Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ilyen nehéz megfelelő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz megfelelő társat találni, aki nőként nem problémás?

Figyelt kérdés

Voltak kapcsolataim, többféle, de az utóbbi időben nem tudom, hogy mi van. Tavaly lett vége egy hosszabb kapcsolatomnak és nekiálltam utána ismerkedni.

Nem ment túl fényesen a dolog. A társkeresőkön nem volt nagy sikerem, pedig többen is azt állították az ismerőseim közül, hogy ott könnyen találok barátnőd és megfelelő hozzá a külsőm. Aztán, eleve kevés lánynak jöttem be, ők is csalódások voltak.

Volt még pár találkozóm más helyekről, felületekről, de azok sem voltak az igaziak.

Aztán, képbe került egy lány. Minden stimmelt vele, túl tökéletesnek tűnt. Össze is jöttünk, aztán, ahogy teltek a hónapok, előjöttek a problémák. Nem szeretném részletezni, de pl. jó pár dolgot elhallgatott. Kapott még egy utolsó esélyt, de nem hiszem, hogy ez a kapcsolat hosszú életű lesz.


Nem tudom, hogy mennyire számítanak nagynak az elvárásaim, de elszomorít, hogy nem találok olyat, akire illenének és szerinte is passzolnánk. A mostani lány után (már, ha úgy alakul), elég nagy csalódásnak fogom megélni a dolgot. Hogy konkrétumot is írjak, a megfelelő társ nyugodt alaptermészetű, átgondolt, intelligens, jó beszélgetőpartner és érzelmes. Fura azt látni, hogy ezeknek a dolgoknak mennyire kevés lány felel meg, pedig amikor a hosszú kapcsolatom előtt ismerkedtem, elég sok lányra illettek ezek a dolgok.

Természetesen, amit elvárok, azt én is nyújtom. Tisztában vagyok azzal, hogy a külsőm nem a legjobb, de én sem várok el magazinból kilépett nőt. Úgy érzem viszont, hogy ez a legnagyobb negatív pont velem kapcsolatban, az alapján, hogy közös ismerősök szerint hozzám illő lányok miért és milyen srácokat választottak helyettem.


Más férfiaknak mik a tapasztalataik, mennyire nehéz ilyen lányokat találni? Nők, ti milyen tanácsokat adnátok, hogy javítsam magam és hogy/hol ismeretnék meg több ilyen lányt? Az természetes, hogy a külsőmre ráfekszem jobban és újra nekiállok sportolni.



2022. febr. 26. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő társat mindenkinek nehéz találni, nem csak neked. Ezt jobb, ha el is fogadod. Ez egy türelem játék.

A problémás lányokhoz hozzátenném, hogy ugyanennyi, ha nem több a problémás férfi. Ez nem nemspecifikus dolog. A legtöbb embernek van nyűgje, amitől szenved. Sajnos.

A te dolgod viszont annyiban azért nehezebb, hogy kevesebb lány közül válagathatsz. Valamint az is erősen benne van, hogy a normálisabb, intelligens lányok zöme kapcsolatban van. Ha pedig épp nincsen, hamar talál újat. Az ilyen lányokra sok a jelentkező.

Hogy azért tanácsot is adjak, ne csak elkeserítselek: nézz utána olyan hobbinak, közösségi tevékenységnek, amit magad is élvezel. Nem csak fejlődsz és szórakozol közben, de akár össze is ismerkedhetsz lányokkal - az pedig fényévekkel jobb, mint a társkeresők.

2022. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Másoknak is nehéz, nyugodj meg.

Nőként én pl úgy látom, ha valamivel intelligensebb vagy iskolázottabb vagy a nagy átlagnál, akkor különösen nehéz, hiszen mi nők nem szívesen fogadunk el egy nálunk butább pasit, és sajnos nagyon sok a prosztó, bunkó férfi.

2022. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen, jogos, hogy sokaknak nehéz társat találni. Részben ez is elszomorít, mert a környezetemben is látom, hogy mennyi kapcsolat áll megalkuvásból. Szinte alig látok normális kapcsolatot.

Az is jogos, hogy az ilyen jellegű lányokra egyből, sokan lecsapnak és kicsit emiatt is úgy érzem, hogy valószínűleg nem én leszek a befutó. Nem panaszkodni szeretnék, de tisztában vagyok az adottságaimmal és helyzetemmel és tudom, hogy vannak nálam jobb pasik is.


