Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyet lehet velem érteni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyet lehet velem érteni, ha ezek tudatában inkább prostihoz megyek?

Figyelt kérdés

Nagyon gátlásos és visszahúzódó vagyok. Azt vettem észre, hogy sohasem érdekeltem igazán a lányokat. Társaságba egyáltalán nem szoktam járni és sajnos nincs is kivel. Bár ha lenne sem mennék el. Úgy érzem, hogy a férfiasságom téren is nagyon kevés lennék egy nőnek és én ezt nagyon szégyellem. Másfelől pedig mit is tudnék én nyújtani? Azt elismerem, hogy már többen is megdicsértek a külsőmet de nem hittem senkinek sem. Van egy olyan érzésem, hogy csak hazudtak nekem. Én tudom magamról, hogy milyen vagyok: szó szerint undorító vagyok és elfogadom. Lehet, hogy nálam fejben vannak a legnagyobb problémák de elfogadom. Úgy gondolom, hogy talán egy két gátlásomat fel tudná oldani de másfelől pedig félek attól, hogy elmenjek egy prostihoz.


24/F.



2022. júl. 11. 17:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
74%

Cimbi! Neked az a bajod, hogy sosem volt egy olyan nőd, aki tapasztalt lett volna, és ő lett volna a domináns. Vannak dominás vagy legalább is semleges fiúk, őket ez nem viseli meg, ez elég nekik az önbizalmukhoz.


Te egy alárendelt típus vagy, ez nem túlvonzó a lányoknál, pechedre nem is volt igazán senkid.


Én nem bántalak, a megoldás sem az orvos, meg hogy itt adják neked a savat. Általában az ide kommentelők nagyrésze kommersz ember, ezt értsd úgy, hogy nagyjából élik a középszerű életüket, se jobbra, se balra nem lendülnek ki, igazából ők a szélsőségeket nem értik és meg sem akarják érteni.


Te kilógsz a sorból, ha jót akarsz, ne a gyk-n tegyél fel kérdéseket, mert ad egy, itt csak b*szogatást fogsz kapni, ami nem túl jó az esetedben. Ad kettő, semmitmondó válaszokat fogsz kapni, amolyan tipikusan szép az élet, menj el orvoshoz, vagy beszéld meg anyukáddal a problémáidat. Na ezekkel sem mész semmire, ezt garantálom!


A kérdésedre a válasz annyi, hogy el ne menj prostihoz még véletlenül sem, mert le fogsz fagyni, éscsak a pénzed fogja bánni.


Én tökéletesen olyan voltam mint te, de lehet hogy rosszabb. Önmagamat rángattam ki ebből, ennek következménye az lett, hogy ma már egy kemény, határozott és céltudatos ember vagyok, bármikor szembemegyek bárkivel(itt a gyk-n ez elég gyakori, sokan nem szeretnek miatta). A siker záloga csak és kizárólag TE vagy, viszont az út rögös és hosszú. Ne várj gyors eredményt, ne higyja kor szellemiségének, hogy azonnal mindent megkaphatsz. Kis pici téglákként tudod felépíteni magad, de ez sokkal erősebb lesz mindennél. A belefektetett minka, energi és idő fog erőssé és határozottá tenni, az eredmények meg jönni fognak, ezt én garantálom neked.


Elmondom most ki vagy, innen indulsz:

Egy nyúl Béla, egy senki, aki alkalmatlan egy kapcsolatra. Nyugi, a többség is ilyen, csak nekik az egójuk azt mondja, hogy szuperek mindenben, de majd az idő bebizonyítja hogy ez koránt sem van így.


Alapozd meg magad, legyen tudásod, a tudásod lesz a biztos alap. Ha ez meg van, hozzd magad biztonságos helyzetbe. Ez a kettő már ki fog emelni a szürke masszából, ugyanis már nincs félni valód, te megélsz, téged nem lehet vesztes helyzetbe hozni. Ezek után azt fogod tapasztalni, hogy lesz önbizalmad, ésnem attól, hogy edzeni jársz, meg a szuper tanácsoktól hogygyúrd ki magad, meg növessz szakálat. Ezektől még éhen fogsz halni, ezektől még fogalmad sem lesz, hogy mi az a férfi-nő kapcsolat.


