Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A szakma/végzettség mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyfiú12 kérdése:

A szakma/végzettség mennyire előny/hátrány a társkeresésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 éves srác vagyok és hamarosan végzek az ELTE-n angol német szakon középiskolai tanárként. Tekintve a jelenlegi helyzetet Magyarországon nem csoda, hogy egzisztenciális válságban szenvedek és nem tudom, hogy ezzel a végzettséggel hogyan tudnék (nem csak önmagamat) de másokat is eltartani. Szingli vagyok és szeretnék nyilván ismerkedni de félek, hogy a szakmám ebben meggátolna a fentebb említett okokból adódóan, hiszen a nők az anyagi biztonságot (is) keresik egy férfiban.


Persze mondható, hogy a nő tartsa el magát, hiszen a 21. században már járhatnak egyetemre, dolgozhatnak úgyanúgy mint a férfiak ugyanolyan bérezésért bármelyik pozícióban de azért a berögződések azok berögződések maradnak tehát továbbra is a férfinak kell a kenyérkeresőnek maradnia.


Kérdésem az lenne, hogy szerintetek mennyire megalapozottak az aggályaim?



2023. máj. 19. 13:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

10

Milyen szörnyű is 8 órát dolgozni. Oh, várj... Az emberek többsége ezt teszi.


Másrészt egy nyelviskolában nagyonis jól megfizetik a nyelvtanárokat.

2023. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
27%

Budapesten mennyire számít nagyon is jónak nettó 300 ezer? Az csak az albérleti díj, és még nem evett semmit, nem hogy nőt eltartson.

És más dolog napi 8 órát úgy dolgozni hogy minden idegszáladdal összpontosítasz hogy minden percben minőségi szolgáltatást nyújts, mint egy szakmunka ahol keresel nettó 700 ezret, miközben Jóska dolgozik, te meg nézed őt, néha kortyintasz a sörödből vagy megiszol egy fél dekás kecskeméti ízes vodkát.

2023. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
81%

12

Rendben, ha ilyen rossz, akkor nem kell 4 éves egyetemre menni, hogy aztán nyomorogj.

2023. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvszakos tanárként nem olyan rossz a helyzeted. Mehetsz tanítani nyelviskolába, tarthatsz magánórákat, legrosszabb esetben elmész egy multi céghez dolgozni. Ismerősöm német tanárként 12 Euro per óra díjban dolgozott nyelvtanárként, mellette cégeknek tartott nyelvkurzusokat, megbízott fordítóként is dolgozott és egy online kurzust is létrehozott. Ő maa osztotta be az idejét, és nem 300 ezer volt a havi fizetése hanem ennek duplája, esetenként még annál is több.
2023. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálam igen, számít a végzettség, de nem a fizetés, hanem a közös érdeklődés miatt. Mondjuk két nyelvszakosként egyáltalán nem rosszak a kilátásaid. Akár ha nyelviskolába mész, akár ha mégsem tanítasz. Egy nyelvészeti területén végzettel én általában könnyebben megtalálom a közös hangot, mint mondjuk egy informatikussal vagy mérnökkel. Egyedül a tanár mentalitás bizonyos részei taszítanak, de nem minden tanár egyforma. Én is tanárszakon végeztem, szóval ismerem sajnos ezt a mentalitást...
2023. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Én óvónéni vagyok, a vőlegényem pedig angol-töri szakos tanár. Még gimis voltam, ő meg egyetemista amikor megismertük egymást. Egyikünknek sincs magas fizetése, de emiatt nem dobjuk ki egymást, hisz minden klappol. A párom egyébként most tervez váltani, és a tanítást csak magánban folytatni. Nyelvszakosként ezt te is megteheted. Jelenleg a párom napi 1-2 órát tart, ez nyilván nem egy életbiztosítás, de ha talál másik helyet, ahol rendesen megfizetik, az mellé jó kis kiegészítés lesz. Sajnos nem ő az egyetlen pályaelhagyó pedagógus.

