Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ilyen ciki adatbázisba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen ciki adatbázisban tárolni a társkeresőn megismert partnerek információit?

Figyelt kérdés

Amikor már négy-öt, vagy több nővel levelezek/csetelek napok, hetek óta, reménytelen észben tartani, kiről mi derült ki. Melyikük a borderline -os, melyik a pánikbeteg, melyik fél a sötétben és melyik irtózik a szextől, melyiknek hogy halt meg az előző férje/fiúja, hány gyereke van vagy volt, mielőtt elvitte a gyámügy, stb...


Talán ciki, de én egy adatbáziskezelőben tartom nyilván az eddig megismert dolgokat, így mindig képben vagyok. Egy volt barátnőm nagyon ideges lett, amikor megmutattam neki, hogy ő is szerepelt ebben az adatbázisban, még a megismerkedésünkkor tettem bele. Szerinte ciki, hogy ilyen tárgyiasítva kezelem a nőket, hiába mondtam neki hogy enélkül képtelenség lenne megoldani különleges emlékezőtehetség nélkül. Ti hogy tartjátok számon ezeket?



2020. dec. 4. 06:49
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... Én nekem nincs különleges emlékezőtehetségem, de ha tetszik valaki, akkor annak minden szavát iszom, és bármi fontosat mond, azt biztos, hogy megjegyzem. És nem, nem arról van szó, hogy hetekkel később is emlékszem, hogy mit reggelizett november 28-án, hanem ha elmondja, hogy miben halt meg az apja, vagy hogy évekig cselgáncsozott, vagy imádja a tengerpartot és minden évben ott nyaral a tesójával, vagy ilyesmi... Szóval ezeket azért nem felejtem el. Szerintem aki fontosabb információkat nem tud megjegyezni egy másik emberrel kapcsolatban, azt egyáltalán nem is érdekli az a másik ember, legfeljebb csak felszínesen. Ilyen beszélgetéseknek, ismerkedéseknek meg nem látom értelmét.
2020. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

#30:


Bár szerintem szájbarágás nélkül is érezhető volt az irónia a társkeresős nők átlagának jellemzéséből, még csak nem is teljesen annak szántam. Ha hiszed, ha nem, a felsorolt tulajdonságok mindegyikével találkoztam, sőt, volt pánikbeteg, borderline, sötétben félős és fiatal özvegy barátnőm is (külön-külön). A gyerekét még egyiknek sem vitte el gyámügy legalább, de beszélgetésbe olyannal is keveredtem. A tényleges adatbázisban most ilyen mezők szerepelnek amúgy:


Társkeresős nick

Kép

Teljes név

Születési dátum

Lakhely

Lakáshelyzet

Testalkat

Magasság

Súly

Kapcsolati státusz

Szexuális orientáció

Gyerekek

Szülők, testvérek

Volt párkapcsolatok

Foglalkozás

Munkahely

Jövedelem

Autó

Betegségek

Fóbiák

Preferált alvási hőmérséklet

Alvásigény/nap

Életmód (éjjeli-nappali)

Szexigény

Szexuális perverziók

Utazás

Vallás

Politikai nézetek

Étkezési tilalmak/érzékenységek

Dohányzás

Alkohol

Drog

Sportolás

Hobbik

Háziállatok

Film-ízlés

Zenei ízlés

Könyvek

Életcélok

Az ismeretség forrása (hol ismertem meg)

Az ismeretség kezdetének dátuma



Azért valljuk be, ez elég sokféle adat ahhoz, hogy az ember némelyiket elfelejtse vagy összekeverje, ha több szálon is beszélget, emellett egy jó vázat is szolgáltat ahhoz, hogy beszélgetés közben az engem érdeklőkre fényt derítsek. Volt, hogy már-már úgy éreztem, megtaláltam a tökéletes nőt, amikor hosszabb eszmecsere után kiderült, hogy dohányzik, ami nálam kizáró ok. De pl. az is, ha utálja a macskákat (mert nekem van), vagy 30 fok alatt nem tud aludni (mert én meg melegben nem tudok).


A többi is lényeges szempont, gondolom, felesleges részleteznem, miért. Talán kissé mérnöki hozzáállást sejtet, hogy titokban egy adatlapot is töltök a kötetlen csevegés közben, de azt vettem észre, a nők is ezt teszik. Szép csendben mindenre ráterelik a szót, ami fontos nekik, ha nem is írják össze, de a fejükben ugyanígy épül az adatbázis, és néha sorba rendezik a jelölteket csökkenő rendben, hogy az elsőt választhassák.



