Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van rendben egy netes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van rendben egy netes ismerkedésnél a szó nélküli eltűnés?

Figyelt kérdés

Kérdeztem már itt a témával kapcsolatban ( https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk.. ), ott az a válasz érkezett, hogy

"Nem tartom ghostingnak azt, ha valakit csak online ismerek, és nem ír vissza."

Nekem meg az a véleményem, hogy baromi gerinctelen dolog még úgy is a szó nélküli eltűnés, hogy két ember még nem találkozott. Gyakorlatilag mindennapos probléma, hogy valakivel akár több hétig is beszélgetünk, kiöntöm neki a lelkem és/vagy hosszas reakciót írok az ő problémáira, majd egyszercsak gondol egyet és többé nem érkezik tőle válasz.

Így egyrészt soha nem tudom meg, hogy mit csináltam rosszul, esetleg mi történt vele, mit kéne máskor és mással másképp csinálnom, másrészt hetekig várok feleslegesen a válaszára, harmadrészt pedig kidobott időnek és energiának érzem, amit a legutolsó válaszomba fektettem.

Az egyetlen dolog, amit elérnek ezek az emberek ezzel a minősíthetetlen magatartással, hogy a következő ismerkedés során már kevésbé fog megnyílni az előző partnerük, ami odáig vezet, hogy előbb-utóbb már senki sem fog energiát fektetni ill. bátorságot venni a megnyíláshoz, így annak ellenére magányosak maradunk, hogy amúgy meg lenne igényünk a társas kapcsolatokra és a mély beszélgetésekre.

Sajnos már eléggé előrehaladott ez a jelenség.


2023. júl. 30. 23:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
Válaszaid alapján problémás egyed vagy. Meg is van az ok amiért szó nélkül eltűnnek a lányok neked. 🤣
2023. júl. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
97%

Nincs kedvem elmagyarázni, hogy miért nem akarok folytatni egy beszélgetést, de többnyire jelzem, hogy vége és aztán tiltok.

Nyilván részletesen megtudnám indokolni, hogy miért zárom le, de csak jönne az értetlenkedés, meg a sértődés, vagy a könyörgés.

Nekem is tűntek már emberek, úgy vagyok vele, hogy ez egy teljesen egyértelmű jelzés, bármi is legyen az oka.

Annak ott vége, ennyi.

Akivel stimmelnek a dolgok, az nem fog eltűnni.

2023. júl. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%

Az az igazi ghosting, amikor élőben ismerkedsz, és úgy tűnik el. Megismerkedtek, beszélgettek, elkéri a telefonszámodat. Aztán hiába várod a hívását. Volt benne részem még időszámításunk előtt...

N

2023. júl. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Meg nem is kell mindennek tudni az okát...ebből nem tanulsz semmit.
2023. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem abszolút nem szimpi a ghosting, viszont azt se értem, miért kell hetekig, hónapokig beszélgetni, és nagyon mély témákat érinteni, lelket kiönteni. Anno ismerkedtem neten is, ha megvan a szimpátia, akad bőven téma, külsőre sem taszító, érdemes akár már pár nap elteltével találkozót megbeszélni. A netes beszélgetés csak egy előzetes felmérés, hogy esetleg lehet-e belőle vmi, de élőben derül ki minden. Szóval, szerintem ezt gondold át, hogy valóban jó ötlet-e végeláthatatlan ideig levelezni, meg azt se tudod, ki van a másik oldalon, de kiönteni neki a szíved…
2023. júl. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15 teljesen igaz.


Nem értem kérdező, hogy miért nem hívtad el az adott személyt egy találkozóra? Simán lehet, azért ghostingolnak a lányok téged, mert megunják, hogy nem lépsz, csak az online térben nyavalyogsz nekik heteken keresztül.

2023. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is gerinctelenség, akármennyire nem ismertem élőben - kiv., ha a másik vállalhatatlanul viselkedik.
2023. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!