Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Honnan jött az, hogy csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan jött az, hogy csak a pénzes férfi kell a nőknek?

Figyelt kérdés

GYIK-en nevelkedve már százszor olvastam, hogy az emberek arra panaszkodnak, hogy azért nem találnak párt, mert nem mérnökök/orvosok, nincs saját lakásuk, nincs autójuk és pénzük.

Én mérnök vagyok, saját lakásom van, új autóval járok. Annyi szar ömlött itt rám, hogy ismerkedéskor komolyan vártam az erre vonatkozó kérdéseket, de egy alkalmon kívül még arra sem jött kérdés, hogy egyedül élek-e. Tudom, most meg fogom kapni, hogy azért, mert nem akartak tőlem semmit. De mások tényleg találkoztak már ilyennel? Vagy csak könnyebb a nőket felszínesnek beállítani, mint elfogadni, hogy más miatt nem kellünk?


2021. máj. 3. 23:14
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

Koszonom, én szerettem volna gyereket is, valamit szeretek síelni, egzotikus orszagokban nyaralni, vásarolgatni, szép hazban lakni, minősegi eteleket enni, jo ovodaba járatni a gyerekemet, később majd jó egyetemre....

Megnyugtat a tudat, hogy nem kell fillérezni a boltban, vagy gondolkodni, mit vehetek meg...!

A 4-500 ezer csak beugró. (Ez az én keresetem is, (ha nem GYED.en vagyok)

Normális Nő, nem szül olyan ferfinak, aki legalabb ennyit nem keres meg! Ez nem a luxus kategoria!

2021. máj. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
22%

#19-es, nem én nézem a pénzt de ha 2 gyereket el akarsz küldeni egyetemre, akarsz magadnak nyugdíjat, kell a nyaralás meg a fogorvos és budapesti a lakásod (azaz pár termék drágább) akkor az az 500k kérés reális - ráadásul költözésre is szükség lehet. Borzasztóan költséges a gyereknevelés ha az ember jó minőségben akarja csinálni (nem, nem az iphonera gondolok most), és GYES/GYED alatt az asszony nem feltétlenül fog dolgozni.

Ez nem a lemondásról szól, ez arról szól, hogy a gyerekek jövőjét ki hogyan tervezi és ki mennyire ambiciózus.

Én nem akarok gyereket sem, de az én szüleimnek kellett olyan alapvető igényekre nemet mondania mint a fűtés, az élelem és a ruhák, (az extrák mint pl. fogszabályzó, magánoktatás, különóra, stb. szóba sem jöttek) ezt én soha nem akarnám megtenni a saját gyerekemmel, addig koplalok amíg nem tudom megadni neki a lehető legjobbat ha kell-és hiába szeretik szidni a nőket, a normálisak hozzám hasonlóan vélekednek a pénzügyekről.

Én például ha érdekelt lennék a gyerektémában akkor már nekem is számítanának az anyagiak: annyira, hogy számítana, hogy a partneremnek van-e passzív bevételi forrása, vagy van-e ellenérzése azzal kapcsolatban, ha nekem van. Mert ha nincs neki, de derogál neki, hogy én nem tennék pl. egy ingatlant azonnal nagy pénzzé eladással akkor szó nélkül adom ki az útját. (Igen, akkor is ennyi volt, ha nem akar házasságot, vagyonközösséget, nem bírja a gyerekeket vagy az állatokat, nem talpraesett, ideggyenge, nem hagyja a munkát félbe a gyerekért, stb.)

Lehet fairnek meg nem fairnek nevezni de a naplopó, agresszív csöves, empátiamentes fickók nem szoktak jó apák lenni, és a férfiaknak is alaposan meg kell válogatni a leendő gyermekük anyját mert a nők között is vannak hasonlók.

A jó légkörben mindkét szülő megadja a gyerekének az anyagi biztonságot is a figyelemmel együtt, ez nem megy akkor ha valaki több műszakban húzza az igát 300k-ért nettóban, hosszú órákat ingázva az otthon és a munkahely között.

2021. máj. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
76%

#22

"a férfiaknak is alaposan meg kell válogatni a leendő gyermekük anyját mert a nők között is vannak hasonlók"

Na ezzel is abszolut egyet értek!