Sokan emlegetik a pszichológust. Én ajánlom a kommersz embereknek, azoknak akik a szabó péter féle 20 filléres idézeteket mormolják magukban. Egy modern kori biznisz, amúgy lenne értelme, de ehhez az emberek 98%-a teljesen alkalmatlan. Tudod miért? Mert mástól várják a csodát. Ezért. Persze elhiszik hogy ők a kivételek, de csak idő kell hozzá, és rájönnek hogy ugyanott tartanak.


Nem kell pszichológus hidd el, Én jártam, de nem sok idő kellett hozzá, és ő mondta hogy hagyjuk, mert felcserélődtek a szerepek. Akarni kell hogy változz, és tenni érte.

Csak egy példa, hogy ne a levegőbe beszéljek: ültess paradicsomot vagy egy fát, kezdj el foglalkozni valós dolgokkal, olyanokkal ahol te vagy a kulcs, rajtad múlik egy növény sorsa. Öntözd, ápold. Majd mélyedj el bban a növényben, tanulj újakat, kezdj el komolyan foglalkozni azzal a témával. Majd kezd el alkotni valamit, mélyedj el abban is. Ez tökéletesen át fog billenteni az önmagadba vetett negatív hitből, mert kezded azt érezni, hogy vannak területek amikben jó vagy. Olvass, tájékozódj. Hidd el, evés közben jön meg az étvágy! Iratkozz be tanfolyamokra, végezz iskolákat. Hihetetlen módon fogsz felfelé haladni, és nem amolyan szabó péter módon, hogy placebó oprimista vagy holott pontosan ugyanott vagy mint eddig. Nem, te már nem ott vagy, hanem már sokkal többre vagy képes! Hitelesen lesz önbizalmad és nem azért mert a tükör előtt ismételgeted.


Ennek ára is lesz, mondjuk több év... de hidd el, élvezni fogod, már csak azért is mert hajt a cél, és mert hogy kinyílik a világ.


Tudom, a 21-ik század pont arról szól, hogy ülj otthon, mindent megvehetsz és neked kizárólag a legjobb jár és azonnal. Hát igen, ha okos vagy és van egy céged, a kommersz átlagnak meg eladod a termékedet, akkor igen. :)

Ha már itt tartok, akkor elárulom hogy két oldal létezik minden kategóriában. Fölérendelt-alárendel, mondhatnám úgy is, hogy van aki elad és van aki fizet. Melyik oldalon akarsz állni? Várj... gondolom az első halmazban. Rossz hírem van, ami egyben jó is. Munka, idő, energia, lemondás, fáradság, izzadság... mi ebben a jó? Hogy az emberek 80%-a ezt sosem fogja bevállalni, vagy félúton elbukik.


Nincs ebéd ha nem vásárolod meg az alapanyagot és nem főzöd meg! Ezt jegyezd meg.


Gondolom ezzel most jó kiváltottam a gyk népe haragját, de hát van ez így... :)



Ha van kérdésed írj privátban.

2022. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

#30: "Nincs önbecsülésed, kisebbnek tartod magad, mint ami a valóságban vagy.": Ez teljes mértékben így van. Mindig összemérem magamat másokkal és másokat ezerszer különbnek és jobbnak tartok saját magamnál. Másokban szinte sohasem látom meg a hibát, úgy gondolom, hogy rajtam kívül mindenki tökéletes. Magammal szemben viszont rettenetesen kritikus vagyok és a legkisebb hibát is meglátom magamban és utána állandóan csak mondogatom magamnak, hogy úgysem vagyok jó. Ha valaki bármilyen megjegyzést tesz a külsőmre képes vagyok hetekig vagy akár hónapokig is szomorkodni miatta.


"Csodálom, hogy egyetemet végeztél, de szívből gratulálok hozzá.": Köszönöm szépen! Ha minden jól megy akkor egy év múlva már a második szakomat is sikeresen befejezem az egyetemen.


"A válaszaink alapján nézz a tükörbe: valóban ronda vagy?": Ha annyira nem is vagyok ronda de visszataszító viszont igen.


