Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért megy ennyire nehezen az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy ennyire nehezen az önkritika?

Figyelt kérdés

Az oldalon rendszeresen látni, hogy pár embernek nehezen megy az önkritika és hiába írnak nekik értelmes érveket, simán tagadják a valóságot is.


Ezek egy része az incel srácok. Ők páran itt lógnak és rájuk egyből ugrik rengeteg ember. Az ő részüket eléggé megértem: Sikertelenek, ezért lettek ilyenek. Szóval, logikus az ő helyzetük.


A másik oldalról viszont, ott van egy csomó hasonló szintű nő. Náluk nem értem az okokat. Volt egy kérdés, ami a szokásos rosszfiús téma volt és a való életben a csaj ismerőseim többsége lazán felvállalja, hogy egy rosszfiú izgalmas tud lenni és egyebek. Itt viszont, azonnal megjelenik egy csomó nő, aki elkezdi hibátlan angyalként beállítani a saját nemét és úgy tesznek, mintha a rosszfiúk szüzen halnának meg, annyira nem kellenek senkinek.

Szóval, náluk mi a helyzet? Mi játszódik le a fejükben és miért tagadják ennyire a valóságot?



2021. márc. 24. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Én azért nem látok olyan válaszokat, amiben nők azt mondják, hogy minden nő angyal. Azt már le szoktuk írni, igen, vagy a nők nem egy homogén halmaz, és nem mindnek jönnek be a rosszfiúk. Ez nem önkritikahiány, ezek tények. Meg az is, tudom-tudom, hazudós p...a vagyok, hogy nekem sosem volt bunkó rosszfiúval kapcsolatom.
2021. márc. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1: Szó szerint nem írják le, hogy MINDEN nő, hanem A NŐK. Ilyenből meg rengeteg van. Aki meg lemeri írni, hogy egyes nők gerjednek a problémásabb dolgokra is, azonnal lepontozzák.

Hozzak példát?

2021. márc. 24. 17:28
 3/15 A kérdező kommentje:
2021. márc. 24. 17:29
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3: megmondanád, melyik válaszban láttad azt, hogy "a nők nem gerjednek a bunkókra"? Végigolvastam, nem találtam. (ellenben több olyat, amiben az volt különféle módon megfogalmazva, hogy a nők a bunkókra buknak - ha már vkinek nincs önkritikája / reális képe a dolgokról, azok, akik ott általánosítottak). Én a 25ös választ írtam, ott azt írtam, hogy messze nem minden lány olyan, mint amit leírt.
2021. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kérlek, olvasd el újra a #2es válaszom.
2021. márc. 24. 17:39
 6/15 anonim ***** válasza:

1. Az baj, ha ezzel nem értek egyet, mert az én tapasztalataim nem azt mutatják? Igen, vannak hülye p...k, nem is egy. De nem a nagy többség az. És ezt én önkritikahiánynak gondolom, max. eltérő tapasztalatoknak, vagy a részedről szelektív látásnak (gondolom, nem igazán számítod bele a neked nem tetsző nőket pl. ebbe a keresztmetszetbe). De ez a kérdésed arról szólt, hogy miért védi minden nő az összes nőt ezekben a kérdésekben - ami egyszerűen nem igaz. Már a kérdésed is példa rá, ha elolvasod az összes felpontozott hozzászólást, egy nincs olyan köztük, amiben vki azt írná, hogy a nők mind szentek.

2. Nem is erre írtam azt, hogy vki leírta, hogy "a nők a bunkókra buknak"... érdemes elolvasnod pár lepontozott hozzászólást, ott tényleg kinyilatkoztatták, hogy a nők a bunkókra buknak.

2021. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
"A NŐK" - itt a probléma, kedves kérdező. Definiálnád tűpontosan, hogy mit is takar ez a kifejezés? Csak hogy a jövőbeli ezzel kapcsolatos konfliktusoknak egyszer s mindenkorra elejét vegyük.
2021. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem baj, ha nem értesz velem egyet és az sem, ha a "tapasztaltaid" mást mutatnak. Értelemszerűen, ha a kérdésben szereplő kategóriába tartozol, akkor persze, hogy nem fog menni az önkritika.

Szelektív látásmódról szó sincs, hoztam egy kérdést példával, ami igazol. De, az oldalon már többször is kaptam privátot NŐKTŐL, hogy fogják a fejüket, mit művelnek itt a nők. Na, ha valóságban is ezt hallom és itt is ilyen privátokat kapok, akkor bizonyára van valami a dologban.


"De ez a kérdésed arról szólt, hogy miért védi minden nő az összes nőt ezekben a kérdésekben - ami egyszerűen nem igaz. Már a kérdésed is példa rá, ha elolvasod az összes felpontozott hozzászólást, egy nincs olyan köztük, amiben vki azt írná, hogy a nők mind szentek."

Újra olvasd át az előbb ajánlott hozzászólásom.


"Nem is erre írtam azt, hogy vki leírta, hogy "a nők a bunkókra buknak"... érdemes elolvasnod pár lepontozott hozzászólást, ott tényleg kinyilatkoztatták, hogy a nők a bunkókra buknak."


Khm... Egy 0%-on álló válasz tartalma: "Nem azt mondom, hogy minden nő erre gerjed, de ne hazudjunk már."

Egy random és alaptalan nőgyűlölősöző szöveg 87%-on.

Vajon miért? Mert annyira ment női oldalról az önkritika?

2021. márc. 24. 17:51
 9/15 A kérdező kommentje:
7-es: A kérdésben definiáltam, kikre gondolok: "A másik oldalról viszont, ott van egy csomó hasonló szintű nő."
2021. márc. 24. 17:52
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként elgondolkodtató, hogy ott mennyi hozzászólás jött és az érintettek itt mennyire nem kívánnak megnyilvánulni.
2021. márc. 24. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!