Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mért érzem azt 30 évesen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért érzem azt 30 évesen, hogy el vagyok késve, holott józan ésszel gondolkozva tudom, ez nincs így?

Figyelt kérdés

Tegnap értesültem arról, hogy egy nálam két évvel fiatalabb barátom a párjával babát vár. Ősszel jelen voltam az esküvőjükön. Boldogok és jól vannak.


Nagyrészt szintén ez mondható el a környezetemről. Párkapcsolat, házasság, családos életmód, közös tervek, célok stb.


Ezzel szemben én másfél éve egyedül vagyok. A párkapcsolatom meggyászolása után az ismerkedés rögös útjára léptem, de teljes érdektelenségbe ütközem a másik nem részéről. Sem az online térben, sem a való életben nem koronázta siker a közeledésem.


Tisztában vagyok azzal, hogy még nagyon fiatal vagyok. Ahogy azzal is, hogy mindenki más életutat jár be, nincs két egyforma fejlődési pályaív, az életkor csak egy szám stb.


Életmódot váltottam. Vannak terveim, céljaim. Ezek időt, energiát és pénzt igényelnek. Mégis, egyre gyakrabban vágyom egy társra. Egy komolyra. De semmi nem változik. Már egy ideje csak dolgozom, eljárok sportolni. Jó emberek vesznek körbe, de ugyanazok az arcok. Nem tudom hol ismerkedhetnék meg, hol nyithatnék. És ebbe már belegubóztam. Félek, hogy 5 év múlva, 35 évesen is itt fogok tartani.


Más is érzi ezt a harmincas egyedülállókra jellemző leírhatatlan, pocsék érzést? Nem jó egyedül, de mi van ha nem találok társat? A világ olyan amilyen, bennem van a hiba, én vagyok a selejtes ha másnak összejön csak nekem stb.


Nagyon érdekelnének a válaszaitok! 30/F



2022. febr. 9. 18:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
45%

Józan ésszel gondolkozva tudod, hogy van igazság a kérdésedben.

Hello!

Én is 30 éves leszek, férfi. Párom 27, jelenleg gyereket várunk. És pontosan ezért is döntöttünk úgy, hogy itt az ideje a gyerekvállalásnak, mert hasonló kételyeink voltak, mint neked.


Tudod, bármennyire is trendi azt mondani, hogy a férfiak ráérnek, van időnk, nem vagyunk lekésve semmiről - ez attól még hazugság. Egyrészt a korral a férfiak örökítőanyaga sem lesz jobb minőségű. De ez csak a kisebbik baj. A nagyobbik az, hogy mi is elkopunk.

Had meséljek kicsit az egyetemi énemről, még 10 évvel ezelőttről! 19-20 évesen még nem okozott gondot, ha egy átbulizott éjszaka után be kellett menni órára tanulni, vagy diákmunkát végezni. Nemegyszer volt olyan, hogy hajnali 2-ig/3-ig/4-ig ment a buli, aztán hazakeveredtem valahogy, de 8-ra bementem órára és végigcsináltam a napot. Nehezen, de végigcsináltam.

Ma ezt 30 felé közeledve már nem tudnám. Sokkal másnaposabb vagyok. 20 évesen ha megittam 4 felest meg 5 sört, még bírtam a másnapot. Ha most megiszom ezt a mennyiséget, másnap haldoklok.


Tetszik vagy sem, de az idő minket sem kímél. Fáradékonyabbak leszünk, ingerlékenyebb, rugalmatlanabbak. Nem tudom, mi a helyzet 40 évesen, de gondolom nem lesz jobb a helyzet. Ugye szokták mondani, hogy "ha 40 évesen nem fáj semmid, azt jelenti, hogy meghaltál!".


A gyerek iszonyatosan sok energiát felemészt. Felkelni hozzá éjszaka, öltöztetni, pelenkázni, etetni, itatni, tanítani, nevelni, játszani vele. Ezt nem úgy bírja egy 40 éves ember, mint egy 30 éves.