A gyermekkorom valóban nagyon rossz volt. Fiatalabb koromban úgy kb. 14 éves korom előtt nem voltam ennyire bezárkózva. Természetesen már akkor is szégyelltem a kinézetemet de ennek ellenére eljártam programokra. Ha az emlékezetem nem csal már akkor is voltak jelei annak, hogy emberek között nem érzem jól magamat. A lányokkal pedig már akkor sem tudtam beszélgetni, már attól is elszégyelltem magamat, ha csak rám néztek. És ez ment a középiskolában és most az egyetemen is, hogy nem beszélgetek velük.

2022. júl. 16. 16:57
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Mérgező szülők c.klasszikust és aztán térjünk vissza erre a témára, mert csak írod le egy lerágott csont jellegű jelenség tüneteit, mintha valami újdonság volna…
2022. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Mégis mit kellene még írnom.
2022. júl. 16. 21:56
 35/37 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a baj, hogy ilyen problémáid vannak, mert kb.minden 3.embernek ugyanez van. Hanem az, hogy gyakori előfordulása miatt számos mű foglalkozik ezzel, bevált módszerek vannak a megoldására, szóval teljesen szükségtelen itt ezt tovább elemezni, menj pszichoterápiára. Ha meg még mindig ingerenciát érzel ehelyett itt elemezni ezeket,akkor meg legalább az említett könyvet olvasd el, hogy legalább meglásd, hogy kitaposott úton haladsz.
2022. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a könyvet Pdf-ben. Megígérem, hogy elfogom olvasni.
2022. júl. 16. 22:17
 37/37 anonim ***** válasza:

#29 Na, itt egy másik döbbenetes példa. Folyamatosan ismétlődik. Egy társasházban lakunk és sokszor jönnek hozzánk idegenek, pl.futárok is többek közt. A háznak van egy bejárata, amit a lakásból ki tudunk nyitni, ha felcsöngetnek. Aztán van a lépcsőháznak egy bejárata, amit nem lehet zárni, viszont kissé nehezen nyílik és van mellette egy semmilyen funkcióval nem bíró csengő. Aztán minden szinten van egy ajtója a lépcsőháznak, ami a folyosókra vezet, ez szintén csak kilinccsel záródik. Itt is van egy lakáscsengő-tábla. Majd van egy rács, amit a lakásból távvezérelve lehet nyitni.

Nos, az emberek tizede szokott elsőre eljutni hozzánk. Egy részük már a 2. ajtótól felhív, hogy átjutott az elsőn, amit kinyitottam, de a 2. zárva van és mit tegyen. Mondom, nincs zárva, próbálkozzon nagyobb erővel, ilyenkor bejutnak. Itt egyértelmű megtévesztő szerepe van a csengőnek, ami a kapucsengőhöz hasonlóan néz ki, plusz nehezen nyílik az ajtó, a kettő együtt meggyőzi őket, hogy zárva van és ezt is valahogy máshogy kéne kinyitni. És meg sem próbálják erősebben tolni.

Aztán a következő az a rács, amit mindig kinyitok azután, hogy a főbejáratot kinyitottam. Persze ez nem látszik rajta, mert effektíve nem megyek oda, hogy elmozdítsam, csak lehetővé teszem ezt elektronikusan. És akkor az emberek többsége megáll vagy a folyosó ajtó előtt, mert látva a rácsot, azt hiszik, hogy zárva van. Fel sem merül bennük, hogy nyilván kinyitottam, ha a kaput is kinyitottam, meg tudok az érkezéséről. És bakker, tapasztalt futár ott áll bambán az ajtó mögött és tőle egy méterre várom a lakásajtóban állva és vonogatja a vállát, meg néz kérdőn, hogy mi van, ahelyett, hogy tán letolná a kilincset, majd megmozdítaná a rácsot. Ma meg egy személy esküdözött, hogy a - nem zárható(!) - folyosóajtót ő megpróbálta kinyitni, de “az előbb még zárva volt”. Ekkora ereje van annak, hogy mit hiszünk! Máshogy érzékelünk dolgokat és túl ezen, teljesen lekorlátozzuk a lehetőségeinket: ahogy ezeket az embereket is eltántorítja az, amit a látottakból kikombinálnak.

2022. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!