Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy egy alkohol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egy alkoholistának családja van, gyerekei, én pedig aki becsületesen dolgozok, küzdök azért, hogy legyen valamim ebben az életben nem kellek egy nőnek se?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen látom, hogy apuka alkesz, esetleg az egész tetejében még bántja is a családját. Még is gyereke/gyerekei vannak. Én pedig azért küzdök, hogy elérjek valamit, egyszerűen nem megyek semmire a pártalálásban. De az ilyeneknek ez mind megvan és még csak nem is tudják megbecsülni, Én meg attól rettegek nap-nap után, hogy egyedül fogok megöregedni és meghalni mert egyszerűen egy nőt se érdeklek.

2022. okt. 27. 20:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg az lehet, hogy amikor megismerkedtek, még nem ivott a tag. Rengetegszer hallom, hogy valaki családfőként lett alkesz.
2022. okt. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Mert lehet, hogy a csaj apukája is alkesz volt és olyasmit választ amit már jól ismer. Vagy ha az nem is, de sosem volt igazán jó apa, rosszak a mintái amit a szüleitől hozz, és olyat választott aki megerősíti a gyerekkori, kimondatlan, és téves hiedelmét, hogy "ennyit ér". Vagy az ismerkedés kezdetén még nem mutatta ki a foga fehérjéjét, és a kapcsolat alatt fokozatosan nyírta ki a szociális kapcsolatait, és az önbizalmát, és ezért tűri el. Vagy a csaj maga is alkesz, csak nem tudsz róla.

Sajnos mindegyikre elég nagy esély van, mert önismereti, pszichológiai témákban idehaza (is) elégé tájékozatlanok az emberek jelentős része.

Viszont... lehet fordítva vagyok bekötve, de annak dacára hogy hosszú ideje vagyok szingli, én a gyerekeket sajnálom inkább, mint vagyok irigy azokra az alkeszokra. Ők nem tehetnek semmiről, de ha tényleg olyanok azok a férfiak, ahogyan leírod, akkor nem igazán van felhőtlen gyerekkoruk.

2022. okt. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

én kétféle alkoholistát ismerek:

aki összességében egy fasza csávó benyomását kelti és ideig-óráig jól leplezi a szenvedélybetegségét

és akin már elsőre látod, hogy egy rakás szerencsétlenség.

utóbbi kategória akkor sem talál párt, ha nem alkoholista.

és nem csoda.

2022. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
18%
Mert lehet hogy jól nézz ki és pénzes is az ivás mellé. Te meg szarul nézzel ki és csóró vagy. Ennyi
2022. okt. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
82%

11: Igaz és itt fel is merül a kérdés, hogy mi vezetett oda, hogy alkoholista lett? Bár különböző leírásokat találni, de alkoholistának rendszerint azokat az embereket mondjuk, akik napi rendszerességgel fogyasztanak alkoholt, ráadásul olyan mennyiségben, ami már a viselkedésükre is kihat. Vagyis az alkohol már az életük része. Szerintem abban sem nagyon vitatkozik senki, hogy az alkoholisták többsége valamilyen problémát akar ezzel megoldani (pontosabban nem tudomást venni róla).

Tehát ha innen nézzük, akkor egy olyan embernél, aki a kapcsolatában vált alkoholistává, maga a kapcsolat is szerepet játszhat.

2022. okt. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!