Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Gyász időszak alatt helytelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyász időszak alatt helytelen dolog-e ismerkedni, és viszonozni valakinek az érdeklődését, és a közeledését?

Figyelt kérdés
Édesanyám közel egy éve, nagymamám pedig pár nappal ezelőtt halt meg. Még pár hónapja regisztráltam magam egy internetes társkereső oldalon, ahol az egyik lány az érdeklődését fejezte ki irántam. Nyilván (legalábbis szerintem) ilyenkor az volna a helyes, ha finoman közlöm az illetővel, hogy gyász időszak van, és most nem volna helyes, ha ilyesmivel foglalkoznék, vagyis az volna a helyes, ha visszautasítanám a közleedését... ez vajon tényleg ez volna a helyes lépés a részemről? Ti hogyan közelítenétek meg ezt a dolgot? Mit tennétek a helyemben?

2021. júl. 19. 14:08
1 2 3
 11/21 Argloss ***** válasza:
100%
A gyász szerintem olyan dolog ahol pont ne érdekeljen semmilyen hagyomány, hanem csak és kizárólag a saját érzéseid.
2021. júl. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

És mi az, amit valójában érzel? Mert minden második szavad az, hogy "mi lenne helyes?".

Ha úgy érzed gyászolni szeretnél, írd meg a lánynak. Ha viszont kész lennél ismerkedni, hát hajrá. De ne mindent aszerint csinálj, hogy "mi lenne helyes".

2021. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
cselekedj úgy ahogy jónak látod, ha belefér neked akkor ismerkedj. nekem beleférne.
2021. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelető gyászidőszak.

Szerinted a nagymamád azt szeretné, hogy szaladni hagyj egy lányt, aki akár az igazi is lehetne? Neki már mindegy.

2021. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
97%
Nekem apum 14 éves koromban halt meg és nagyon jól tudom, hogy ha megtudná hogy azért engedtem el egy jó lányt mert "gyász időszak van" lehet kicsit nagyon hülyének nézett volna. Szerintem illik megemlíteni ismerkedésnél hogy ez nem rég történt így tudtára adod a másiknak hogy lehet szomorúbb leszel a közel jövőben, lehet segítenie kell stb. Vagy ha nem akar ilyennel foglalkozni akkor megmondhatja és annyi. A te részedről meg annyi hogy ha nagyon rosszul is érzed magad ne az új barátnőn vezesd le mindet és ne készítsd ki ezzel.
2021. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ismerkedj nyugodtan. Ha a viselkedésed eltér a megszokottól, pl befelé fordulóbb vagy a gyász miatt, azt mindenképp mondd el, de egyébként nem kell felhozni.
2021. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A szulo halala van, hogy ot ev mulva is nagyon faj, ugyanakkor teljesen abszurd lenne ennyi ido utan a tarskeresessel osszehozni. Nem a parod vesztetted el.
2021. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Bocs, ugy olvastam a nagymamad, hogy par honappal. De ez a kapcsolattol fugg. Frissen tortent. De akkor is temetes utan mar nem kene, hogy a tarskeresben megallitson, hacsak nem arrol van szo, hogy ki vagy borulva. De azt te erzed, nem szamit, masok szerint mit illene.
2021. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ha az én (nem létező) fiam miattam utasítana vissza valakit én adnék neki egy atyai pofont ;)


De természetesen tégy úgy ahogy jónak látod

2021. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én annyira baromságnak tartom ezeket a gyászidőszakos szabályokat. Nehogymár egy hagyomány döntse el, hogy nekem hogyan kell gyászolnom... Nem az határozza meg, mennyire gyászolok valakit, hogy otthon roskadok a magányban. Van, akinek ilyenkor kell az idő, hogy egyedül legyen, másnak meg arra van szüksége, hogy kitombolja magát, a harmadiknak pedig tök más megint.

Szóval úgy tegyél, ahogy te jónak érzed! Ha úgy érzed, szívesen ismerkednél ezzel a csajjal, tégy úgy, ha viszont azt érzed, hogy neked ez korai, akkor hagyd. Te és a te érzéseid számítanak.

2021. júl. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!