Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mért érzem azt 30 évesen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért érzem azt 30 évesen, hogy el vagyok késve, holott józan ésszel gondolkozva tudom, ez nincs így?

Figyelt kérdés

Tegnap értesültem arról, hogy egy nálam két évvel fiatalabb barátom a párjával babát vár. Ősszel jelen voltam az esküvőjükön. Boldogok és jól vannak.


Nagyrészt szintén ez mondható el a környezetemről. Párkapcsolat, házasság, családos életmód, közös tervek, célok stb.


Ezzel szemben én másfél éve egyedül vagyok. A párkapcsolatom meggyászolása után az ismerkedés rögös útjára léptem, de teljes érdektelenségbe ütközem a másik nem részéről. Sem az online térben, sem a való életben nem koronázta siker a közeledésem.


Tisztában vagyok azzal, hogy még nagyon fiatal vagyok. Ahogy azzal is, hogy mindenki más életutat jár be, nincs két egyforma fejlődési pályaív, az életkor csak egy szám stb.


Életmódot váltottam. Vannak terveim, céljaim. Ezek időt, energiát és pénzt igényelnek. Mégis, egyre gyakrabban vágyom egy társra. Egy komolyra. De semmi nem változik. Már egy ideje csak dolgozom, eljárok sportolni. Jó emberek vesznek körbe, de ugyanazok az arcok. Nem tudom hol ismerkedhetnék meg, hol nyithatnék. És ebbe már belegubóztam. Félek, hogy 5 év múlva, 35 évesen is itt fogok tartani.


Más is érzi ezt a harmincas egyedülállókra jellemző leírhatatlan, pocsék érzést? Nem jó egyedül, de mi van ha nem találok társat? A világ olyan amilyen, bennem van a hiba, én vagyok a selejtes ha másnak összejön csak nekem stb.


Nagyon érdekelnének a válaszaitok! 30/F



2022. febr. 9. 18:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Csak azért pécéztél ki, mert nekem van nicknevem!

Te meg lapulsz mint szar a gazban! :)


A harmincasokra értettem a családalapítást.

2022. febr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Lachesys ***** válasza:
100%

Nos én munkahelyen nem ismerkednek alapból.... Vagy franc tudja,jól is sülhet el, de azért óvatosnak kell lenni.


Hát, férfiként valahol persze nehezebb. Én is max átlagos voltam eddig, most már talán valamivel jobb, fogytam és személyi edzohoz járok, nyilván ez meglátszik. De nem Palvin Barbi nőként régebben tudatosan tettem erőfeszítéseket... Online sokszor kezdeményeztem is. És azért a normális srácok értékelték, hogy jófej vagyok, vicces, nem valami misshercegno. De az önbecsülésen sok múlik, mióta elkezdtem "jonolenni" azért látom, hogy régebben többet megtettem a másik nem figyelmeert, ami most ugye alapból több. Szóval muszáj valamit tenni, mert ha várod a sült galambot, azzal előrébb nem jutsz. Online is lehet társat találni, elég sok példa van az ismerősi körömben, én is online jöttem össze a ferfimmel anno.

2022. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A 30 még fiatal. Egyébként meg mindenki lesz egyszer 30, utána jobb esetben még több, mint a fele életed hátra van, vicces lenne, ha egyedül 20 és 30 közötti tíz év lenne csak értékes. Én amúgy nő vagyok és még huszonéves, de sok osztálytársamnak gyereke lett szinte rögtön a gimnázium után, de ha belegondolok én mégsem azt akartam volna, még akkor sem, ha néha úgy érzem, hogy nekik jobban sínen van az életük. Amúgy szerintem mindegy, a jó párkapcsolat ritka, az meg szerintem nem éri meg, hogy valaki beletörődik egy kapcsolatba, hogy ennél már úgysem lesz jobb, legalább ez nem olyan rossz, még ha nem is különleges.


Egyébként, bár ez negatív hozzáállás, de én nem igazán hiszem már el, hogy akinek kívülről harmonikusnak tűnik a kapcsolata, az úgy is van. Éppen most próbált velem ismerkedni egy férfi, aki alig egy éve házasodott meg, és mindig egy kicsit irigyeltem is a kapcsolatukat, utána pedig egy barátnőm barátja, akik most költöztek össze. A barátnőm értékes ember és sokkal jobb helyzetben van minden szempontból, mint a barátja, de úgy tűnik, ez nem számít neki. Ahhoz nincs kedvem, hogy velem is ezt csinálja valaki.


De nem tudom, van aki 40 évesen vagy később vált karriert, vagy akkor ismer meg valakit akivel tényleg megéri együtt lenni. Persze zavaró az, hogy erre nincs garancia, és a legtöbb ember úgy éli le az életét, hogy nem történik vele semmi különös. De legalább akármikor megváltozhatnak a dolgok.

Apukám egyébként szoftverfejlesztő, négy gyereke van, a felesége (a mostohaanyám) a legkedvesebb ember akit ismerek és nagyon szép nő, van két házuk, soha nem kellet irodában dolgoznia. Szerintem így leírva ez sok embernek ideális, de közben ő meg nincs megelégedve, mert biológiával akart volna inkább foglalkozni, és bár 40 évesen elkezdett tanulni ilyen irányban végül nem volt ideje, most pedig majdnem 60 évesen úgy érzi, hogy már nincs értelme. Persze szerintem lenne értelme, de ez csak azért jutott eszembe, hogy egy ideális életpálya sem ideális mindenkinek csak azért, mert mindent elért, amit illik elérni. Ezt nem úgy értem, hogy az élet mindenkinek rossz, csak máshogy, csak szerintem akkor sincs semmi, ha nem konvencionálisan alakul az életed.

