyerekeimmel is, és örülnék, ha a feleségemnek is jelentene ez valamit. Viszont azt mondom, hogy egy kedves lány kedvéért el tudok ezektől tekinteni, ha ő nem akadályoz engem a hitem megélésében (elfogadja, hogy én vasárnap templomban vagyok, és nem csak utána fogok más programot szervezni vele), illetve nem nevet ki, nem néz le, vagy nem néz hülyének a hitem miatt, hanem megbecsül érte, hogy én erőt tudok belőle meríteni, ha ő nem is tud. Illetve, ami még fontos lenne, hogy értelmesen tudjak vele az ilyen dolgokról is beszélni, és ne az első Istenről szóló mondat után szakítson félbe. Azt gondolom el tudnám viselni, ha ő sosem tér meg, de ő se próbáljon engem az én utamról letéríteni. 27/F

2020. ápr. 11. 13:30
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
3%
De alljunk már meg! Sok olyan hívő van aki nem azzal jön h azért mert ez van a Bibliaban.
2020. ápr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
81%

"Miert hiszitek h az egy agymosas."


Mert az, teljesen függetlenül attól, hogy mi minek hisszük.

2020. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
74%

Igaz, fiú vagyok, de válaszolok...

Engem nem zavarna egy vallásos pár, amíg nem akar engem templomba, gyülekezetekbe vinni.


Egyébként én vallásos suliba jártam, még konfirmáltam is, aztán elegem lett az egész vallás témából.

Főleg a vallásháborúk mutatják meg azt, hogy az emberek már azért is képesek ölni (vagy csak megvetni), hogy melyik képzelt istenednek tisztelegsz, hogy milyen irányban imádkozol, milyen alapelvek mentén hiszel, a képzeld barátodban.

Na jó, ilyen szinten nem vagyok ateista, de nagyon megcsömörlött mindenféle hitem, vallási hovatartozásom, pont a keresztények miatt.

2020. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogyan alakultak azóta a dolgok? Össze tudtál jönni egy vallásos lánnyal?
2021. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Ugyan régebbi kérdés, de szerintem van ilyen lány. Én keresztény lány vagyok, a barátom pedig nem hívő. Én nem tudnék olyan emberrel lenni, aki nem elfogadó. Ha szeretek valakit, nem kellene az kizaró ok legyen, hogy másként gondolkodik bizonyos kérdésben. Csomó olyan ember van, aki nem azért nem hívő, mert elutasitja és hulyesegnek tartja, hanem egyszerűen nem találkozott vele. Akik itt valaszoltak többnyire elutasítoak valami miatt. Nehéz egyébként egy ilyen különbség, de szerintem nem kizáró ok és nem lehetetlen boldogan élni így sem. Pl. Kőhalmi Zoltán ateista, a felesége keresztény és szereti, jól megvannak. Van ilyen is, de nyilván le kell mondanod arról, hogy a pároddal együtt is megélhesd a hited, qmi nehéz. De ha neked megy szerintem vannak olyan nem vallasos/ megkeresztelt, de hitüket nem gyakorló lányok akikkel összejöhetsz. Jó, hogy nem zarod ki őket. Nem ettől működik egy kapcsolat csak, és a mai világban nehéz katolikus part találni, illetve nem tehetünk az érzéseinkről, ha másba szeretünk bele, csak ezért nem érdemes elutasítani . Kívánom, hogy találd meg a tarsadqt, ha eddig nem sikerült szerintem regisztrálj fel Tinderre, vannak azért ott is sikersztorik bőven. :)
2021. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!