Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más is észrevette, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is észrevette, hogy az utóbbi időkben a barátság extrákkal, szexkapcsolat és társai mennyire népszerűek lettek, népszerűbbek mint egy párkapcsolat?

Figyelt kérdés
újra kikerültem a párkeresés piacára és azzal szembesülök állandóan, hogy a férfiak nem akarnak egyszerűen elköteleződni, ennek mi az oka?

2020. jún. 29. 22:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
32%

"Miért jönne össze egy nő egy olyan férfival, aki nem az esete csak azért mert rendes és megbízható? Ez barátság, semmi több. Én is már voltam így már többször, hogy a férfi többet akart de én csak barátként tudtam rá tekinteni. Rá kellett volna magamra erőszakolni őket? Nem hiszem..."


Semmiért, kedves kérdező! Ez a férfival szemben sem korrekt, hogy szánalomból jössz csak össze vele.


De akkor viszont nem kell sírni, mert az egész olyan hatást kelt, mintha azt mondanád, hogy szeretnék dolgozni, de nem szeretnék sem korán kelni, sem fizikailag terhelődni, sem tanulni, de jól keresni igen. Ja, hogy ahhoz diploma meg szakmai gyakorlat kell? Hát ennyi cécó, akkor inkább hagyom az egészet a fenébe és sorban állok a segélyért.


Én nagyon tudom tisztelni azokat az embereket, akik őszintén megmondják a frankót. Sokkal korrektebb a szememben az, hogy "F...om fog elmenni dolgozni ennyi pénzért, tanulni meg tudod mikor..." mint mikor jön a "Én nagyon szeretnék dolgozni, csak tudod korán kell kelni vagy későn végzek meg egyébként is be kell járni, van, hogy még át is kell szállni... bezzeg milyen jó lenne a luxemburgi fizetés a mediterrán munkamorállal kombinálva..."


Te is simán kimondhatod azt, hogy neked bizony azok a férfiak, akik igazán bejönnek és tetszenek csak szexet akarnak, olyannal meg nem fogsz összejönni, aki nem tetszik, akkor már inkább a macska.


Megértem, elfogadom, én se jönnék össze Falusi Mariannal.


A különbség mindössze abból adódik, hogy ha férfiként úgy akarsz csak szexet vagy barátság extrákkal kapcsolatot, hogy nem esel bele abba a körbe, akikre ti most itt panaszkodtok, akkor MÉG Falusi Mariann SEM lenne benne velünk ilyen kapcsolatban. Érted? MÉG ő SEM!


Nem mintha ki lennénk vele segítve. De érted, remélem. Még ha azt mondanám, hogy na jó, lemerülök a padlószintig, a 0 kelvin fokig, én aztán nem válogatok. Még akkor SEM. Érted?


És mielőtt azt hinnéd, hogy az én (és hasonló férfitársaim) problémái és a ti problémátok nem függenek össze, ennél nagyobbat nem is tévedhetnél.


Mert a globalizáció és a társkeresők kicsesztek a nőkkel is, csak ugyanúgy nem tűnik fel nekik, ahogy a drogosnak is akkor tűnik fel, hogy valami nem oké, amikor már állnak le sorra a szervei meg hullik szét a teste.


Az egész evolúciót mindig is az mozgatta, hogy a nő az adott CSOPORT legjobbját választotta ki, a férfiak pedig igyekeztek az adott csoport legjobbjaivá válni, hogy a legjobb nők őket válasszák. Ha Gizi elől elvitte Sári az adott csoport legjobbját, akkor Gizinek már csak a második legjobb maradt, így a nőkön is volt egy természetes nyomás. Egy, hogy mit tudhat a Sári, hogyan lehetne ő is olyan nőies, mint a Sári, hogy legalább a 2. legjobbról le ne csússzon, a másik, hogy nem vesztegetheti az idejét, de könnyűvérűnek se tűnhet, emiatt a nőkön is ugyanúgy volt ezernyi nyomás, nem hercegnősködhettek.


A férfiakon szintén, mert akkor is volt, mikor átmentek udvarolni másik faluból vagy a 70-es 80-as években már jöttek az olaszok, de azért nem ilyen mértékben. Úgyhogy a 2. legjobbnak meg kellett őriznie a pozícióját, amit folyamatosan ostromolt a 3. és 4. legjobb, hogy legalább a Gizi kegyeit elnyerje, mert ha visszacsúszik 3. helyre, akkor neki már csak a Marika jut.


Nem volt az sem tökéletes és nem jutott mindenkinek ott sem pár és ott is voltak félrelépések, megcsalások meg boldogtalan kapcsolatok. De azért nem ilyen mértékben, mint most.


Most viszont eljutott a világ arra a pontra, hogy a nők számára akkorára nőtt a potenciális CSOPORT, aminek a legjobbját megkaphatják, hogy valójában érdektelenné váltak a többi férfira. Emiatt nem lehet őket hibáztatni, mert ez evolúciós berögződés. Mivel egy nőt alapesetben a férfiak minimum 50%-a meg akar húzni, a nőnek az volt az előnyös, ha miután kiszemeli a számára megfelelő jó pasit, a többi férfi láthatatlanná válik a szemében, a vonzalom minimális szikráját sem érzi irántuk, hiszen neki kellett jégkirálynőnek lenni, hogy ne jussanak be a bugyijába. Ha a nő enged, akkor mindig lesz férfi, aki szívesen meghúzza őt.


Ezzel együtt pedig a férfiak is úgy vannak vele, hogy sz...nak bele magasról, mert minden kategóriában van náluk jobb.


Nem lehetsz elég izmos, mindig lesz, aki izmosabb. Nem lehetsz elég jó dumás, mindig lesz, akinek jobb lesz a szövege. Nem lehetsz elég gazdag, mindig lesz, aki gazdagabb tőled. Még ezek mindegyikét sem tudod kiegyensúlyozni, mert mindig lesz olyan is, aki abban lesz jobb tőled.


És ami a legfontosabb: miért küzdjünk? Azért, hogy utána fél év, egy év múlva jön egy hullámvölgy a kapcsolatunkba és beékelődik a harmadik?

2020. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21:

Le a kalappal!

2020. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"férfiak nem akarnak egyszerűen elköteleződni, ennek mi az oka?" - Szeretnék elköteleződni, de sok nő nem, így visszautasítás helyett inkább maradnak az egyszerű élvezetek (mégse átverés, hogy addig vagyok a barátnőmmel, amíg nem találok jobbat).


Másik, hogy sok lány alapvetően nem alkalmas (számomra) a jövőtervezésre - pl. múltkor adtam el a kocsim, jött egy 45 éves nő, aranyos, kedves, szép, abszolút bejött... aztán említette, hogy most válik - na ekkor bántam meg, hogy nem lakásra hívtam.

29/F

2020. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Régebben természetes volt,hogy mindkét nem gyereket szeretne. Ma már nagyon sokan nem akarnak vállalni. Innentől kezdve nincs igazán összekötő kapocs,nem számít a korkülönbség,a stabilitás. Nincs közös kassza,közös otthon,sokan maguknak teremtik meg,jobban működik a legalább félig önálló élet.Ebből a helyzetből könnyebben vált aki nem érzi jól magát. Házasság,gyerek,közös otthon,kölcsön esetén nehezebben lépnek ki a kapcsolatból,ezért sokan inkább a kötetlenebb életet választják.
2020. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Három válás után szerinted mennyire hiszek a stabil, hosszú távú kapcsolatokban? :)
2020. jún. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!