Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez a "MÁS ÉLETSZAKASZ"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a "MÁS ÉLETSZAKASZ" duma itt folyton?

Figyelt kérdés

Ha korkülönbség merül fel egy kérdésnél, akkor valami büfépapíros odaböffenti, hogy "Nem fog működni a kapcsolat, mert más életszakaszban vagytok."


Mi???


Egy 20-30-40 éves nőnek/férfinak nem ugyanazok az igényei?


Utazni szép helyekre, jókat enni, sportolni, pénzt keresni, szórakozni, jó kocsi,..., nem ezt akarja mindenki?

Jó, egy lány Velhelót vagy mit hallgat, pasi nem, a lány cuki kutyust akar, a pasija meg tiszta padlót,..., de ezek minden korban így vannak. Ezek nem korfüggőek.

Vagy ekkora gond, hogy nem kell napi megélhetési gondokkal küzdeniük, mert a 40-es nőnek van lakás és a srác oda költözik? Ekkora gond, hogy az egyetemista lány nem minőségi éhezik, mert a pasija kereső férfi, és igen, telik kajára, és nem a gyros + olcsó bor a menü, mint az egyetemista srácoknál?

Gyerek. Ez is...van aki 40 évesen sem akar még szülni, van aki 19 évesen akar.

Nem mindegy, hogy a pár tagjai hol dolgoznak? A férfi a cégnél az irodában, a lány az egyetemen, mint diák? Mind a kettő tesz a célokért.


Vagy...ez is csak a lecserélt ex-nejek furmánykodása?



2021. márc. 1. 11:11
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
93%
Ki bántott?
2021. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
34%
Igazad van.
2021. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
94%

"Utazni szép helyekre, jókat enni, sportolni, pénzt keresni, szórakozni, jó kocsi,..., nem ezt akarja mindenki?"

Nem.


Ezzel szerintem meg is válaszoltam a kérdést. :D

2021. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
57%

Telejsen jogos amit írsz. Szerintem sem az èletszakasz a gond egy kapcsolatban, hanem szimplán vannak emberek, akik összeillenek( mint szemèlyisèg, èletvitel) és vannak, akik nem. Nem a kor a döntő jellegű.

Azèrt van ez az 'èletszakasz' általánosítás, mert feltètelezik, hogy valaki a kora miatt tesz vagy nem tesz dolgokat. Pl egy 40es fèrfi lehet már családot akar, a 19 éves nője mèg várna 15 évet és persze nem működik az egész. Vagy lehet ugyanez fordítva is, de itt sem a kor a hiba, hanem a mentalitás és cèlok. Simán találhat a 40es pasi is olyan fiatal nőt, aki már családban dolgozik. Szóval a kérdésedre válaszolva, az általánosítás a ludas.

2021. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy?

Várj, kitalálom 20-as éveid elején vagy, és most összejöttél egy dögös 40-essel. Anyád meg ki van akadva, hogy más életszakaszban vagytok.

2021. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
86%
Ez szimplán olyan egyszerű dolgokra vonatkozik, minthogy a húsz éves lány még bulizni akar, fesztiválozni, szórakozni, a negyven éves pasi meg már gyereket akar, főtt ételt az asztalon és péntek esténként nyugodtan nézni együtt a Nagy Duettet. Ez abból az általánosításból jön, hogy a negyven éves már lenyugodott, a huszonéves meg még pezseg. Ez általános igaz, bármit mondasz DE nyilván vannak kivételek.
2021. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
89%

30 éves vagyok, nem kezdenék 50 éves nővel, mivel nem tudom elképzelni hosszútávon a kapcsolatunkat, hogyan tervezhetnénk gyereket? 70 év felett lesz, mire felnő. Ugyanúgy nem kezdenék tizenévessel, mert úgy érzem nagy a generációs szakadék, keveset tapasztalt, rengeteget formálódik a személyisége, ami miatt rizikónak érzem, hogy hosszútávon együtt legyünk. Hogyan utazunk együtt, tervezünk programokat amikor még tanul, nincs keresete? Lakhatás költséget, utazást, ajándékokat szinte egyedül kell állnom, amit soknak érzek, és egy normális nő szerintem el se fogadná, hiszen neki is kényelmetlen lenne, tapasztalatom alapján a számomra optimális korosztály 24-32.

Számomra furcsa, ha valaki 20 évvel idősebb/fiatalabb partnerre vágyik és nem talál a korosztályában megfelelő partnert.

2021. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
75%

Hát, pedig nálam paradoxon lenne sokkal idősebbet választani.


Aki 10 évvel öregebben ott tart, ahol én most, az azért gáz. Én sem akarok itt tartani 10 év múlva, ahol most, ha ugyanitt lennék, az azt jelentené, hogy egy büdös senki vagyok, aki semmit sem tett le igazán az asztalra, csak van egy épphogy elkezdett élete 35 évesen. Szerintem abban a korban ez már szánalmas és ha az illető ennyire megállt a fejlődésben, egy idő után nem leszünk egy szinten, mert én tovább fogok fejlődni és túl fogok nőni rajta. Ebből adódóan csak egy kolonc lesz.


Viszont ha valaki ott tart nálam 10 évvel idősebben, ahol úgymond magamtól is elvárom, hogy tartsak abban a korban, akkor egyértelműen ott van köztünk az a bizonyos szakadék a korból adódóan.



Én pedig egyértelműen egy hozzám hasonló társat keresek, akinek hasonló kvalitásai vannak, mint nekem, ezért hasonlóan halad előre az életben, mint én, viszont nem annyival idősebb, hogy két külön világ legyünk, mint amilyen én vagyok akár az 5 évvel ezelőtti önmagamhoz képest is.


Na, számomra ezt jelenti az, hogy azonos életszakaszban tartunk. Két hasonló személyiségű ember, akik között van 10 év, egyszerűen nem tud azonos életszakaszban tartani.

2021. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
64%

4-es, 6-os: egy negyvenes pasi gyereket akar? Hol éltek? Az olyan pasik az ismeretségemben, akik még most akarnak első gyereket, háát azok már nagypapák lesznek, mire érettségizik. Nem helyeslem, nem is gyakori ez az ismeretségemben.


Én negyvenegy éves pasi vagyok, gyerekeim már iskolásak, és nem, ez a kor már nem arra van, hogy pelenkázzunk, gügyögjünk. Én már 40 felett tuti nem vállalok új gyereket. Nem is helyeslem.

2021. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
73%
A MÁS ÉLETSZAKASZ nem kortól függ. Van, aki pl a korona miatt munkát keres és most a legkevesebb baja az, hogy nem tud utazgatni. Lehet, valaki egy szakítást nem tud feldolgozni (bár akkor ne társkeresőzzön), vagy szimplán nem tudja még mit akar stb. Ez az életszakasz.
2021. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!