Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez a "MÁS ÉLETSZAKASZ"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a "MÁS ÉLETSZAKASZ" duma itt folyton?

Figyelt kérdés

Ha korkülönbség merül fel egy kérdésnél, akkor valami büfépapíros odaböffenti, hogy "Nem fog működni a kapcsolat, mert más életszakaszban vagytok."


Mi???


Egy 20-30-40 éves nőnek/férfinak nem ugyanazok az igényei?


Utazni szép helyekre, jókat enni, sportolni, pénzt keresni, szórakozni, jó kocsi,..., nem ezt akarja mindenki?

Jó, egy lány Velhelót vagy mit hallgat, pasi nem, a lány cuki kutyust akar, a pasija meg tiszta padlót,..., de ezek minden korban így vannak. Ezek nem korfüggőek.

Vagy ekkora gond, hogy nem kell napi megélhetési gondokkal küzdeniük, mert a 40-es nőnek van lakás és a srác oda költözik? Ekkora gond, hogy az egyetemista lány nem minőségi éhezik, mert a pasija kereső férfi, és igen, telik kajára, és nem a gyros + olcsó bor a menü, mint az egyetemista srácoknál?

Gyerek. Ez is...van aki 40 évesen sem akar még szülni, van aki 19 évesen akar.

Nem mindegy, hogy a pár tagjai hol dolgoznak? A férfi a cégnél az irodában, a lány az egyetemen, mint diák? Mind a kettő tesz a célokért.


Vagy...ez is csak a lecserélt ex-nejek furmánykodása?



2021. márc. 1. 11:11
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
10%

40-es, nemigazán tudom összerakni amit írsz, bár értem az értelmét.Ezek a kapcsolatok nem párkapcsolatok, szó sincs arról,hogy egy ilyen kapcsolatban szülni kellene a fiatal srácnak, ez egyik részéről sem áll fenn igényként.

Amit nem értek, és ahogy értelmezem: 15 év múlva 52 éves leszel, tehát most 37 éves vagy. Ha a szeretőd most 22, 15 év múlva 37 éves lesz, vélhetőleg Ő sem arra a korra akarja kitolni a családalapítást.Ha az alsósodnak most készíted a reggelit 15 év múlva már nem kell...


Sőt, az egészet összevetve: 15 évig nem fog egy ilyen kapcsolat működni.

Most 37 éves vagy, a barátod 22 (számomra nagyon fiatal), a gyereked alsós. Igy van? Ez a szeretősdi működik max 1-2 évig, aztán lezárul. Fölösleges mi lesz 15 év múlva kérdésen gondolkodni.


Ha nem jól értelmeztem a korhatárokat, javíts!

2021. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
55%

"Utazni szép helyekre, jókat enni, sportolni, pénzt keresni, szórakozni, jó kocsi,..., nem ezt akarja mindenki?" Hát erről lehetne vitatkozni! Engem az utazás nem érdekelt soha. Jókat enni sem volt központi kérdés, inkább a minőség, mennyiség aránya. Sportolni? Max annyira, ami élvezetet nyújt, a külsőségekért izzadni számomra nem üzlet. Szórakozni? A kötelességeim után oké, de hogy a szórakozás legyen a cél, azt soha. Jó kocsi? Van autóm, jó autó, de szerintem még ez is sok.


Az én életcéljaim, örömeim: tudom ki vagyok, mi motivál, mit tölt fel. Állandó tervezés, beszerzés, megvalósítás. Ezekhez szükséges eszközök fejlesztése, használata. Ismereteim bővítése. Hobbi, repülés, modellezés, kert, lövészet. Szociális élet: családom, 3-4 ember aki igaz ember, akik feltöltenek. Mindez mondjuk 500km2-en.

2021. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
46%
Ez a "más életszakasz" egy kényelmes kifogás. Pl. ha a csávó csak dugni akar a csajjal, de esze ágában sincs járni vele, akkor pár alkalom szex után benyögi, hogy "bocsi, de más életszakaszban vagyunk". Vagy fordítva.
2021. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
94%
43: Nem. Tényleg nem mindegy, hogy te az előléptetésedet tervezed, ő meg hogy mikor jön a postás a nyugdíjjal. Vagy te 28 évesen lakástakarékon, otthonon agyalsz ő meg bulizáson és első szakmán 20 körül. Gondolj bele, te pl most (bármennyi éves vagy) úgy gondolkodsz, pontosan azok a céljaid, véleményed, világnézeted, mint 16 éves korodban? Nem, mert "más életszakasz". Ennyi.
2021. márc. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
84%
Az életszakaszokban inkább az a fontos, hogy érdemes bizonyos korban már megállapodni. Ha pedig egy darabig nem ment, akkor marad az egyedüllét. Sajnos könnyű kifutni az időből, és egy bizonyos életkor után (35-40) év már egyik nem sem olyan kapós. Akkor már egyre közelebb van a járókeret meg a műfogsor...:) Szóval az embernek a 20-as éveiben kell kiélnie magát, persze lehet itt irogatni olyat, hogy ez nem így van, de az inkább már a vigasztaló kategória.
2021. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
lehet szilikonógusok magyarázzák...
2021. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
51%
Fú, utálom, ha valaki elő akarja írni, hány éves korra mit kéne elérni és hogyan kéne viselkedni. Erre nincsenek szabályok.Mintha mindenki ugyanott tartana tizen, huszon, negyven évesen. Ahány ember, annyi féle, van, aki 40 évesen sem nőtt még fel, más meg huszonévesen elért mindent és megkomolyodott, ostoba korlát ez az életszakasz sztereotipia.
2021. márc. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
100%
47: Gondold végig logikusan amit írsz. Te pont ugyanúgy viselkedsz, úgy gondolkodsz, ugyanazt tervezed, éled stb., mint 10 évvel ezelőtt? Nem feltétlen "megkomolyodás" ez, hanem pont más életszakasz. Gondolom 30 évesen (ha elmúltál annyi) már te sem a középiskolán szoktál töprengeni, igaz?
2021. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

"Utazni szép helyekre, jókat enni, sportolni, pénzt keresni, szórakozni, jó kocsi,..., nem ezt akarja mindenki?"


