Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért szajkózzák itt ezen az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szajkózzák itt ezen az oldalon rengetegen, hogy mennyire jó a szingliség, az egyedüllét? De vajon hány évesek ezek a kommentelők, mert nagyon nem mindegy, hogy valaki 20, 30 vagy 40 (vagy még több) évesen van egyedül.

Figyelt kérdés
20 on évesen még buli, 30 felett már kissé furának nézik az embert (33 vagyok és egy néni szólt meg az egyik rokonomnak, hogy van-e már feleségem, gyerekem, és mondta ha nincs, akkor gyanús, hogy már nem is lesz, ott szörnyűlködött a néni. 40 felett meg szinte már kiveti a társadalom, majdnem betegnek tituálják az illetőt, hogy biztos meleg, stb. Ideig-óráig, 1-2 évig lehet jobb a magány (párkapcsolati tekintetben), a szingliség, amíg tanulsz, váltogatod a munkahelyeket, stb, akkor lefoglalod magad. De egy bizonyos kor felett...Ugye utána meg már az van, hogy azért nem nagyon kellesz a másik nemnek, mert már nem vagy fiatal, nem olyan feszes az arcod mint 20 vagy 25 évesen.
2020. júl. 24. 22:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
72%

Szia!Most nézem h 10éve vagyok egyedül.Az aggódóknak csak azt szoktam mondani ,hogy majd csak simán szétrohadok egy járdán...vagy rá száradok egy kamion hűtőbordájára :D

Az első és utolsó kapcsolatom 4évig tartott.Lett volna lehetőségem rá ,hogy megcsaljam a párom de még a gondolatától is bűntudatom volt. :D

Hát neki nem.."Szépen le is cserélt".Ez eléggé meg viselt majd miután kezdtem felépülni...egyszer csak rá bukkantam erre az oldalra..Akkor még nem regeltem csak nézegettem a párkapcsolati problémákat..Aranyos kedves kis történetekre számítottam...stb..És észre sem vettem ,hogy szépen lassan teljesen megmérgezett az oldal,vagy csak épp felnyitotta a szemem.Párkapcsolat és házasság néven másról se szól az élet mint a másik átverése,kihasználása,kizsákmányolása.A sok játszma ,zsarolás,manipulálás...hát köszi de nem kérek belőle.

A legnagyobb bajom ,hogy nagyon nem ugyan arra gondolok párkapcsolat néven az ellenkező nemmel.

Viszont van egy csomó barátom ,hobbim ezért amíg most el nem kezdtem számolni nem is tűnt fel hogy 10éve halogatom az egészet

34f

2020. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én 38 vagyok, világ életemben egyedüli voltam, szerintem átkozná a nő azt a napot, ha megismerne, így inkább marad az altruista magány.
2020. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol láttál olyant, hogy betegnek tituláltak valakit emiatt, vagy “kivetette a társadalom”. Szerintem te is erōsen túlzol a leírásban.


Amúgy nem mondom, hogy rossz kapcsolatban lenni, s minden esetben jobb a magány. Viszont gáznak tartom azt a társfüggō gondolkodást, amikor valaki mindenáron kapcsolatban akar lenni, akár egy gázos személlyel, csak épp legyen valaki. Pláne amikor valaki nem nem szerelembōl vagy akár szimpátiából van együtt a társával, csak úgy elviselik egymást... Ennél mégiscsak jobb a magány. Meg sosem értettem azokat az embereket, akik egyedül nem képesek feltalálni magukat, üres az életük, s azt várják, hogy a párkapcsolat töltse be a kongó ürességet az életükben.

2020. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
60%

Azért rohadtul nem mindegy, hogy valaki "hogyan" van egyedül. Vegyünk például két 30 éves férfit.


Aladár latin macsó külsejű alfahím, akit imádnak a nők. Nincs barátnője, de ha rájön a csajozhatnék, Tinderről könnyedén leakaszt egy alkalmi csajt. Facebook-on folyamatosan kapja a lájkokat, és egész életében élvezi a nők figyelmét. A munkájának és a hobbijainak él, tele van pénzzel.


Béla igazi bétahím, rossz genetikával, előnytelen külsővel. Jóképűség semmi. A nők elhajtják, akárhogy próbálkozik. Hiába társkeresőzik, jár társaságba, legfeljebb barátságot ér el, mert nem váltja ki a nők vonzalmát. Alacsony a jövedelme, így az anyagiak terén is korlátozottak a lehetőségei. Minden éjjel azzal a tudattal alszik el, hogyha felkötné magát, a kutyát nem érdekelné.


Érezzük a különbséget? Nagyon nem mindegy, hogy a "szingliség" az választás, vagy kényszer. Aki szabadon választja, az tényleg jól érzi magát. Aki rákényszerül, annak eszi a lelkét.