#31:


Régen, húsz éves korom körül velem is így volt. Ha egy lánnyal szóba elegyedtem neten, már attól hevesen dobogott a szívem, és képes voltam beleszeretni leírt mondatokba is. Azóta sok idő eltelt, értek csalódások is, megtanultam az egész netes társkeresést a maga helyén kezelni, akkor is, ha voltak onnan komoly, sokéves párkapcsolataim. Amíg valakit nem ismerek meg személyesen, nem alakul ki valamifajta kötődés, nincsenek közös élmények, addig nem gerjedek rá, csak egy beszélgetőpartnernek látom. Nem azért, mert nem érdekel, csak még nem látom értelmét az agyamba mélyen beleégetni, amikor talán pár nap múlva eltűnik, vagy elköszönünk egymástól, és soha nem hallok felőle.

2020. dec. 4. 17:55
 33/37 anonim ***** válasza:
Eleg data driven a tema:)
2020. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%

dec. 4. 17:55


Elmebeteg vagy!

Ennyi személyes információkat tárolsz ismeretlenekről?!


Ők tudnak erről egyáltalán?!


Nem is értem minek neked valaki lakcíme, ha soha nem is találkozol vele csak írsz akkor minek is egy adatbázis erről?!


Kérdező, te nem ciki vagy, hanem elmebeteg! És ezt komolyan mondom!!!

2020. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyi hülyeséget tárolni, értelmetlen. Úgysem tudsz minddel kapcsolatot fenntartani. Így meg olyan mintha vadidegenek tulajdonságait tárolnád. Keress pár hölgyet, aztán velük alakíts valamit, néhány hét, és úgyis kiderül kivel maradtok együtt.
2020. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem ciki, ha Redisben tárolod.
2020. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

#34:


Ez elég ostoba megnyilvánulás volt részedről. Épp azért tárolom az információkat róluk, hogy jobban megismerjem őket. Ha valaki elárul nekem valamit magáról, nyilván tud róla. Az már az én magánügyem, hogy ezt leírom-e saját célra.

Nem magánnyomozóval nyerem ki ezeket, hanem ők mondják el/írják le nekem önszántukból, épp azért, mert bíznak bennem.


Ez az adatbázis nem azt jelenti, hogy MINDEN mezőt kötelező kitölteni benne, csak ha valamit megtudok valakiről, azt rögzítem benne. Valakiről csak a keresztneve derül ki és hogy hány éves. De egy 50 oldalas, hónapokig tartó levelezés alatt rengeteg téma felmerül, amire az ember egy idő után nem biztos, hogy emlékszik. Hajlamos vagyok elfelejteni, hogy valakinek hány évesek és milyen neműek a gyerekei, ha sosem láttam őket, vagy hogy az illető allergiás-e a tejre, vagy hogy hol dolgozik. Ezért szeretem ezeket táblázatszerűen tárolni, és akkor azonnal látom, ha valami kell belőle. Még akkor is előnyös, ha csak egyvalakivel beszélek egy időben. Sok esetben volt olyan is, hogy hónapok vagy évek után előkerült valaki, akivel egy időre ilyen vagy olyan okból megszakadt a kommunikáció, ilyenkor nagyon hasznos, ha megvannak az áttekintő információk. Emellett a cset vagy levelezés alatt is szoktam úgy irányítani a témákat, hogy fény derüljön a fontos területekre, ne mondjuk 30 levél után derüljön ki, hogy a lány dohányzik, ami nálam kizáró ok.


#35:


Néha nem működik a lineáris ismerkedés. Ahogy egy korábbi hozzászólásomban is írtam, pl. Tinderen gyakran alakulnak ki olyan szituációk, hogy 6-8 párom ír rám hosszabb idő után, ilyenkor nem tudhatom, melyik lesz szimpatikus, egyáltalán bármelyik az lesz-e. Nem jó az egyik javára az összes többit kilőni, mert talán az az egy azonnal megun, vagy kiderül, hogy idegesítő, elmebeteg, unalmas, buta. A multitaszk alkalmazásával ez a veszély nem áll fenn.

2020. dec. 11. 21:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!