Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A férfiak miért nem fogadják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért nem fogadják el, hogy a nemek között egyenlőség van a párkapcsolatok világában is?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy Tinderem matchelni könnyebb nőként, viszont a férfiak ugyanúgy szűrik a nőket. A különbség csak annyi, hogy míg a nők profilkép alapján szűrnek, a férfiak a való életben a randikon csinálják ugyanezt. Egyébként is a Tinder meg az instagramm nem a valódi élet. A hosszú távú párkapcsolat az ÉLET -ben alakul ki.


Azért is fontos a témáról beszélni, mert olyan mintha ezen az oldalon is egyre több lenne az antifeminista kommentelő.



2021. ápr. 13. 23:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom ki terjeszti,de baromira nem elég egy nőnek, hogy csak van,mondom ezt csinos nokent. Attól, hogy nagy a kínálat, meg nem feltétlen olyan partnert vonzok be,akivel passzolunk vagy akivel kölcsönös a szimpátia, ilyen szempontból még a feleslegesen lefutott randiknak sincs értelme, bár ilyen emberekkel nem is mentem el soha.

A pasik azért nem szeretik (direkt nem férfit írtam) ezt az egyenjogusagot, ami miatt ma az incelek leteznek: mert a nő szabadon dönthet arról, hogy mikor,kivel és hányszor szeretkezik,mos,főz vagy takarit,nem pedig az van,hogy a ház ura megparancsolja azt akkor csinálni kell. Ennyi az egész.

2021. ápr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

"Nem tudom ki terjeszti,de baromira nem elég egy nőnek, hogy csak van,mondom ezt csinos nokent."

Nem akarok támadni, de Tinderen pl mi az amit emellé még tenni kell? Mármint érted a kérdés gondolom. Pl te írsz elsőnek, viszed a beszélgetést vagy mi az a + ami kell?

2021. ápr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
46%
A feminizmus csak a nőknek jó, mivel az ő érdekeiket nézi.
2021. ápr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%
Jó akkor megkérdezem. Mért nincs egyenlőség, egy párkapcsolatban, amibe mind a két fél önszántából lépet be? Kérlek fejtsd már ki, ha a leírásba nem tetted.
2021. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Sunshinedoll ***** válasza:
41%
Milyen értelemben van szerinted egyenlőség a nemek között a párkapcsolatokban? Szerinted ez igaz állítás az átlag magyar párkapcsolatokra kivetítve?
2021. ápr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

12-es

Attól, hogy sokan jobbra húznak, én egyáltalán nem biztos,hogy jobbra húzom azt,aki ezt velem megtette.

Lehet,hogy aranyaiban több matchem lenne,de mivel nem húzok mindenkit jobbra,ezért ez sosem fog kiderulni.

2021. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%

Szóval szerinted azért nincs egyenlöség,mert a férfiak is szürnek a való életben,a randikon.Es erröl beszélnünk kell!


Nem.Nem kell beszélnünk semmiröl.

Szürjed ,ahogy jól esik.Én is azt teszem.

2021. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Miért kell sértegetni 10-es. 1-es válaszoló voltam.
2021. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%

18 ugyan nem nekem szólt a kérdés, de valószínűleg azért kötött beléd, mert szerinted régen minden jobb volt. Azokban az időkben, mikor a nők teljes elnyomásban éltek, kiszolgáltatva az "uruknak". Nem véletlen ez a kifejezés.

A férfiak egy részének talán jobb volt, de a többség érti és értékeli a jelen kor szabadságát, azt, hogy választhatsz szabadon társat, keresheted a szerelmet, nem vet ki a társadalom, ha nem akarsz gyereket, ha rosszul választottál párt szabadon kiléphetsz, mivel a nők önfenntartók, kevesebb anyagi teher hárul a férfire és egy ember keresetkiesése nem dönt azonnal romba egy egész családot és még sorolhatnám. De minden jobb volt régen.

Az utolsó mondatodból sugárzó hozzáállás és értékrendszer miatt lett belédkötve.

2021. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem az 1-es válaszoló vagyok, de hozzászólnék:

"A feminizmus jobb a nőknek is, meg a férfiaknak is."

Inkább úgy fogalmaznék, hogy a feminizmus bizonyos szempontból jobb, de nem egyértelműen és főleg nem úgy, ahogy jelenleg van. Eredetileg a feminizmus arról szólt, hogy a férfi és a nő egyenrangúak(!!!) és nem egyenlőek. Fontos különbség. Előbbit a társadalom nagy része támogatja, míg utóbbit nagy része elutasítja és hozzáteszem jól is van így. Ha egyenlőek lennénk, az azt jelentené, hogy a férfi és a nő felcserélhető lenne és lássuk be, nem így van. A jelenlegi nyugati kultúrában éppen ez a hiba van jelen, hogy egyenlőnek tekintik a két nemet, aminek a következménye az lett, hogy a nők elférfiasodtak, a férfiak pedig elnőiesedtek és éppen ezért lassan már nem tartják egymást vonzónak.


"...a férfiaktól ma már nem várják el a nők azt a maszkulinitást, amit régen még elvártak volna."

De igen, elvárják, csak sok esetben nem tudják megfogalmazni. Ha valahol, hát itt a GyK-n rengeteg feminista nő van jelen és ha bármelyik kérdés alatt megnézed a női válaszokat, mindenhol az jön ki, hogy valójában még ők is a tipikus maszkulin tulajdonságokat keresik a férfiakban. Csak ők ezeket nem maszkulin (férfias) tulajdonságoknak nevezik, mivel az egyenlőségben hisznek, hanem általános pozitív emberi tulajdonságoknak, amit természetesen önmagukra is igaznak tartanak. És valóban, ha bármelyik emberi tulajdonságot nézzük, az mindkét nemnél előfordul, csak ugye az arány nagyon nem mindegy és itt csúszik el az egész.


"A helyzet az, hlgy a legtöbb férfiben vannak férfias meg nőies vonások is. Utóbbit eddig el kellett nyomniuk még most már nem kell."

Az első mondattal egyetértek és természetesen ugyanez igaz a nőkre is. A második mondattal viszont már nem. Nem azért "nőiesebbek" ma a férfiak, mert végre nem kell elnyomniuk a nőies tulajdonságaikat, hanem éppen azért, mert a maszkulin énjüket kell elnyomniuk egészen kis koruktól kezdve. A sors fintora, hogy közben a lányoknál ezeket a maszkulin vonásokat sokszor még támogatják is.

2021. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!