Én azt utálom, amikor a kényszerszinglik úgy tesznek, mintha választott-szinglik lennének.


Aki ezen az oldalon hirdeti a szingliséget, az vagy választott-szingli, vagy önmagát győzködő kényszerszingli.

2020. júl. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én csak azt látom itt hogy azt szajkózzák, hogy megcsalás, szar kapcsolat, féltékenység, utálat, hibáztatás, viszálykodás,és stb.


Hol olvastad, oszd már meg itt mert én is szívesen olvasnám. :)


Ilyet úgy olvastam, hogy mindenki fújjolt kívülálló, hogy xx, vagy xy egyedül van, és mindenki rá akarta beszélni a párkapcsolatra, ahelyett, hogy hagynák élni a másikat.

2020. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó egyedül is és jó kapcsolatban is. Feltéve, hogy a megfelelő partnerrel van együtt az ember. Alapvetően én nagyon szeretek "egyedül" (párkapcsolaton kívül) lenni, de ez nem azt jelenti, hogy otthon kuksolnék egész nap és azt élvezem. Szerencsére van sok ismerősöm, haverom és pár igazán jó barátom, szóval valójában nem vagyok egyedül.
2020. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

3-as ez olyan mintha egy heterot akarnál meggyőzni hogy homoszexuális.


A saját skatulyádat húzod rá olyanokra, akik tényleg boldogok egyedül is.


Több olyan szakma van, ahol hivatásból választotta a szakmáját, és tisztába volt vele, hogy nem biztos hogy lesz társa, mivel olyan a munkája, magyarán az ilyen ember szerinted belülről megjátssza, hogy látszólagos boldog?


De neki köszönheted pl. majd a jövőben hogy a Globális Felmelegedés okát megtalálta, és a ellenszerét is, mert volt olyan jó fej és elment az Antarktiszra kutatni. :)


Tudod nem kéne csőben nézni a világot.


Amúgy az ilyen emberek ezerszerte felelősségteljesebben gondolkoznak mint azok akik párkapcsolatban vannak. Ahogy írta itt az egyik válaszoló, van aki már attól beparázik, ha egyik héten szakítanak vele már szállna kapcsolatba, ezt nevezik kapcsolat függőségnek.


Szóval oszd már meg hol olvastál itt ilyent, mert én is szívesen elolvasnám!


Vagy csak a hasadra ütöttél, és úgy mondod?


Lehetne ilyen kategória a gyakorin, hogy egyedülállók. :)

2020. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

5-ös ha most élne Ghandi akkor ezt megkérdeznéd tőle is? 79 éves volt mikor meghalt, de csak azért mert meggyilkolták.


Szóval ezt az elméletedet már az 1800-as évekbe is megdöntötte Ghandi, ő csak egy a sok olyan ember közül, akik köszönték vagy köszönik szépen nem szenvednek a magánytól. :)


Szóval őt se a magány lelki érzése vitte el. Hanem a szemét emberek keze.


Megtennéd, hogy elbatyogsz egy life coach-oz mert direkt nem pszihológust írok, és elbeszélgetsz velük? Csak jó tanács, nem kell elbatyognod, de téged fusztrál a magány és az a probléma hogy tőled kívülálló emberekre akiknek semmi köze a fusztrált érzésedhez kivetíted. Nagyon, de nagyon nem szép dolog. Kezdj el foglalkozni önmagaddal és nem azokkal akiknek szerinted kapcsolatba kéne lenniük. Ez is egyfajta manipuláció! Enged el azokat akikről beszélsz, és kezdj el takarítani a saját házad táján.

2020. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ó ne hari Ghandinak volt felesége! De értsd a példát, az aki tudatosan választotta az egyedüllétet, annak ilyenek eszébe se jutnak mint neked.
2020. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mondok másik példát: George Lukas, ő speciel jórészt cirka 24 évig egyedül nevelte fel a gyerekeit, és azért emellett nem egy iszákos pszichológushoz járó apuka volt, hanem letett sok mindent az asztalra boldogan. Aztán később újra házasodott. 76 éves élete nagyobb szakaszát egyedülálló apukaként élte.


Hogy javítsam az előző tévedésem Ghandival kapcsolatban. :)


De ha eszembe jut teljesen egyedülálló pasi, akkor majd írok ilyen példát is neked. Mit csinálnál ha felsorolnának neked több ezret is, elkezdhetsz számolni, hogy hol dőlt meg az elméleted, melyik században. Nem minden fekete fehér, és pláne nem fekete, mint ahogy te látsz mindent így. Ne vetítsd ki másra a saját problémádat.

Direkt pasikat írtam, mivel te is pasi vagy, ugye jól értelmezem, hogy pasi vagy? :D


Nőnél tudok az 1800-as évekből mondani példát. Florence Nightingale

2020. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!