Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez a "MÁS ÉLETSZAKASZ"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a "MÁS ÉLETSZAKASZ" duma itt folyton?

Figyelt kérdés

Ha korkülönbség merül fel egy kérdésnél, akkor valami büfépapíros odaböffenti, hogy "Nem fog működni a kapcsolat, mert más életszakaszban vagytok."


Mi???


Egy 20-30-40 éves nőnek/férfinak nem ugyanazok az igényei?


Utazni szép helyekre, jókat enni, sportolni, pénzt keresni, szórakozni, jó kocsi,..., nem ezt akarja mindenki?

Jó, egy lány Velhelót vagy mit hallgat, pasi nem, a lány cuki kutyust akar, a pasija meg tiszta padlót,..., de ezek minden korban így vannak. Ezek nem korfüggőek.

Vagy ekkora gond, hogy nem kell napi megélhetési gondokkal küzdeniük, mert a 40-es nőnek van lakás és a srác oda költözik? Ekkora gond, hogy az egyetemista lány nem minőségi éhezik, mert a pasija kereső férfi, és igen, telik kajára, és nem a gyros + olcsó bor a menü, mint az egyetemista srácoknál?

Gyerek. Ez is...van aki 40 évesen sem akar még szülni, van aki 19 évesen akar.

Nem mindegy, hogy a pár tagjai hol dolgoznak? A férfi a cégnél az irodában, a lány az egyetemen, mint diák? Mind a kettő tesz a célokért.


Vagy...ez is csak a lecserélt ex-nejek furmánykodása?



2021. márc. 1. 11:11
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
39%
#9 ez te vagy, a másik ember meg más. Én ismerek olyan negyveneseket akik gyereket vállalnak (egyébként sehol nem írtam, hogy első gyereket) egy új kapcsolatban.
2021. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%

18. vagyok: ami még kimaradt...


gyerekvállalásból - mikor, mikor ne, hányat, legyen-e egyáltalán... nagy korkülönbséggel ritka sok konfliktus lehet ebből.

2021. márc. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
79%

a más életszakasz tényleg nem a kortól függ, hanem az ember gondolkodásmódjától. valaki fiatalon akar gyereket már, valaki csak 40 év felett, valaki meg soha. ezt jelenti a más életszakasz.

ezt el kell fogadni. nem lehet mindenki ugyanolyan

2021. márc. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

40-es gyerekvállalás.


Én a környezetemben egyre több 30-35+ -os nőt látok gyereket szülni.

Ezek diplomás, jól kereső nők, akiknek elég stabil a székük, hogy már megtehetik, és lesz hová visszamenniük.

Férfiak közül is SOK a 40-es, 50-es apuka, mert telik rá. Fiatal 2., 3. feleség, és legyen.

2021. márc. 1. 12:09
 25/56 anonim ***** válasza:
81%
Más életszakasz nekem azt jelenti, hogy én már 27 éves vagyok és leakarom fixálni az életet családot alapítani, de a párom 30 múlt és olyan , mint egy kamasz csak élni akar és utazni , de semmi felelősség. Nekem ezt jelenti a másik életszakasz, hogy az egyik nincs felkészülve a komoly dolgokra , de a másik meg már igen. 27N
2021. márc. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha a kis fiatal második harmadik lányod korabeli barátnőd elkezd fárasztani, akkor megérted kedves kérdező, de nyilván ha csak kinézetre mész ez addig nem tűnik fel mi a különbség egy húsz és negyven eves nő között.
2021. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi általánosítást és "én így gondolom, tehát mindenkire igaz" hozzáállást tehetség kellett, hogy besűríts egy kérdésbe.
2021. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
44%
A férjemmel 8 év köztünk a korkülönbség. Én 26 éves voltam, amikor megismerkedtünk, ő 34. Mindkettőnknek volt diplomája, dolgoztunk, albérletben laktunk. Azonosak voltak akkor is a céljaink, az elveink, az életszemléletünk és a személyiségünk is passzol. Szerettünk volna saját lakást, közösen megoldottuk. Gyereket nem akarunk, ez nem téma, de ha akartunk volna, gond nélkül lehetett volna a korunk miatt. Előtte átlagban 15-20 évvel idősebb párjaim voltak, az első, középiskolai barátomon kívül mindig jóval idősebb párom volt. Én semmi vonzót nem láttam a korosztályomban soha, kisfiúk voltak hozzám képest. A barátaim is szinte mind idősebbek nálam és nem kicsivel. Én ilyen koravén típus vagyok, komolyabb az átlagnál. A szakításaimban sosem játszott szerepet a kor. Csak az, hogy nem illettünk össze. Sosem direkt szelektáltam korra, egyszerűen megismerkedtem valakivel, aki tetszett, szimpatikus volt és nálam idősebb. A korombeliek fel sem kerültek a radarra, mert szexuális partnerként nem tudtam rájuk tekinteni, csak kb.mint az öcsémre. Ezzel együtt általában van az ember életének egy íve, egy fejlődés a korral, minden korosztálynak vannak életkori sajátosságai, amik bizonyos esetben kizárják a sikeres kapcsolatot. De nem minden szakaszban. A huszas éveimben negyvenes pasikkal semmi sem zárta ki, szerintem ez sok esetben működhet, még akkor is, ha valaki akar gyereket. És az emberek különbözőek, mást tartanak fontosnak, nincs egy séma. Simán működhet a más életszakasz, ha nem a szokásos standardeket pörgeti valaki, mert úgy szokás. Manapság egyre többen merik a saját életüket élni, így valószínűleg egyre több ilyen lesz.
2021. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, senki nem azt mondta, hogy nincs példa arra, hogy 40es nők szülnek, meg hogy 50es férfiaknak szülnek 20éves kiscsajok, de nem ez a gyakoribb. Az inkább jellemző, hogy összejön egy 30-as, 40-es pasi egy 20éves csajjal, mert hmmm, feszesebb a puni meg lelkesebb-cserfesebb, aztán 2-3 év múlva mondja, hogy ő már szeretne gyereket, a csaj meg elszörnyed, mert ő még nincs megérve rá. Vagy pepitában, amikor a 40es, 50es pasi nem akar új gyereket, mert neki elég az az 1-2-3 az új kapcsolatból, a nője meg szeretne sajátot. Na ez az, amikor más életszakaszban vannak, és ez általában a korral jár (persze, mondom, vannak kivételek, meg vannak olyan emberek, akiknek az érettségi szintjük nem hasonló, mint a kortársaiké / mást várnak egy kapcsolattól... van, akinek pl. csak a szexuális kielégülés és az anyagi biztonság számít, és szellemi partnert nem keres a párjában... így el vannak kerülve azok a beszélgetések, amikor a 21-2 éves srácnak, csajnak az a legnagyobb gondja, hogy kapott egy 1es zh-t meg hogy kikapott a Fradi, amikor a partnere meg olyan dolgok miatt aggódik, hogy nincs pénz a számlára, bedőlt a hitele, fizetetlen túlórázik a munkahelyén, urambocsá komoly egészségügyi problémái vannak a korából kifolyólag)
2021. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
50%

Én ezt akkor szoktam mondani, mikor 26-28+ éves pasik 15-16 éves lányokkal kezdenek. Milyen már, mikor majd' 30 évesen a barátnődnek leckéje van.


Másban is csak az általánosítás miatt lehet használni, mert én mondjuk soha nem leszek abban az életszakaszban, hogy gyereket akarjak.

2021. márc. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!