A közösségi tevékenységek ilyen téren kicsit problémásak. Nem kifogásokat akarok keresni, de a városomban nem igazán vannak programok. Tervben van, hogy előbb-utóbb emiatt is elköltöznék máshova, de pár évig még esélytelen. Itt kb. annyi a program, hogy ihat az ember a kocsmákban. Van színház, de oda többnyire idősek és párok járnak, plusz kevés előadás érdekelne. A moziban szintén nehéz ismerkedni, mert csak multiplex van. (Régebben máshol laktam és egy művészmoziban simán tudtam.)

Szóval, kicsit olyan a helyzet, hogy várhatom, hogy az ismerősi környezetembe beessen valaki új. Még járható út lenne a könyvtárban való leszólítás, de cringe lenne egész nap ott lógni ilyen céllal és azt vettem észre, hogy az odajáró lányok többsége is kapcsolatban van.

2022. febr. 26. 17:09
 4/12 A kérdező kommentje:

Az előbbi válasz az egyesnek ment.


Kettes, ez sajnos fordítva is igaz, szóval átérzem. Neked mi vált be?

2022. febr. 26. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem nagyon lehet mit mondani, hogy mit kéne változtatnod, mivel magadról nem igazán mondtál semmit. Tehát olyan általánosságokat lehet ajánlani, hogy vegyél fel alkatodnak megfelelő méretű, fazonú ruhákat, tedd rendbe a frizurád, arcszőrzeted, és ne kaputelefonnal készült képeket rakj fel, hanem kérd meg egy barátodat, hogy szánjon rád fél napot, és lőjetek egy rakat fotót. Nyilván, ha ezek teljesültek, akkor ez a tanács nem ért semmit :D. De nyilván ezzel csak több matched lesz tinderen maximum.


Amúgy megfelelő társat, ha az ember nem akar túl sok kompromisszumot kötni, baromi nehéz. És mázli. Leginkább azt tudod tenni, hogy minél többet teszel azért, hogy ez a mázli eltalálhasson. Felhozom a saját példámat: otthonülős csaj voltam világéletemben, nem szeretem a nagy társaságokat, és bár kimozdulni azért szeretek, de ott is kettesben-hármasban, max. négyesben barátokkal. Inkább online felületeken voltam aktív. Az első párommal egy külföldi levelezőoldalon ismerkedtem meg, miközben ő is Magyarországon élő magyar :D. Tehát marhára nem társat keresni voltam ott (amúgy ő sem), egyszerűen a véletlen betalált. A mostani párommal meg úgy ismerkedtem meg, hogy életemben először leevett a fene egy társasjátékklubba. Éppen végeztem az egyetemmel, kaptam végre egy kis levegőt. A sráccal, aki a mostani párom, összenéztünk, és villámcsapás... Ő éppen akkor jött haza külföldről. Tehát, ha egy héttel korábban megyek oda, nem találkoztam volna vele (mert többet marhára nem akartam volna visszamenni, annyira gáz volt ott a társaság :D).

Szóval adj minél több esélyt a véletlennek: menj ide-oda, legyél aktív közösségi felületeken, amik szerinted érdekesek, próbálkozz tovább a társkeresőn (de ne görcsösen, mert ha mindenkivel próbálod erőltetni, meg minden hülyeségre új esélyt adni, akkor csak magadtól veszed el a lehetőséget), és ha nincs komoly szociális defekteted, akkor előbb vagy utóbb találni fogsz valakit.

2022. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Minden stimmelt vele, túl tökéletesnek tűnt."

Nekem ez a mondat szúrt szemet. Aki tökéletesnek festi le magát a közösségi médiában vagy a társkeresőn, az általában pont nem az. :D


Pár hónap sajnos nem elég, hogy megismerj valakit, így benne volt a pakliban. Ne hibáztasd magad, sajnos bárkivel megesik.

2022. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Ne add fel, mi itt találtuk meg egymást!
2022. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%
30 fölött már minden nőnek van batyuja, nem véletlen hogy a 20 éves, fiatal, felhőtlen és vidám lányokat keressük.
2022. febr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
lol
2022. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%

" Aztán, képbe került egy lány. Minden stimmelt vele, túl tökéletesnek tűnt. Össze is jöttünk, aztán, ahogy teltek a hónapok, előjöttek a problémák. Nem szeretném részletezni, de pl. jó pár dolgot elhallgatott. Kapott még egy utolsó esélyt, de nem hiszem, hogy ez a kapcsolat hosszú életű lesz."


Aha. Akkor te a barátnőd mellett keresed a másik nőt! Gratulálok! Akkor minek adtál neki utolsó esélyt, ha mindenképp mást keresel? Egyáltalán mi az amit elhallgatott előled, mert nem hiszem hogy olyan nagy dolog lehetett?. Nem szereted azt a lányt, az látszik és csak rabolod az idejét

2022. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!