(21 es válaszoló voltam.)

2021. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy kétféle oldal van.


Az egyik réteg aki annyira gáz, hogy menekülnek tőle a nők és ezt észre sem veszi, mert nem tud olvasni a jelekből és mivel csóró és sikertelen és ez őt magát is zavarja nagyon, ezen kívül az egója az egekben és jóképűnek vagy minimum átlag felettinek gondolja magát (női szemmel nézve is), mellette meg persze kifogástalan humorérzékűnek, ha extrovertált, akkor igazi szórakoztató dumagépnek, ha introvertált, akkor a mélyérzésűség csúcsának.


Úgyhogy kizárásos alapon akkor is ezt hozza ki, ha a nő ki se mondja szavakkal, csak éppen feltett egy teljesen ártatlan kérdést azzal kapcsolatban, hogy merre lakik.


A másik réteg pedig, aki túlzottan is látja a nő reakcióiból, ártatlannak tűnő kérdéseiből, hogy most mire megy ki a játék. Ugyanakkor ő magát szintén tökéletesnek tartja.


A normális ember tisztában van azzal, hogy


1. A nők elég kis százaléka az, aki a pénzre megy, azon belül is minimális, aki ezt nyíltan teszi, miközben a médiában ez szerepel a legnyilvánvalóbban (Timike, Várkonyi, stb.).


2. Ugyanakkor van a nőknek egy sokkal szélesebb rétege, aki családot akar alapítani felelősségteljesen és ehhez kell egy alap egzisztencia, ami messze van a pénzességtől, a látszat-pénzességtől meg pláne, annak sokszor épp az ellentéte. Mivel a 18-25 körüli lány szeretne korán megszülni az első gyerekét, de a korosztályának csak aranyifjú tagjai rendelkeznek ehhez szükséges alapokkal (ha meg neki megvan az alap egzisztencia, akkor pláne gáz, ha nála csóróbb férfivel ejteti teherbe magát), így sokan úgy döntenek közülük, hogy idősebb korosztályban keresgélnek.


Ez a kortársak között úgy csapódik le, hogy a pénzre megy a csaj, az idősebb pasik között meg úgy, - főleg mivel a self-made emberek többsége feláldozta fiatalon a bulikat a tanulásért és így lett stabil egzisztenciája 30 felett -, hogy bezzeg innentől már tepernek érte a nők a pénze miatt.


Közben meg a valóság az, hogy aki jó pasi volt fiatalon és a génjei is olyanok, az akár 40-50 éves koráig is jó pasi maradhat, de ettől még a fénykora, ha CSAJOZÁST, nem pedig családalapítást nézünk és nem vesszük hozzá az egzisztenciát, akkor a férfiaknak is 14 és 30 között van. Bizonyos férfiak lehet, hogy karakteresebbek lesznek 25-30 körül, de nekik is lecseng ez a dolog olyan 35 környékén.


Bárkit ide lehet sorolni, Johnny Depp, Brad Pitt, Axl Rose, 30 alatt mindegyik jobb pasi volt, még ha az első kettő tartotta is magát és nem pukkant le.


Ennek pedig egyszerű oka van: kalandokra nyitott, szexhez lazán álló nőkre van a világon a legnagyobb kereslet a férfiak körében, így ezek a nők fogják első pillanatban durván leszűkíteni az életkorlimitet, amit csak az írhat felül, ha jókor vagy jó helyen.


De ettől még a férfi ezt hanyatlásnak éli meg és ha utána még kap egy rúgást azáltal, hogy azt érzékeli, hogy amiért ő keményen megdolgozott, a fiatal, soha vissza nem térő éveit beáldozva abba most boldogan beleülne egy olyan lány (mivel nem ismeri a lányt, csak a külsejét, tehát egy kategóriában van a lány a többi huszonéves hasonló külsejű csajjal), akit ha fiatalon ő is bulizott volna, akkor egy gyrosra és egy üveg borra elég lett volna meghívni és már vihette volna fel magához, akkor felmerül benne a kérdés, hogy csak a pénzéért kell-e.


