Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha photofeeleren 10/3,2 és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha photofeeleren 10/3,2 és 10/3,5-es pontom lett a fényképeimre, akkor még átlagos külsejű sem vagyok? 6 pontosnak tartottam magam eddig, ennyire irreálisan látom magam? Miért? Volt még más is így?

Figyelt kérdés

2022. jún. 28. 22:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nem a képet értékelik, hanem a személyt aki rajta van, csak általában szeretnek maguknak hazudni az emberek és ahelyett hogy leírnák: ronda vagy mint a bűn, kitalálnak olyanokat, hogy "miért nem mosolyogsz", meg "túl intenzívnek tűnik a kép" stb.

Meg persze a halo effect itt is megjelenik, akit csúnyának értékelnek, azt minden másban is lehúzzák, tehát megbízhatatlannak és butának titulálják.

Alapvetően így működik az emberi faj.

Ha egy valóban nagyon szép ember feltölt egy szar képet akkor is jobb pontokat fog kapni, mint egy alapvetően nem túl attraktív egyén, kiváló, profi fotós által készített, akár agyonszerkesztett képpel.

Egyébként a rasszos dolog igaz, mert a legtöbben a saját rasszukhoz vonzódnak, viszont azért kívülállóként is el tudjuk dönteni az adott szeméyl amúgy vonzó-e vagy sem.

Nekem őszintén a fekete emberek nagyon nem tetszenek, mert egyszerűen teljesen mindegy hogyan néz ki, és objektíven eldöntve hogyan ítélem meg, bennem szexuálisan semmit nem váltanak ki.

És azt se felejtsük el, hogy azért a legtöbben nagyon kevés értékelésből akarnak levonni következtetést.

Több ezer szavazat kellene, hogy valódi eredmény legyen.

2023. okt. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
302 szavazat után töröltem. 4,3 lett okosságra, 5,1 megbízhatóságra és 3,2 vonzóságra. 31-en jelöltek különféle megjegyzéseket, hogy távoli, zavaró háttér, mosolyogjak többet, stb.... Szóval ennyiből vettem a lapot, hogy a legrondább alsó harmadba tartozom külső tekintetében.
2023. okt. 16. 07:24
 23/29 anonim ***** válasza:

Tedd fel a 15-20 evvel ezelotti kepeidet :)



39F incel

2023. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
15 évvel ezelőtt még saját szememmel nézve is csúnya voltam szerintem. Kb. 37 éves koromtól nézek ki szerintem sokkal jobban mind arcra, mind formára. Úgyhogy olyan régi fényképre még én is csak maximum 1 pontot adnék magamra.
2023. okt. 16. 17:08
 25/29 anonim ***** válasza:

#21

Én nem így gondolom. És nem érzelmi okokból gondolom így, vagyis önmegnyugtatás gyanánt, hanem én tényleg úgy látom, több jel is arra utal, hogy az értékelők egy része a személyt (kisebbség), másik része a kép minőségét (többség) értékeli. Ha neked van igazad, akkor mégis mivel magyarázod azt, hogy amint feltettem barátnőmről egy dögös, kicsit kihívőbb képet, azt durván lehúzták, míg a szolid képet kétszer olyan magasra értékelték? És ez csak egy jel a sok közül, ami miatt így gondolom.

2023. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

+1 érdekes eset: milyen érdekes, Tinderen meg pont a dögösebb képre csaptak le kétszer annyian, amikor feltöltöttem 24 óra erejéig 🤔 egyértelműen és objektíven a dögösebb kép volt a vonzóbb, nem a másik.


Hozzáteszem, én pont ezért hagytam fel pár kép feltöltése után a Photofeeler-rel, mert (sajnos) a kép minőségét értékelik, míg én inkább arra vágynék, hogy a személyt értékeljék rajta, ez volt a célom az alkalmzással. De mivel számomra tök egyértelmű, hogy nem a személyt értékelik, hanem a képet, így 1 hét után fel is hagytam vele.

