Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyet lehet velem érteni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyet lehet velem érteni, ha ezek tudatában inkább prostihoz megyek?

Figyelt kérdés

Nagyon gátlásos és visszahúzódó vagyok. Azt vettem észre, hogy sohasem érdekeltem igazán a lányokat. Társaságba egyáltalán nem szoktam járni és sajnos nincs is kivel. Bár ha lenne sem mennék el. Úgy érzem, hogy a férfiasságom téren is nagyon kevés lennék egy nőnek és én ezt nagyon szégyellem. Másfelől pedig mit is tudnék én nyújtani? Azt elismerem, hogy már többen is megdicsértek a külsőmet de nem hittem senkinek sem. Van egy olyan érzésem, hogy csak hazudtak nekem. Én tudom magamról, hogy milyen vagyok: szó szerint undorító vagyok és elfogadom. Lehet, hogy nálam fejben vannak a legnagyobb problémák de elfogadom. Úgy gondolom, hogy talán egy két gátlásomat fel tudná oldani de másfelől pedig félek attól, hogy elmenjek egy prostihoz.


24/F.



2022. júl. 11. 17:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
29%

Én biztos nem mennék olyan nőhöz, aki:


- Már ki tudja, hányan mentek rajta végig, akár aznap.


- Aki számára futószalagon egy vagy a sok közül, ez a munkája, hogy odatartja a punciját és megvárja, hogy befejezd a dolgot. Ez nem fogja az önbizalmad megdobni, sőt.


Te magad is látod, hogy fejben vannak gondok. Ha már ennyire látod, miért nem ez ellen teszel valamit? Én a pszichológust nem ajánlom, mert rengeteg pénzbe kerül, és ahhoz képest kb. semmit sem nyújt. nagyon felmentek a pszichológusárak, és nagyon túl van értékelve ez a szakma, és egyáltalán nem biztos, hogy tud segíteni! Ha valami csodadoktorok lennének, megérteném, hogy elkérnek 15ezret (!) egy óráért, de így ez rablás, ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy több alkalom (ami akár több százezredbe is kerülhet!) bármivel is előbbre leszel! Ha elolvasol néhány könyvet a pszichológiáról, kb. te is tudod ugyanazt, mint ők, és nagyrészt nem fognak tudni újat mondani neked.

Inkább barátokkal beszélgess, többre mész! Mondom ezt én, aki jártam pszichológushoz (otthagytam több százezret), semmit nem segített, és többet tudtak segíteni barátokkal a beszélgetések! Pedig jól meg tudtam nyílni mindenről a pszichológusnak, de ő nem tudott újat mondani.

2022. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek barátaim sem és beszélgetni sem szeretek. Maximum írásban, akkor nem érzem kellemetlenül magamat.
2022. júl. 11. 20:22
 13/37 anonim ***** válasza:
92%
Pszichoterápiára hasznosabb lenne.
2022. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Már azért is megérné,hogy ne legyek ennyire elszigetelve az emberektől?
2022. júl. 11. 20:56
 15/37 anonim ***** válasza:
88%
A profi segítővel végzett önismeret olyan gondjaidat is megoldja, amiről nem is tudtad, hogy léteznek. De a hatására minden változik és azzal, hogy benned változnak a dolgok, a környezeted is máshogy fog már reagálni. Szerencse, hogy ilyen fiatal vagy, sokan 40 felett jutnak ugyanide, hogy belekezdjenek életük átalakításába.
2022. júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
70%
15: A kérdező kinézetén is változtatnak? A csajozásban a kinézet minden.
2022. júl. 12. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
84%

"A profi segítővel", "pszichoterápiával" stb. az a baj, hogy ahhoz hohy működjenek, vagy legalább minimális eredményük legyen, a kérdezőnek (páciens) is hinni kell bennük. Ha a kérdező nem hisz abban, hogy 1 óra beszélgetés egy szakemberrel 1 héten megoldja a problémáit, akkor nem fognak megoldódni. Én pl. tudom magamról, hogy nem hinnék ebben az egészben, viszont csak rohadt ideges lennék, hogy csillagászati összegeket költök el arra, hogy egy vadidegen embernek pofázok. Gyógyszereket megint csak nem szednék.

Persze ha a kérdező nem ilyen, akkor nincs gond. Csak ezért nem értem miért mindig, minden kérdésre ez a válasz, hogy "psZiCHolóGus"... ez az oldal a pszicholófusok fő reklámfelülete azt hiszem.


