Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vannak még olyan családcentrik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak még olyan családcentrikus fiatal hölgyek, akik bevállalnának egy ilyen kapcsolatot?

Figyelt kérdés

30 éves férfi nagy családot szeretne alapítani (min. 3 gyerek), egy olyan fiatal hölggyel, akik prioritásnak tekintenék a családi életet és a gyereknevelést más elfoglaltségok előtt.

A férfi hűséges típus és biztos anyagi és érzelmi hátteret biztosítana a családjának.

Természetesen nem arról lenne szó, hogy a felesége nem dolgozhat, csak első legyen számára a család.


Vannak egyáltalán olyan 20-25 közötti lányok, akik vágynak egy ilyen kapcsolatra?



#család #gyereknevelés #hagyományos család #házsasság
2020. nov. 13. 23:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
88%

Én fiatal anyuka akarok lenni, de korban hozzámillővel, és nem akarok nagy családot. És kész vagyok mindent félretenni a jövendőbeli gyermekért.

21L

2020. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező, biztos van olyan akinek ez az álma, sok sikert ahhoz hogy megtaláld az illetőt.

Hozzáteszem én ilyen családban nőttem fel, senkinek sem kívánom. Folyamatos nélkülözés, szorongás jellemezte a családot. Apa ideges volt mert úgy érezte egyedül kell helytállnia és egyedül felelős a családért (pénzkeresés) és anya is ideges volt mert kiszolgáltatottnak érezte magát. A nagy cukimuki habos babos hagyományos családmodellben észre se vették hogy az öcsémet pl molesztálták, és védelemre és támogatásra lenne szüksége.

És itt nem arról van szó, hogy nem szeretem a szüleimet, hanem arról, hogy aki él és mozog, azt lebeszélném a hagyományos családmodellről. Kívülről cukimuki és aranyos, de valójában annyi sok lemondással jár, és annyira rosszul funkcionál hogy az hihetetlen.

2020. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
95%

Ja, és még egypár kérdés


Hogyan tervezed a betegszabadságot? Te nyilván ha táppénzre mész, akkor otthon fekszel az ágyban, alszol, filmezel, igyekszel gyorsan gyógyulni. Mi van ha a háztartásbeli párod lesz beteg? Neki ugyanúgy főzni-mosni-takarítani kell betegen is, vagy fekhet ő is?

Ki osztja be a pénzt?

Kinek a nevére kerülnek a vagyontárgyak, ingatlanok?

Érzelmi elhidegülés esetén továbbra is együtt éltek vagy váltok?

Mennyi hízás/ránc/gyerekhányás fér el a párodon mielőtt kiábrándulsz belőle?

A leendő párod napi hány órát tud beszélni más felnőttekkel?

2020. nov. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
94%

Ez a modell működik a Közel-Keleten, mert ott a házasság esetén egy tetemes összeget kell leraknia letétbe a férfinek válás esetére. Tehát válás esetén nem csak ezt az összeget kapja meg a nő, hanem asszonytartást is, addig amíg újra nem házasodik. Ha esetleg meghal a volt férj, akkor a többi férfi rokon köteles a feleségről gondoskodni, legyen az testvér, gyerek vagy apa.


Magyarországon ez úgy szokott kinézni, saját példa nem egy a környezetemben, hogy aranypompás élet majd a férfi gondol egyet 40-50 évesen és lecseréli a feleséget egy 25 évesre. A 40-50 éves nő, aki meg 20 éve nem dolgozott mehet egy fillér nélkül az anyjához. Ma már konyhásnéniként dolgozik a nő, mert hát kinek kéne egy olyan alkalmazott, aki az utóbbi 20 évben nem dolgozott?? Ez a családi modell a mai világban nem valósítható meg, 70%-os válási ráta mellett. Mit kezd majd magával a nő válás után? Vagy akár ha lebetegedsz,meghalsz, munkanélküli leszel? Alapból is rohadt nehéz 40 évesen több gyerekkel nőként elhelyezkedni, nem hogy még elvált nőként, aki 2 hetente táppénzen lesz a gyerek miatt. Ja és 15 éve nem is dolgozott.

Szállj le szerintem a rózsaszín ködből, mert ilyen nőt max a nagyon tanulatlan proli kategóriába fogsz találni borsodban...

2020. nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
90%
Egy tanult nő mégis miért maradna otthon gyereket nevelni? Akkor mi a fenének tanult, ha utána nem a képességei és az ambíciója szerint halad, hanem az ovi és a bölcsi nyitvatartási ideje szerint választ munkahelyet? Van róla elképzelésed, mennyi idő és energia normálisan vezetni egy háztartást? Ahol rend van, tisztaság, minden nap főtt étel és vasalt ruha? Csak mert mi gyerek nélkül is bőven elfáradunk a férjemmel úgy, hogy két számjegyű munkaórát dolgozunk minden munkanap. A háztartás pedig közös, felesben csináljuk. Ha lesz gyerekünk, akkor sem kívánom lehúzni a sok-sok évet és munkát, amit befektettem és otthon gyerekezni évekig, miközben a pontosan ugyanolyan végzettségű férjem halad előre. Minden tanult ismerősnél, kollégánál az van, hogy közösen viselik a háztartás és gyereknevelés terheit. Másképp mission impossible. Igaz, mi nem huszas korosztály vagyunk, de náluk még kevésbé jellemző, hogy a nő kukázná a karrierjét, hogy apuci mesekönyveset játszhasson. Van egy ismerősöm, aki ilyen paraméterek mentén keres párt évek óta, mint te. Tippelj, sikerült-e. Amúgy egy, azaz egy db ilyen nőt ismerek, aki tanult (mérnöki diploma+PhD), de kukázta a "gyermekek" miatt. 3 db van nekik, a nő a családnak él úgymond, de ők nagyon vallásosak, kissé bigott módon és mélymagyar őskeresztények. Esetleg a hasonló beállítottságúak között keresgélj. De számíts rá, hogy nem sminkelnek, nem szőrtelenítenek és a vallásuk tiltja a divatot. Szóval sok sikert!
2020. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

