Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen embernek lesz valaha egészséges, boldog párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Egy olyan problémával küzdök, hogy nagyon szeretnék párkapcsolatban lenni, és megélni valódi szerelmet, de amikor a valóságban közel kerülünk egymáshoz egy lánnyal, akkor valamiért kényelmetlenné válik számomra a szitu, és nem igazán merem beengedni a világomba, megmutatni neki magamat. Valószínűleg az az ok, hogy nagyon rossz az önképem, belül nagyon sebzettnek, gyereknek érzem magamat, viszont ezt pont egy párkapcsolat tudná gyógyítani. 30 felé közelítek lassan, eddig fél éves volt a leghosszabb kapcsolatom, és igazán, viszonzottan szerelmes se voltam még. Valamiért élőben egyszerűen nem úgy működöm mint ahogy kellene, elkezdek szorongani, ha kialakul egy intimitás. Ez fog változni, vagy örökre egyedül maradok?
2021. máj. 18. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ezt pont nem egy párkapcsolat tudná gyógyítani (gyakori tévhit), hanem egy terapeuta szakember. Hiába lenne így párkapcsolatod, hamar tönkretennéd.
2021. máj. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Mintha magamat olvasnám. 27 vagyok ("lassan 30"), a leghosszabb kapcsolatom fél éves volt, sosem voltam viszonzott szerelmi kapcsolatban, sokszor gyereknek érzem magam, sérültnek érzem magam, az ismerkedés kényelmetlenné válik a valóságban hamar.
2021. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

engem is pont leírtál nagyon meg is lepődtem.

Annyi a különbség hogy nekem még nem volt semmiféle kapcsolatban részem.

2021. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 jah 25 vagyok
2021. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha trauma ér kicsi korban, vagy valami miatt elfojtod az érzelmeket ( legyen az önbizalomhiány, példaképhiány iszákos családban, viszonzatlan szerelmi trauma, stb. ) , akkor azok megrekednek gyermeki szinten, ezért nem tudsz megnyilni, ezért nem tudsz kapcsolatot kialakítani. Engedd megnyilni ezeket, majd szépen kifejlődnek, nem lehet az érzelmi fejlődést átugrani, hogy hát eddig nem sikerült de aztán csak jön egy rózsaszín kapcsolat. Ahol megrekedt gyerekkorban, onnantól meg kell nyitni hogy tudjon fejlődni.
2021. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem ért igazán kemény trauma, csak annyi, amit már feltártam, hogy átestem egy szülősítésen nagyon korán, másrészt meg ellenséges környezetben töltöttem a korai kamaszkoromat, és szerintem ezek miatt nagyon torz lett az önképem. Nem tudom, hogyan változtassak ezen, már a sokadik pszichológusnál járok.
2021. máj. 18. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Ha van egy átlag 17-18!cm akkor ne szorongj!


19/L

2021. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az éppenséggel van, bár nem tudom, hogy ez hogy jön ide :D
2021. máj. 18. 13:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!