(Előző voltam)

2023. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a mosoly kb. kötelező. Ha nincs mosoly (vagy ha nem tökéletes a mosoly), rögtön lehúznak 1-2 egész átlaggal. Nem vicc!

Vagy ha a Notes-okat nézzük, az egyik képnél 11-ből 7-8 személy szintén a kép minőségét dicsérte vagy kritizálta. Pl. hogy narancssárga volt a háttér, emiatt kicsit egybeolvadt a háttér az arc színével. Vagy rengetegen írták a mosoly hiányát, miközben volt egy melegszívű, szolid mosoly a képen. Vagy pl. azt, hogy "erőltetettnek tűnik a mosoly", vagy "nagyon szép mosoly!", vagy "nagyon jó kép!", vagy "mintha kényelmetlenül éreznéd magad a képen", vagy "egy másik arckifejezést preferálnék", vagy "egy másik póz vagy kameraállás jobban állna neked", és társai. Vicc az egész.

Mondom, én pont emiatt hagytam fel vele, mert én rohadtul nem erre voltam kíváncsi, hanem elsősorban az adott személy vonzalmi szintjére, ahhoz pedig nem azon fognak lovagolni, hogy mennyire széles vagy nem széles egy mosoly, vagy hogy narancssárga a háttér...

2023. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
64%

"Meg persze a halo effect itt is megjelenik, akit csúnyának értékelnek, azt minden másban is lehúzzák, tehát megbízhatatlannak és butának titulálják."


Amúgy nálam még ez sem stimmelt, több képnél is előfordult, hogy a vonzalmi szintet lehúzták 3,8-ra, a Smartot meg 8,5-9,0 körülre pontozták.

De a legviccesebb az volt, amikor ugyanazt a képet töltöttem föl, és elsőre 3,8-ra pontozták, másodjára 7,5-re 😆 Na ne bohóckodjunk már tényleg.

Amúgy a másik indok, amiért felhagytam az appal, az volt, hogy nem is értettem egyet a pontozással, az értékítéletem erősen eltért az ottaniakétól. Asszem pl. neked is van elképzelésed róla, hogy nézhet ki egy 4,0 körüli csaj. Hát felsírnál, hogy milyen szuper képre adták ezt az alacsony átlagot, miközben a képen egy objektíve 7-8 körüli nő volt látható (ja, csak nem mosolygott, ami ugye óriási bűn). Ez volt az első olyan eset, amikor megfordult a fejemben, hogy valami nagyon nem oké itt a pontozgatással, a fentebb írt eset mellett (amikor ugyanaz a kép 3,8-as, majd 7,5-ös átlagon zárt). Meg ezek alapján fordult meg a fejemben az is, hogy valójában a képet értékeli az ottaniak kb. 2/3-a, és nem a személyt. Nekem ez magabiztos meggyőződésem.

(Előző három voltam)

2023. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

3 kategóriába tölthet fel az ember képet, én általában a "dating"-be szoktam. Nos, ott 3 lehetőség közül választhatsz: okos, megbízható és vonzó.

Egy kép nem lehet vonzó, se okos, se megbízható. Szóval ott biztosan az embert értékelik. Nekem a kemény 38 értékeléses képemhez is jött 17! megjegyzés. Egyn em túl jó minőségű (enyhén szólva) képet raktam fel, szándékosan nem mosolyogtam. A legtöbben tényleg ezt írták, hogy jobb lenne egy mosoly, illetve a legtöbbször még az jött, hogy "intenzív" a kép vagy, hogy agresszívnak tűnök...

3-4 évvel korábbi képet is raktam fel, az normális géppel készült, viszonylag normális megvilágítással, jó háttérrel. Azon valamennyire mosolygok (magamhoz képest), de ugyanúgy a mosolygásos kommentek érkeztek. 65 szavazatból 24 komment is jött! Amúgy ennél azért jobb pontszámor értem el, viszont tegyük hozzá hogy akkoriban még sokkal jobban néztem ki. Azóta durvábban látszik a kopaszodás, megőszült a szakállam stb.

Kíváncsi lennék a mostani külsőmmel milyen pocsék pontokat kapnék :D

2023. okt. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!