#16-os:

"te a nőt kiszolgáló személyzetnek akarod, aki esetleg dolgozhat is, de a karrierjét mindenképpen a tiéd mögé teszed."


Én egyáltalán nem így gondolom, hogy kiszolgáló személyzet lenne a nő. Te itt kevered a házimunkát a gyerekneveléssel. Miattam akár fogadhat bejáró(nő)t, anyámnak, nagyanyámnak is volt ilyen seígtsége.


Én azt gondolom, hogy a gyereknevelés az elsősorban nem a dadus és az óvónéni feladata, mert annyira fontos dolog, hogy nem bíznám idegenre, és annál többet ér, mint hogy bedugjam a gyerekemet 6 hónaposan egy bölcsibe, ahol esetleg félóránként ránéz valaki 5 percre és tisztába teszi, ha már nagyon üvölt, de semmi több.


És olyan nőt szeretnék párul, aki ÖNKÉNT gondolkodik úgy, hogy a saját gyerekének a nevelése fontosabb, mint pl. egy autóalkatrész megtervezése mérnökként.

2020. nov. 18. 22:02
 27/35 A kérdező kommentje:

#17-es: Köszönöm a kérdést. Te szeretnél a férjedtől a házasság előtt avgyonmegosztásról szerződést írni? Mert ez olyannak hangzik.


Biztosan bizalommal telve a férjed iránt akarsz majd házasodni, hogy ez az első, ami benned felmerül a házasságról.


Egyébként számodra miért megvetendő, alantas munka vagy elfoglaltság a gyereknevelés?

2020. nov. 18. 22:05
 28/35 A kérdező kommentje:

#22-es: nagyon sajnálom a rossz tapasztalataidat és azt is hogy az öcsédet molesztálták.

Vajon mennyiben lett volna garancia arra, hogy kevesebb legyen a szorongás, hogy anyád is dolgozik?


Könnyen lehet, hogy a munka miatt még ennél is kevesebb idő jutott volna rátok. Szerintem a szorongás inkább lelki alkat, és az, aki szorongós típus, mindig tud valami miatt szorongani.


Ha anyukád dolgozott volna, akkor valószínű amiatt szorongott volna, hogy kevés idő jut a gyerekeire.

2020. nov. 18. 22:11
 29/35 A kérdező kommentje:

Kedves #21-es 21 éves lány: hány gyereket akarsz, mikor, és ki lenne korban hozzád illő?

Nem gondolod azt jellemzőnek, hogy a 25-26 éves fiúk még nem akarnak megállapodni?


Ha fiatal anyuka akarsz lenni, akkor bölcsebben teszed, hogyha idősebb párt nézel, mert a férfiak ritábban akarnak fiatalabban megállapodni, másrészt meg fiatalon nem nagyon tudnak egy családot megfelelő mértékben támogatni...

2020. nov. 18. 22:13
 30/35 A kérdező kommentje:

#23: nem nagyon van ebben tapasztalatom, és ezek nyilván részletkérdések, amiben jó kommunikáció esetén meg lehet állapodni.

Hogyan tervezed a betegszabadságot? Te nyilván ha táppénzre mész, akkor otthon fekszel az ágyban, alszol, filmezel, igyekszel gyorsan gyógyulni. Mi van ha a háztartásbeli párod lesz beteg? Neki ugyanúgy főzni-mosni-takarítani kell betegen is, vagy fekhet ő is?


Ha én betegszabadságra megyek, mert nem tudom a munkámat ellátni, nyilván mindenkinek van joga hozzá...


Ki osztja be a pénzt?

Közös kassza híve vagyok, másként nincs értelme a házasságnak.


Kinek a nevére kerülnek a vagyontárgyak, ingatlanok?

Házasság esetén teljesen mindegy, mert törvény szerinti vagyonközösség van. Hiába van az én nevemen az ingatlan, válás esetén fele-fele...


Érzelmi elhidegülés esetén továbbra is együtt éltek vagy váltok?

Nyilván az ember nem tervez úgy házasságot, hogy megbeszéli előre a párjával, hogy mit csinálunk érzelmi elhidegülés esetén. Én egyébként jó kommunikátronak tartom magam, szerintem mindent meg lehet beszélni, és ezzel jó eséllyel meg lehet előzni az érzelmi elhidegülést.


Mennyi hízás/ránc/gyerekhányás fér el a párodon mielőtt kiábrándulsz belőle?

Nem tudom, mennyi az átlag szerinted? De ez provokatív kérdés nyilvá, amire te sem tudod a választ.


A leendő párod napi hány órát tud beszélni más felnőttekkel?

Ezt neki kellene megoldania, de természetesen támogatom majd ebben...

2020. nov. 18. 22:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!