Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem kéne végre kiegyenlíteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kéne végre kiegyenlíteni a társadalmi egyenlőtlenségeket, azáltal, hogy a diplomás lányok csak segédmunkásokkal házasodhatnának és fordítva?

Figyelt kérdés
Így megszűnne a társkeresési szegregáció és a vagyoni különbségek is kiegyenlítettebbek lennének családonként.

2022. jan. 23. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
91%

Nem kéne végre az ilyen hülyéket bezárni egy aknamezővel körbevett lakatlan szigeten levő pszichiátriára.

Könyörgőm használjatok kotont itt az eredménye, hogy miért.

2022. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
86%
Egyenlítsd ki, hajrá!
2022. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
3%
mindenesetre itt kijön, hogy a nők nem nagyon vesznek ember számba egy segédmunkást. ami fordítva férfiaknál nincs így.
2022. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
85%
Nem láttam meg olyat, hogy egy diplomás ügyvezető igazgató és praktikeres juliskaval jött volna össze. Úgyhogy hagyjuk ezt. Szeretném, ha a párom intellektualisan is a társam lenne, és igen, lehet értelmes valaki attól, hogy nem végzett egyetemet, de okos/olvasott nem. Persze vannak kivételek, de nem hiszem, hogy a szemetes autót vezető Géza el tudna velem beszélgetni a hageli filozofiarol.
2022. jan. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
6%

#54 haver leírni sem tudod.

most azon gondolkodok, hogy nem e ez az okosság elvárása is csak egy másik státusz dolog. valahogy egy férfi kevésbé várja el ezt. elég klassz ember a másik. és jók a dudái. annyival emberibb. mert ez az okosság amit itt vársz ez valami egyetemhez kötött és az egyetem meg jellemzően családilag öröklődik. a legmeghatározóbb abban ki megy egyetemre az hogy hova születik.

2022. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%

"Érzelmileg is alkalmatlan mindegyikőtök mert pillanatok alatt lehet kicsinálni úgy hogy ne tudjatok teljesíteni ez pedig egy vezetőnél iszonyatosan ciki."


Egy pár "duda", és megáll az ész. Ez nemcsak vezetőnél ciki.

2022. jan. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

“… és az egyetem meg jellemzően családilag öröklődik. a legmeghatározóbb abban ki megy egyetemre az hogy hova születik.”


Hátrányos helyzetű gyerek voltam, láttam már intézetet is belülről. Mégis itt vagyok egyetemen a full korrekt átlagaimmal, pedig szüleim minimálbérért dolgoznak semmi végzettséggel. Pont emiatt szeretném megválogatni, hogy kivel kötöm össze az életem. Egy sült galambot váró paprikajancsi ugyanis nagyon nem opció, ha mondjuk neki többször annyi esélye lett volna elvégezni az egyetemet, mégsem tette. Nekem pedig úgy is teljesíteni kell, hogy a családomra sem számíthatok.

2022. jan. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim ***** válasza:
100%

"Még közepes szintű irodai munkára is alkalmatlan a többségetek mert mint ahogy láthatjuk rajtad is,képtelenek vagytok logikus gondolkodásra."


Tesó, vess egy pillantást reprezentatív méretű kutatásokra az iskolások, egyetemisták mintáiból. Minden létező statisztikában a nők végeznek többen a felsőoktatásban, a nők/lányok szereznek jobb jegyeket. Ha van objektív mutatója annak, hogy sok férfi például a tesztoszteronszintjéből adódó nonkomformizmus és kockázatvállalás miatt csapongóbb és jobban elhányja a feladatait, akkor az ez.


És még ez a különbség sem akkora mértékű, hogy erre alapozva lenézzem vagy hülyézzem a férfiakat, mert csodálatosak és zseniálisak vannak közöttük is... De ha annyira el akarnád billenteni annak a bizonyos mérlegnek a nyelvét valamelyik irányba, te húznád a rövidebbet.



Egyébként már csak azért sem működne a kérdésben szereplő ötlet, mert valamiért a képzettség egy elég erős befolyásoló faktor annak ellenére, hogy mindenki felhozza azt az igen kevés ellenpéldát, amivel próbálja ezt elmismásolni. Az ilyen kutatások alapját az inferenciális statisztika adja, ami valószínűségekkel dolgozik. Azzal, hogy valaki arra az eseményre hoz fel példákat körömmel előkaparva az ismerősei közül, ami kimutatottan, ráadásul lényegesebben a kevésbé valószínű, nem fogja semmissé tenni azt, hogy a másik eseménynek sokkal nagyobb a valószínűsége. Kivételek puffogtatása ellenére a szabály létezik, jelentős különbség van az iskolázottság tekintetében több szempontból is. Ez alapjaiban működőképtelenné tenné a legtöbb ilyen kapcsolatot akkor is, ha erőszakkal megvalósulva.

Minden létező kutatás szinte, ami a munkám során valaha a kezeim közé került, azt mutatja, hogy vagy nincs olyan hatalmas különbség a két nem között vagy az a konklúzió, hogy a fiúkra főleg kisiskolás és kamasz korban ilyen-olyan okokból adódóan jobban oda kell figyelni, mert hajlamosabbak vakvágányra csúszni, hiszen kevésbé konformisták és normakövetőek. Viszont amit a klinikai kutatásoktól a pedagógiai módszertannal foglalkozó kutatásokig, a depresszió kezelésétől a rasszizmus ellen érzékenyítő programokig mindenhol kimutatnak, hogy (csúnyán szólva) az iskolázatlanokkal csak a baj van és minden jellegű kezelés, integráció, érzékenyítés, indulatkezelés, védekezés, rehabilitáció során rosszabbul reagálnak az adott dologra. Különböző magyarázata van ennek, de alapvetően hajthatatlan a banda, minél alacsonyabb szinten képzett.

2022. jan. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
100%
Nem öröklődik családilag, nálunk is én vagyok az első, akinek diplomája lesz. Na és elírtam, nem fogom elasni magam. De meg ha nem is irtam volna el, tudom, mit takar, tudok róla beszélgetni.
2022. jan. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Arról nem is beszélve, hogy európai szintű kutatások szerint még a nyugati országokban is jelentősen magasabb (10 évvel!) a diplomások várható élettartama, mint a szakmunkás rétegé. Elsősorban amiatt, mert más probléma megoldási stratégia jellemző rájuk. Utóbbi csoport hamarabb nyúl cigarettához, alkoholhoz, drogokhoz krízis esetén, míg a diplomások inkább a megoldásra törekednek - általánosan. Nyilván vannak egyedi eltérések.


Nem mellesleg. 3/4 év egy alapképzés. Ameddig egy lány 21/22 éves koráig iskolapadban ül és mellette mondjuk dolgozik is, hogy diploma után már magasabb pozícióban dolgozzon, mint te, addig te mit csináltál 18-22 éves korod között, hogy neked jobb legyen? És itt most magadnak kellene elsősorban elszámolnod.

2022. jan. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!