Ugye ellenérvként azt szokták felhozni, hogy "de idősebben jobban állsz anyagilag". Hát nem tudom. Nekünk nincs saját lakásunk, és nem keresünk sokat. Pénzes dolgok terén nem fogjuk elkényeztetni a gyereket, az tény. De mi rá a garancia, hogy 5 vagy 10 év múlva változna? Olyan ingatlanárak vannak, hogy az hányinger. Még amikor kikerültem az egyetemről, lehetett 5-7 millió körül lakást kapni. Most már lassan ott tartunk, hogy 20 millió lesz egy élhető környéken lévő élhető állapotú lakás. A folyamat pedig egyáltalán nem úgy néz ki, hogy visszafordulna. Többet valószínűleg nem nagyon fogok keresni, legfeljebb annyival, ami az inflációt ellensúlyozza.

Viszont még lesz erőm elvégezni az apai feladatokat.


Szóval rosszul látod ezt a "nagyon fiatal vagyok" dolgot. Nem. Nem vagy már fiatal. 20 évesen voltál fiatal. Odáig eljutni egy kapcsolatban, hogy gyereket vállaljatok amúgy is évekbe telik. Ha most ismerkednél össze leendő gyerekeid anyjával, akkor is már 35 körül járnál, mire megszületne az első gyereked.


Én mindenképpen azt javasolnám, hogy köss kompromisszumokat a társkeresésben. Még mindig jobb egy nemtökéletes kapcsolatban élni és családot alapítani, mint magányosan, szeretetlenül és egyedül megdögleni.


Hajrá!

2022. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Olyannyira életmódot változtattam, hogy nem is iszom...Viszont a párkeresés az halott ügy. Online nem fogok többé, élőben pedig nincs kivel. Így pedig maradnak az egyforma mindennapok...
2022. febr. 11. 22:45
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban kérdező.
2022. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keress valamilyen nőt aztán csináld fel hajrá, sok nőnek tök mind1 kitől csak legyen gyereke.

Én lassan 40 leszek de szerencsére mindig hallgattam a józan eszemre és menekültem ha az aktuális párom elkezdte mantrázni a gyerek témát, amikor én még nem álltam készen rá mert volt még egy csomó tervem.

2022. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Látom, ahogy a családapák le vannak gatyásodva, mert minden pénzük (akkor is 5-600 nettót visznek haza) rámegy a gyerekre, vagy az asszony lakásbővítési igényeire, családi autó elvárásokra (pl én a kis 2.5 milliós J-s Astrámmal simán száguldozok és eszem ágában sincs SUV-ot venni, mert van több gyerekem.).
2022. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Van aki èlveti ezt az állapotot, hogy szabad, kötetlenül utazgathat és mehet ide-oda és több a penze a hobbijaira és saját magára. Valaki meg azt szereti ha ilyenkor már családja van. Csináld azt amire vágysz és kedved van hozzá.
2022. febr. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Azért a szabadsághoz pénz is kell. Nyilván ha valaki sokat keres, és megteheti, hogy utazgasson, csajozzon, minőségi szabadideje legyen, az nehezen fogja elhatározni magát a családalapításra. De azért a többség nem ilyen. Akkor már inkább jobb családdal lenni csórón, mint magányosan csórón.
2022. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem feltétlenül vágyom családra, viszont egy társra annál inkabb. Jelen pillanatban ez is a lehetetlen kategóriát képezi.
2022. febr. 16. 18:02
 29/30 MolotovPunk ***** válasza:
Igazából 30 felett annak a pasinak, vagy nőnek jó ez a helyzet, aki nem feltétlenül akar családot, gyereket. Mert később 35-40 évesen is megtalálhatja a hozzáillő partnert, aki nem akar gyereket. Én 34 vagyok, de soha sem akartam családot, főleg ebben az országban nem opció ez nálam. Szóval én sem bírtam azt sosem, ha összejöttem egy nővel és pár hónap múlva már családot akart stb. A házassággal is így vagyok. Valószínűleg soha sem fogok megházasodni sem.
2022. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 MolotovPunk ***** válasza:
Egyébként meg. Mindig úgy tervezz még ha van valakid is, hogy lehet holnap elhagy és egyedül kell boldogulnod.
2022. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!