Kérdező szerintem jobban jársz, ha magadba nézel és megpróbálod megkeresni azokat a dolgokat, amik miatt nem érdekelsz konkrétan senkit. Elsősorban neked nem a nőkkel van gondod, hanem úgy alapvetően a szocializációddal, ha barátaid sincsenek. Először haverokat, ismerősöket majd barátokat próbálj szerezni. A legegyszerűbb lépése ennek, ha azonos érdeklődési körű embereket keresel. Akár online is, akár pl. egy MMO-n keresztül.

2022. júl. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Mindig is úgy éreztem,hogy csak zavarok másokat a jelenlétemmel és senki számára sem vagyok fontos. Az egyetemen sem beszélgettem senkivel sem az elmúlt években hiszen állandóan azok a gondolatok jártak az eszemben,hogy ne próbáljam meg hiszen úgysem szeretne senki sem megismerni, rám nem kíváncsi senki sem, ne hozzak másokat kellemetlen helyzetbe már a puszta jelenlétemmel is. Emiatt mindenkitől távol maradtam és én voltam az aki az utolsó sorban ül egyedül és amikor vége volt az előadásnak én voltam az első aki távozott onnan. Szerintem még a nevemet sem tudják. Eleinte nem azzal volt a probléma,hogy ne akartam volna beszélgetni másokkal. Rengetegszer vágytam rá de nem mertem megtenni. Mivel fogszabályozóra lenne szükségem de sajnos jelenleg ezt anyagilag nem engedhetem meg magamnak így az évek alatt odáig fajult az egész,hogy már senkivel sem beszélgetek (sokszor még a családtagjaimmal sem), nem mosolygok és próbálom kerülni az emberekkel való érintkezést. Hatalmas szégyenérzet van bennem minden nap. Mára már ott tartok,hogy beszélgetni sem akarok senkivel sem mert úgy érzem csak undorítónak tartana. Ezért már az emberek szemébe sem nézek, sokszor inkább lehajtom a fejemet.
2022. júl. 12. 07:18
 19/37 anonim ***** válasza:
96%

Akik ezen az oldalon a pszichoterápiát javasolják, azok azért teszik többségében, mert MEGTAPASZTALTÁK. Akik meg ellenzik, azok vagy sosem próbálták, vagy hasonló előítéleteikkel ellehetetlenítették a hatékony terápiát, vagy egyáltalán nem foglalkoztak a számukra megfelelő terapeuta felkutatásával. #6:25-nél is látszik, hogy lövése nincs a terápia mibenlétéről.

De tőlünk nyugodtan élhettek a hiedelmeitekben fürdőzve, csak mi, akik ki tudtunk törni a vezetett önismeret által a felmenőink által determinált sorsunkból, tökre sajnálunk titeket, mert innen nézve már látszik, hogy mennyi minden is lehetne jobb az életetekben, ha foglalkoznátok azzal, hogy megismerjétek a bedrótozottságotokat és leválasztanátok a hátráltatóakat.

Lennének normális emberi kapcsolataitok, párkapcsolat, munka, miegyéb pl. Nem írnátok le ilyeneket, hogy mik múlnak a külsőn… De erre jó példa, hogy nézzetek már rá a hm.com webshopjára! Nézzétek meg a férfi és női modelleket. Háromnegyedük egyszerűen rusnya, s erre a fotós csak még jobban rájátszik a képekkel, hogy némelyik már egyenesen visszataszító lesz a direkt rosszul választott szög, testtartás miatt. És ezek modellek, jó munkákkal! Persze nyilván, ha az ilyen sablonos kijelentések célja az önfelmentés, akkor direkt távol tartjátok magatokat attól, hogy ennek ellentmondó példákat lássatok, akár már az utcán, ahol szintén rengeteg előnytelen külsejű személy látható párkapcsolatban akár sokkal jobb kinézetű partnerekkel is.

Nekem viszont társkeresésnél fontosabb szempont, hogy valakinek legyen önismereti múltja, legyen gyakorlata az önreflexióban annyira, hogy felismerje, ha egy érzelmi reakciójának nincs reális kapcsolata a valósággal és tudja, hogyan lehet azt visszanyomozni és kiiktatni. Mert szeretnék egyenrangú, felnőtt párkapcsolatot, ahol a párom már önmaga, nem a szülei által beprogramozott kisgyerek, ami mindenkiről elmondható, aki ezt nem dolgozta ki magából egy profi külső nézőpont segítségével.

2022. júl. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
" erre jó példa, hogy nézzetek már rá a hm.com webshopjára! Nézzétek meg a férfi és női modelleket" : Kivétel nélkül mindenkit sokkal jobbnak láttam magamnál. Hozzájuk képest rusnya vagyok.
2022. júl. 12. 14:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!