2022. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

“Tegnap értesültem arról, hogy egy nálam két évvel fiatalabb barátom a párjával babát vár.”


Egyedül emiatt. Kiváltja egy változás a környezetedben.

2022. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Nem vagy már fiatal. Egy 20 éves férfi még fiatal. De neked már tartanod kellene valahol az életben, ha a hagyományos célokat követed. Teljesen jogos az aggódásod. Külső és anyagiak terén hogy állsz? Ha jól, akkor még nincs veszve minden. De azért húzz bele. Mikor akarsz családot alapítani? Majd 60 évesen akarsz gratulálni a gyereked érettségijéhez?
2022. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem írtam arról, hogy mindenáron gyereket szeretnék. A páromat keresem. Fentebb írtam, hogy külsőre átlagos vagyok. Anyagilag is ugyanígy állok. Budapesten egy multinál dolgozom irodai alkalmazottként. Magyarán egy teljesen átlagos életét élek és egy hozzam hasonló nőt szeretnék társamul.
2022. febr. 9. 21:30
 17/30 anonim ***** válasza:
60%
Férfiként 40-45 évesen is simán lehet gyereked. Tévhit, hogy 40 felett nő a férfiaknál a beteg gyerek nemzésének kockázata, esetleg 50 felett. Rakás férfi ismerősömnek lett 42, 44, vagy akár 46 évesen gyereke, mind makk egészséges.
2022. febr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

,,Félek, hogy 5 év múlva, 35 évesen is itt fogok tartani."


Elég jó eséllyel, én 37 vagyok és ugyanitt tartok, mint te. Annyi, hogy 10 millió önerővel vettem egy 25 milliós lakást vidéken. Többi hitel. Szóval már valamire vittem. De egyedül nem jó akkor sem a 30 as évek második felében.

2022. febr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
76%

Ja, biológiailag lehet gyereke 40 évesen, van is ilyen. De azért ne tegyünk már úgy, mintha ez lenne az ideális. Egyrészt a nők már nem nagyon szoktak szülni negyven évesen, tehát alapból ha egy ennyi idős férfi gyereket akar, akkor kb 10 évvel fiatalabb nő kell hozzá. Ez mindjárt csak akkor fog összejönni, ha az a férfi különösen "jó fogás", vagyis jól néz ki, jól áll anyagilag, jó a személyisége. Átlagjóska 40 évesen nem fog kelleni a 30 éves nőknek, max a szintén negyvenes Átlagmarinak, aki viszont már nem fog szülni neki.

Aztán azt a gyereket fel is kell nevelni. Egy negyvenes ember már abban a szakaszban van, amikor egy kicsit a pihenését kéne legyen a középpontban, második ifjúság, mikor még egészséges, már van pénze, a gyerekei kezdenek önállósodni, van újra idejük egymásra az asszonnyal, be lehet utazni a világot, újra egymásba szeretni, stb. Ehelyett pelenkázni, meg éjszakánként 2-3 órákat aludni elég megterhelő egy negyvenesnek. Fizikailag nem úgy bírják, mint a fiatal férfiak. Több ismerősöm lett a negyvenes éveiben apa, szenvednek mint malac a jégen, menekülnek otthonról, nem bírják hogy egy csecsemő bezavart a kényelmes kis kialakult életükbe.

Kérdező, ezt nem azért írom, hogy most ess kétségbe, tényleg nem vagy még idős, nem vagy lekésve semmiről. De szerintem az is tök káros, hogy ma azt sugallják a férfiaknak, hogy ők olyan rohadtul ráérnek, majd lesz negyven évesen fiatal asszonyuk, aki rögtön teherbe is esik, nem ám évekig próbálkoznak a lecsökkent spermaszámukkal, és onnan hogy megszületik a gyerek, Hawaii az élet. Hát nem. Egy férfinál sem jó, ha negyvenesen lesz apa. Nyilván van ilyen, van akinek csak így jön össze, nem kell ezért senkit bántani. De az az igazság, hogy az ember nem él örökre, és ez rohadtul késői már. A harmincasok nem tinik, nem nagyon fiatalok. Ha családot akarnak, akkor nem árt belehúzniuk, akár nők, akar férfiak. Nyilván erre nincs bevett recept. Nem hinném, hogy selejtes vagy, és azt sem, hogy 5 év múlva ugyanitt fogsz tartani. A legtöbb haverom hasonló korban találkozott a feleségével, bőven időben vagy. Csak most a covid miatt is nehéz, meg amúgy is. Vagy nyiss az online ismerkedés felé, vagy menj új helyekre, ahol új emberekkel találkozhatsz. Mert abban nincs értelem évekig reménykedni, hogy majd a buszon összefutsz az igazival, elég csak passzívan kivárni. Sajnos ez legtöbbször nem így van. Aktívan próbalkozni kell.

2022. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolatra alkalmas nők 90+%-a foglalt, főleg ebben a korban, úgyhogy nem lesz könnyű dolgod sajnos.
2022. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!