Engedd el! Olyan, mintha vallásos embereket akarnál meggyőzni bármilyen tudományos dologról.


Vannak emberek, akik életszakaszokban gondolkodnak és sajnos belőlük van több.


Meg vannak, akik szentül meg vannak győződve arról, ami legtöbbször a hozott csomaggal jár, a neveltetés, környezet. Legyen az akár az, hogy 25 alatt szülni kell, mert akkor már 50 alatt nagyszülő lehet az ember és hogy a gyerekvállalás fontos, mert kitermelimajdkianyugdíjadat meg milettvolnahaateszüleidisígygondolkoznak.


Meg vannak a karrierépítő, 30alattnemszülökdeutánamindenképpkellegytrónörökösnehogymárazállamrahagyjakmindent emberek.


Meg újabban divat még a túlnépesedésvanminekgyerek ökológiailábnyomfetisiszta is.


Ezek egyike sem lesz kompatibilis veled életkortól függetlenül, sajnos még az utolsó sem, mert neki kell ez a fennkölt cél, hogy ne érezze magát önző materialistának, hiszen túl érzékeny a lelke ahhoz, hogy az előző két tábor beszólásait képes legyen egy életen át kezelni, kell valami divatos, amivel vissza lehet vágni.


Meg persze ott vannak a savanyú a szőlő emberek, amiből - lévén, magyarok vagyunk - rengeteg van, vagy azért, mert nincs élete és a másokéval foglalkozik, vagy azért, mert ő nem merte megtenni és frusztrálja, hogy másnak mégis összejött ekkora korkülönbséggel egy jól működő kapcsolat, esetleg a saját lánya jött össze valami sugar daddyvel vagy a fia egy 20 évvel idősebb gyerekes anyukával és nem ilyen jövőt szánt volna a gyerekeinek (a tipikus, gyerekein keresztül élni akaró szülő).


Esetleg fordítva, a szülő cserélte le a másik szülőt egy fiatalabbra, apuci beújított egy 18 éves mostohaanyut, ami zavarja a 24 éves szűz incel gamert, amikor rájön, hogy nem a Brazzersben van és nem lesz semmi testiség, a mostohaanyu maximum lekever egy taslit és beárulja apucinak.


Vagy anyuci jön össze egy fiatal sráccal, aki esetleg még jól teherbe is ejti.


Ezeket a hordozott sérelmeket is ki lehet ám vetíteni és az internet egyébként is tökéletes táptalaja a szitkozódásnak.


De sokszor elég az is, amikor egy csajozásban sikertelen srác szemtanúja lesz, ahogy egy buliban elviszi egy idősebb fószer az egyetlen lányt, aki szimpatizált vele, vagy a 30-as, szintén sikertelen srácnak mondja meg a korban hozzáillő lány, hogy amúgy van neki egy szexkapcsolata egy 20 évessel, de jó lenne már egy komoly kapcsolat.


Vagy ugyanez női oldalon, a duci lány kiakad, hogy a kiszemelt pasi inkább egy anyja korabeli nővel jön össze vagy a 30-as, 40-es, diplomás, jómódú nő, hogy a korban hozzáillő hercege fiatal lányokkal jön össze.


Ez utóbbi kettő esetből már az is látható, hogy eléggé "ha van rajta sapka, ha nincs" esetről van szó, csak a korban hozzáillő és társadalmilag is egy szinten lévő személy esetében - főleg ha még csak etnikai kisebbségbe sem tartozik és külsőre sincs rajta semmilyen kirívó - sokkal nehezebb az illető személyét támadni.


Amennyiben pedig nem lehet egy csoport által is elismert ad hominem sértést hozzávágni, az illető is rájön, hogy mennyire kínos igazából az ügy és ő mennyire irigy, így kénytelen befogni a száját, ugyanis a "kiszemeltem egy átlagos ellenkező neműt választott, aki lehettem volna akár én is" egyenes beismerése annak, hogy lehettem volna én is, tehát nem voltam elég ügyes vagy csak peches voltam.


De ha az illető személyét támadjuk, akár azzal, hogy néger, akár azzal, hogy lapátállú, akár azzal, hogy nagy a korkülönbség, azzal kiengedjük a gőzt és onnantól a saját egónkból nem kell lejjebb engedni, mert kreáltunk magunknak egy olyan riválist, amilyenek mi ha besz..runk sem tudunk lenni. Vagy ha tudnánk is túl nagy erőfeszítést jelentene.

2021. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 FoxtrotLidérc ***** válasza:
62%

Nekem az említett dologgal nincsen bajom - HA tényleg ez a fennforgás. Ha "nem tudja mit akar", vagy a fizimiskám nem jön be, akkor meg lesz szíves azt mondani - előbbinél akkor miért ismerkedim, utóbbit tök megértem. Nem lehetek mindenki ideálja. :D

De csak "más életszakaszra" fogni azt, hogy miért nem ismerkedünk, az snassz.

2021. márc. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!