De hogy pontosabban válaszoljak a kérdésedre: Nem ennek kéne feltételnek lenni egy kapcsolatban. A lényeg, hogy keress pénzt és tartsd is el magadat. Nem neked kell eltartani a leendő párodat. Az nem árt, ha hasonló anyagiakkal fog rendelkezni, mint te, hisz nagy szakadékok is lehetnek ha gazdag a csaj, és ő elmenne egy egzotikus útra, te meg nem tudod finanszírozni a magad részét.

2023. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
52%
Tudsz németül? Nagyszerü! SSC.ben szép jövő áll elotted
2023. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Inkább az a kizáró ok, ha egy pasi ilyen f-ságokkal jön, hogy a fÉrfInEk kELl a KeNyéRkerEsőnEk lEnNi és a saját komplexusát nyomja előre, mert nem elégedett a végzettségével, meg a keresetével. Mondjuk keress valakit, aki hasonló szinten keres, mint te, pl valamelyik szaktársaddal sose ismerkedtél? Vagy az már oké lenne, ha téged tartana el a nő, mert többet keres? Amúgy meg senkit nem kéne senkinek eltartania, ez baromság, ha mindkét félnek van munkája. Hacsak nem háztartásbeli feleséget akarsz, aki nem keres, akkor nyilván sokat kellene keresned.
2023. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Annyit keress, amennyi neked elég. A saját önértékelésednek felelj meg. És utána keress egy lányt aki körülbelül ugyanazon a szinten keres, él, mint Te. Akkor egyikőtöknél sincs gond, az rosszabb, hogyha olyan nőt fogsz ki, aki fél milliót keres vagy többet, mert akkor nem fog tisztelni. Vagy ha ő tisztel, te nem fogod utána magadat.


Volt olyan kapcsolatom, ahol a partnerem 150 ezerrel kevesebbet keresett nálam, én vagyok a Nő. És elkezdett visszahúzni engem , hogy ne dolgozzak annyit, minek ennyi pénz stb.. ahelyett, hogy saját körülményein javítani akart volna. Engem nem érdekelt a pénze. Őt zavarta!

Mindegy, mert engem hidegen hagy mennyit keres a férfi, ha ugyanabba a bérsávba vagyunk , az a legjobb. Százezrekkel kevesebbet keres az nem jó , az ő önbizalma fog tönkremenni, én meg nyilván nem fogok kebesebbet keresni azért , mert jaj nem bírja elviselni. De fordítva is igaz. Ha egy férfi keresne egymillió forintot vagy többet, előfordulhat, hogy emiatt inkább bele se mennék a kapcsolatba. Úgy érezném, sosem fogom utolérni és nem tudok arra a szintre fejlődni, ezért mindig kevesebbnek érezném magam. Úgyhogy ha van egy egészséges különbség pl keres nálam 50 ezerrel kevesebbtől max 80 ezerrel többet, az az ideális. Egy nőnek kell a biztonság, de én szeretek kontrollban maradni a saját életem felett. Tehát nálam csak annyi dolga van a partnernek, hogy folyamatosan fejlődni mellettem. Én is ezt teszem, sose állok meg és nem lehet visszarántani. Oké, nem keresek hatalmas összegeket, multinál vagyok de rengeteget dolgozom és azt jutalmazzák.


Neked, Kérdező, azt kell átgondolni, hogy akarsz e gyereket! Mert ha igen, akkor olyan nőt kell keresni, aki akar (sok van aki nem) és vele jövőt tervezni. Egy gyermek költségeit is minimum felesben neked kell vállalni!

2023. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
66%

Ne aggódj.

Nem a kereset számít, hanem a diploma.

Én azt látom, és tapasztalom, hogy borzasztóan fontos lett most a diploma.

Szinte teljesen mindegy, hogy mennyit keresel, de legyél diplomás.

Én középkorú férfiként jól keresek, nincs anyagi gondom, de ez senkit sem érdekel, sajnos nincs diplomám.

Ez bizony nagyon megnehezítí a társkeresést.

2023. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!