Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért próbálnak egyesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért próbálnak egyesek lelkiismereti kérdést csinálni a társkeresésből?

Figyelt kérdés
Amikor az ismerkedés során egyre jobban kitűnt, mennyire más az értékrendünk, érdeklődésünk, stílusunk és még sok dologban különbözünk, szembetűnően nem illünk össze, szóvá tettem ezt. A fogadtatás nagyon rossz volt. Azzal érvelt, hogy ettől ő még jó ember, sok értékes belső tulajdonsága van és meg kellene jobban ismernem őt, nem pedig elítélnem. Na már most én egy szóval sem mondtam olyat, hogy rossz, vagy értéktelen lenne, vagy elítélném. Eszemben sincs, egyszerűen csak más világban élünk és azt tartom korrektnek, ha nem hitegetem a másikat. Mégis ilyen érzelmi zsarolás felé vitte el a dolgot, ami miatt még most is rosszul érzem magam. Mintha az, hogy elutasítottam egyet jelentene azzal, hogy rosszabbnak tartom magamnál. Ha pedig nem, akkor kötelező lenne összejönnöm vele.

2020. jún. 24. 16:10
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

Igen 9-es, képzeld el, hogy minden helyes. Sőt, még ez sem jó megfogalmazás, igazából nincs olyan, hogy valami jó vagy valami rossz.

A jó és a rossz mindenkinek mást jelent, így az, hogy valamiről kijelented, hogy ez jó vagy éppen rossz az pusztán a te szubjektív véleményed.

2020. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
#9: ugye, még véletlenül se arra akarsz burkoltan utalni, hogy egy gépi gondolkodásra kifejlesztett modellt az embereknek is át kellene venniük? Mert ha igen, szerintem maga Neumann János is elszörnyedne az ostobaságodon.
2020. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
30%

Intelligens ember szerintem nem is feltétlenül firtatja, hogy a másik miért utasítja el. Az is lehet, hogy valaki nem is igazán tudja megmagyarázni miért, de nem érzi azt a pluszt.

De én se utasítottam még vissza senkit úgy, hogy "na, akkor itt volt vége, mert te nem szeretsz kirándulni én meg igen, te nem jársz kondiba én meg igen, én szeretek olvasni te nem..." Erre kinek van szüksége?

Úgy ahogy mondja, ettől ő még értékes ember, csak mi nem passzolunk. Nem futnék ilyen felesleges köröket senkivel, de te sem feltétlenül tartozol magyarázattal... szerintem, mellőzd a másik minősítését, és akkor kevésbé érnek ilyen inzultusok. Magadban levonod a konzekvenciát, hogy ő miért nem volt megfelelő neked, de őt nem kell traktálni vele. Maximum, ha kérdezi, erősködik, és már teszel az egészre, az se érdekel ha megsértődik és elhord. De akkor meg ne vedd ennyire a szívedre...

2020. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

#17 voltam, folytatás: sőt, a története során rengeteg érv született arra, hogy miért nem szabad CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az elmére támaszkodni bármely következtetés megalkotása során, mint amennyire arra IS.

A racionalizmus csak egyetlen filozófiai irányzat a sok közül. Ja, és te tipikusan annak a fajta szerencsétlennek tűnsz, aki általában nem szokta észrevenni a saját gondolkodásbeli korlátait.

2020. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
#18: MÁR ISMEREM. Szövegértelmezési nehézségeid vannak?
2020. jún. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
0%

#20

Jól van, ügyes vagy nagyon.

2020. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
89%

#13


Szerintem ne keverd bele a természettudományt a mondókádba, mert roppant szánalmassá válsz tőle. Olyan hogy jó és rossz egyszerűen nem létezik, ember által kreált fogalmak, mindenkinek mást jelent, értékrend kérdése.

Egészen elképesztő, hogy ez nem vagy képes felfogni. És igen, egy sorozatgyilkos szemszögéből az ölés jó dolog, az enyémből vagy éppen a tiédből pedig nem jó dolog, ilyen egyszerű.

De ha szerinted mégis létezik jó és rossz, akkor kérlek írd le, hogy az élet kialakulása előtt mégis mi számított jónak és rossznak?

2020. jún. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Amúgy ma már volt egy ilyen kérdés nem? 😂


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..

2020. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen pontos kérdés volt, amit a kérdező írt, csak a hülye nem fogja fel. Magyarázd meg érvekkel, vezetsd le egyenletben, kinek van igaza a káposzta vs. pacal kérdésben és miért!
2020. jún. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
35%

"nem illünk össze, szóvá tettem ezt. A fogadtatás nagyon rossz volt."

Az eszem megáll tőled. Mert szerinted, hogy kellett volna fogadnia?! Ő neki tetszettél, komoly szándékai voltak, te pedig elutasítottad.

Ez az érzelmi zsarolás meglátásod nagyon erőltetett. Ennyi erővel mindenkit naponta legalább 10-szer érzelmileg zsarolnak, ezt mindenre rá tudod húzni.

Te csak sajnálod azt a férfit. Ezzel nincs baj.

2020. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!