Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért próbálnak egyesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért próbálnak egyesek lelkiismereti kérdést csinálni a társkeresésből?

Figyelt kérdés
Amikor az ismerkedés során egyre jobban kitűnt, mennyire más az értékrendünk, érdeklődésünk, stílusunk és még sok dologban különbözünk, szembetűnően nem illünk össze, szóvá tettem ezt. A fogadtatás nagyon rossz volt. Azzal érvelt, hogy ettől ő még jó ember, sok értékes belső tulajdonsága van és meg kellene jobban ismernem őt, nem pedig elítélnem. Na már most én egy szóval sem mondtam olyat, hogy rossz, vagy értéktelen lenne, vagy elítélném. Eszemben sincs, egyszerűen csak más világban élünk és azt tartom korrektnek, ha nem hitegetem a másikat. Mégis ilyen érzelmi zsarolás felé vitte el a dolgot, ami miatt még most is rosszul érzem magam. Mintha az, hogy elutasítottam egyet jelentene azzal, hogy rosszabbnak tartom magamnál. Ha pedig nem, akkor kötelező lenne összejönnöm vele.

2020. jún. 24. 16:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen kicsinyes barnabogyó-zsákokkal nem érdemes foglalkoznod. Még milyen jó, hogy nem adtál neki esélyt, és nem szenvedtetek egymás mellett mondjuk éveken keresztül. Ő ezt nem érti meg, hogy ezzel ő is jól járt, hogy te észrevetted, hogy nem illetek össze.
2020. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
38%
*"barnabogyó" alatt egy büdös, barna, esetenként hosszabb, esetenként bogyóalakú dolgot értek. (Másszóval kakit.) Elnézést.
2020. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
57%
*Ja amúgy mégegy; azért , mert fél, hogy egyedül marad, és te meg attól még, hogy nem illetek össze, tetszel neki; legalább annyira, hogy összejönne veled. Tehát ezért csinál lelkiismereti kérdést. Fél, hogy egyedülmarad; ezért megpróbál manipulálni téged. Mert ő nem tudja, mi az a szerelem, ezt nem érti, csak azt érti, hogy rossz neki egyedül, ezért talán arra használna, hogy a társa legyél, de ezt ő nem gondolja végig ilyen alaposan, mert vagy, talán az EQ-ja, vagy talán az IQ-ja nem annyira fejlett, amiről meg nem feltétlenül tehet. Mindenkinek annyi adatik, amennyi.
2020. jún. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
33%
23-as például neked semennyi EQ sem adatott
2020. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy nektek már annyi EQ-tok van, hogy kiszorította az IQ-tokat. Én nem mondtam, hogy össze kellett volna veled jönnöd, ezt TI látjátok bele, mert rosszhiszeműek vagytok, és a problémákat generáljátok. Lehet a nagy EQ következménye.

Itt nem az a lényeg, hogy lelkiismereti kérdést csinált belőle. Majdnem bármit bele tudnál képzelni ennyi erővel, pl anyagit, lakhatásit, politikait stb, nem ez a lényeg.

Te ezt a lelkiismereti szempontot sulykolod bele, pedig a valóság az, hogy az a visszautasított férfi csupán tovább próbálkozott.

Itt tudod az igazán érdekes kérdés az lenne, hogy TE mit és miért sajnálod ennyire?

2020. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudjuk, mit jelent a "nem illettünk össze". Ha tényleg 2 közös témátok sem volt, akkor valóban okés. De ha ilyenek, hogy "én vega vagyok, ő meg eszik húst" és emiatt egyből dobod és meg sem akarod ismerni jobban, szóval apróságok miatt, akkor jogosan akadt ki. Egy kapcsolat kompromisszumokról is kellene szóljon.
2020. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
64%

De miért ne kereshetne az ember olyat, akivel nem kell kompromisszumokat kötni? Tehát a másiknak meg akkor el kellett volna fogadni a döntését. Hogy nem tetszhet, nem kellhet mindenkinek.

És ha tehát az illető úgy látja, akkor el kell fogadnia a döntését, hogy a másik nem akar vele párkapcsolatot; nem pedig megkísérelni ráerőltetni. Mondjuk itt nem feltétlenül ráerőltetésről volt szó, de lehet az is egy ilyen szituációban. De mondjuk ha bevágja a durcit, meg manipulálni próbál láthatóan, vélhetően, akkor ez valszeg a ráerőltetésről szól; és valszeg így viselkedne veled egy párkapcsolatban is.

2020. jún. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
53%
27: Én csak azt mondom, felnőtt embernek nem kell lemennie dedóba. Tehát ne legyen már "a te kedvenc színed a zöld, enyém a kék, nem találkozhatunk többé" :D Szóval érted. Egy kapcsolat sokkal fontosabb és mélyebb dolgokon kell nyugodjon, és igenis meg kell ismerni a másikat, energiát kell fektetni bele. Sokan csak a felszínt kapargálják aztán csodálkoznak, hogy semmi jó nem sül ki a dologból. Persze ha komolyabb dolgokban is nagy eltérés van, az más.
2020. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ja igen, értem, okés. :)
2020. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
36%

"De miért ne kereshetne az ember olyat, akivel nem kell kompromisszumokat kötni?"


Nőlj fel, még egy új autót is meg kell szokni, vagy úgy gondolod beülsz azt csak menni kell? Vagy mégjobb megy az magától? Ahhoz h magától menjen azt valakinek meg kell oldani, programozóknak hívják őket, és te keményen kifizeted majd azt a pénzt az autó árában amitől majd azok maguktól mennek. Az párkapcsolatod nem fogja senki managgelni, ugrálhatsz jobbra ballra várva a kompromisszumentes herceged, elárulom, nem lesz ilyen, csak az időből futsz ki.

2020. jún. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!