Kár lenne vitatni, hogy a pénzből mindig jobb a több, de a "CSAK" a pénzért ugyanolyan szélsőség, mint mikor a nő jelenti ki, hogy ő "CSAK" szexre kell.


Ez a "csak" olyan esetekben állhat fenn, ha az illetőben semmi más érték nincs ezen kívül.


Viszont ezt már magyarázd meg akár egy pénzügyileg frusztrált férfinek, akinek rögeszméje, hogy ha a nőt meg kell hívni egy párszáz forintos valamire vagy elvinni fizetős helyekre, akkor ő már mennyire rosszul járt vele ahhoz az akár távoli ismerőséhez képest, akinek olyan nője van, akit boldogan kielégít, ha a Dunaparton sétálnak, ahhoz meg főleg, aki kifogott egy pénzes csajt és a nő kérte, hogy ne dolgozzon, mert valakinek otthon kell maradnia a gyerekkel és ő pedig nem áldozza be a karrierjét.


Vagy egy szexuálisan frusztrált nőnek, akinek meg az a rögeszméje, hogy a szex valami olyan dolog, amiért cserébe minél többet kap a nő (kizárólag természetben, mert máskülönben prosti lenne), annál jobb nőnek számít és ha van olyan barátnője, akinek elég hetente vagy havonta szexelnie, esetleg még az orálist sem várja el a párja, viszont szebb, nagyobb házban élnek, meg rendszeresen járnak wellnessezni.


Az ilyen emberek a 8 milliárdos populáció legszélsőségesebb eseteit válogatják ki és úgy gondolják, hogy ők mennyivel kevesebbek, amiért nekik "csak" ennyi jár. Valójában önmagukkal nem elégedettek és még nagyravágyó felfuvalkodott s..gfejek is, amit sose vallanának be.



Meg van ennek az ellenéte is (csak most nem róluk szól a topic), a pénzzel túlkompenzáló férfiak, akik a legnormálisabb nőt is anyagiassá teszik, mert akkor is elhalmozzák mindennel, ha ő határozottan nem kéri, nem igényli.


Illetve azok a nők, akik rongyként dobják oda magukat és bármilyen szexuális vágyukat úgy teljesítik az adott férfinek, hogy az tényleg "csak" erre tartja őket, amit a vak is lát, csak ők nem.

2021. máj. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
0%

#22

A szüleid inkább ették volna meg amit belédtömtek, mindenki jobban járt volna...

2021. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Velem nem volt így.Ezért furák számomra ezek a megszabott követelmények.Nők részéről is.

Pedig volt vállalkozó,ugyvéd barátnőm is,akik többet kerestek,mint én.És végül nem anyagi problémák miatt fejeződtek be a kapcsolatok.Az is igaz,hogy nem a Hiltonban,vagy a Nemzeti Casinóban ismerkedtem,hanem teljesen átlagos,középosztálynak is megfelelő,elérhető helyeken.


Hozzáteszem a korom miatt is eleve jóval több tapasztalatom lehet ezen a téren,mint neked,

ami a kapcsolataim számait illeti.Illetve ami alapján tudok nyilatkozni.

Ilyen otromba "interjúkon" beszélgetesekben soha nem volt részem,ahol a nő direkt materiális vonatkozasú kérdesekkel indított volna.

Ezek ,ha nagyon fontosak,könnyen leszűrhetőek.Aligha kell kérdeseket feltenni a fizeteseddel,házaid számával,vagyonoddal,megtakarításaiddal kapcsolatban kerdeseket megfogalmazni stb

Nagyon meglepődnék,ha a tapintat ily mértékű hiányaval szembesülnék!És végtelenül kiabrándító is lenne.Azt hiszem,hogy a további ismerkedés kizárt lenne egy ilyen szituációban.

2021. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

"Egszerűbb a nők anyagiasságára fogni, mint arra, hogy valamit ők rontanak el.":


Egszerűbb a nők anyagiasságára fogni, mint arra, hogy nem néznek ki elég jól egy mai nőnek. Mi a f***omat lehet elrontani.

2021. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy az itteni válaszolók szerint, aki saját magát nem tartja olyannak, hogy csak pénzes pasival jönne össze az is valójában csak a pénzre hajt.

Amit itt felsorolnak, hogy "nem nagy igény", azt a magyar lakosság 90%-a valójában nem engedheti meg magának.

Tudom gyakori egy álomvilág, itt mindenki hipersikeres, ku..va jól keres, de valahogy a valóságban én pont nem ezt látom. Ha az ember jár kel az országban, leginkább nyomorral találkozik és nem "nettó 500 alatt" fel sem kelek emberekkel.

A legtöbben örülnek, ha van hol lakniuk és tudnak a hónap végén is normálisan kajálni, be vannak fizetve a számlák.

Persze sokan erejükön felül élnek és költenek olyan dolgokra amiket amúgy nem engedhetnek meg maguknak.

Nettó 400-500 ezres fizetés bárhogy is nézzük NEM az átlag, hanem kiemelkedő. Ez van, még a KSH leszólt átlaga alapján is "csak" valahol 260-270 ezer küörül van az átlagfizetés. Ha ezt elfogadjuk reálisnak, a nettó 500 majdnem a dupljáa ennek. A medián bér meg valahol nettó 200 körül van. Szóval a magyar dolgozó lakosság FELE nem keres meg nettó 200-at.

Úgyhogy ezek az elvárások igenis irreálisak.

DE!

Ha a szüleimet veszem alapul, mindkettő tanult, diplomás ember (apámnak 2 is van), soha életükben nem kereset még bruttó 500-at sem (na jó talán apám valamikor 15 éve keresett nettó 360 körül, akkor viszont ez nagyon jó fizetés volt).

Mégis tudtak venni családi házat, fenn tudnak tartani 2 autót, van nyaralónk és minden gyereküknek (3) tudtak venni lakást/házat.

Valóban lemondással jár ez: nem mentünk soha síelni (nem is akartunk), se külföldi nyaralásra (1X voltunk), nem mentünk étterembe, moziba, nem rendeltünk kaját, nem utazgattunk nem volt otthon jakuzzi, szauna meg billiárdszalon...

De a számlák mindig be voltak fizetve, nem volt soha olyan, hogy "hónap vége", ha valami elromlott mindig tudtunk venni újat. Tudtak félretenni pénzt, be tudták fektetni és nem herdálták el valójában fölsöleges dolgokra a pénzt.

Ha valaha nettó 500 körül kerestek volna tartósan, a fél várost meg tudták volna venni (kis túlzással).

2021. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

#28 ++++++++ <3


Mérnökként mérnökök között dolgozom, élek. Ők az irigyelt diplomás felső-közép réteg.... Saját kezűleg építenek házat, újítanak fel lakást, a külföldi nyaralás az Szlovénia, Horvátország, esetleg Oloszo. vagy Görög. 100 főből 4-5-nek van nem céges (abból sincs sok) 3 milliónál drágább használt autója.

Az újgazdag adócsaló ismerőseim persze Thaiföldre meg Srilankára mennek nyaralni, mert ezt már a kutya nem veszi el tőlük, ha egyszer megfogják őket. Félretett pénz nulla.

Amúgy valaki kiszámolta már mennyi egy 4 fős (2 felnőtt + 2 gyerek) család síelése?

2021. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 VincentLaw ***** válasza:
76%

#22

"Igen, akkor is ennyi volt, ha nem akar házasságot, vagyonközösséget"


A házasság intézményét a mai formában annyira nem preferálom, nem is tudom, hogy el fogok-e jutni odáig, hogy valakivel összekössem az életemet. Viszont ha ez bekövetkezik, vagyonszerződést előtte mindenképpen fogunk írni. És ez most nem a bizalom, nem bizalom kérdése. Láttam már olyan családot a környezetembe, ahol minden szép és jó volt, x év múlva meg válás, és az asszonyka elég keményen vitt dolgokat (szinte semmivel ment a házasságba). A faszi meg ilyen eléggé konfliktuskerülő volt, és úgy volt vele, hogy hagyja ezt az egész hercehurcát, ami ezzel járna, és ott hagyta a nőnek meg a gyerekeknek a lakást, ami a sajátja volt. Ő most albérletben lakik. És ez csak most egy sztori, van még jó néhány a környezetemben, lehet még cifrább is.

2021. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!