Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért kérdezi meg minden nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kérdezi meg minden nő ismerkedés elején hogy: 1) Mikor volt utoljára kapcsolatod? 2) Mennyi ideig tartott az utolsó kapcsolatod? 3) Hány hosszú kapcsolatod volt?

Figyelt kérdés
Állandóan ezek a kérdések és az ember úgy érzi hogy nincs rá jó válasz. Ha az ember pl. évek óta egyedül van, az vesztes lúzer, ha nemrég szakított akkor nem áll készen ha sok volt neki akkor csajozógép. Van egyáltalán jó válasz erre?

2023. nov. 20. 08:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
85%

#37 Azt, hogy +-pótlékok, azt értsd úgy, hogy nagyságrendileg ugyanannyi a fizetésünk, max a pótlékok különböznek. Még csak azt sem írtam, hogy melyikünk keres többet pótlékokkal. :D

De bizonyára a pénzre hajtok, mi másért is jönnék össze egy tanárként dolgozó férfival... XD

2023. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
78%
37, te ritka hülye vagy XD XD
2023. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 A kérdező kommentje:

41es folyamatosan csak anyagiakról írsz. Értem hogy fontos nekem is de a szerelmem a szerelmem nem a pótlékjaiba szeretek bele. Ez iszonyat gáz.


37F incel

2023. nov. 20. 13:29
 44/63 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon hamar és érzelmesen ítélkezel, túlreagálsz. Ez még egy mínusz pont.
2023. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
85%

43, te honnan szülted ezt a pótlékokba beleszeretést?

Egyébként te vagy az, aki minden kérdésnél, minden válaszban a pénzről beszél...

2023. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
100%

#38 Leírtam egy példát, ennyi. Én speciel nem fogok szülni, eü állapotom alapján nem is lennék rá képes, majd esetleg egyszer pár év múlva örökbefogadunk egy kb 4-8 év közötti gyereket, szóval nekem annyira nem releváns, hogy mi van, amíg gyeden vagyok.

De igen, ez egy racionális szempont lehet annak, akit ez érint. Családalapításnál meg azért nem árt, ha van hová szülni, meg úgy senki nem hal éhen, amíg valaki kiesik a munkából.


Ahhoz, hogy egy hosszútávú kapcsolat jól működjenek kell, hogy teljesüljenek a racionálisan szükséges dolgok, nem csak az érzelmi oldal. Vannak bizonyos alappillérek, ami elengedhetetlen szerintem, és ezekért mind a két félnek tennie kell. Had soroljam, hogy ezek nálam mik:

- kölcsönös érzelmek

- hasonló világnézet

- közös célok

- lehetőség a közös célok feltételeinek megteremtésére


Kölcsönös érzelmeket had ne fejtegessem, ilyenek, hogy kölcsönös vonzalom, szerelem, majd szeretet, megbecsülés, tisztelet, stb.

Hasonló világnézetbe beletartozik a vallás, párkapcsolatról alkotott elképzelés, hasonló társas viselkedés, stb. Csak egy példa, mármost ha családot alapítasz, te vallásos keresztény vagy, fontosnak tartod, hogy a gyerek templomba járjon, továbbadd a vallásodat, a párod meg ateista, ellenzi a vallásos nevelést, akkor ebbe nem találtok kompromisszumot, ami fontos lenne.

Közös célokat értsd úgy, ha a család témakörökben maradunk az egyszerűség kedvéért, hogy mondjuk ha csak az egyikőtök akar gyereket, abba nem tudtok kompromisszumot kötni, vagy van gyerek, vagy nincs, valakinek a "vágya" füstbe megy, ez pedig idővel kinyírja a kapcsolatot, mert ha tudat alatt is, de benned lesz, hogy azért van/nincs gyereked, mert a másik úgy akarta, te meg belementél.

A lehetőség a közös célok megteremtéséhez pedig az, hogy van egy cél, és meg tudjátok együtt valósítani.

2023. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

46-os te egy nők gyöngye lehetsz ezzel a "checklist"-tel :D. Így kell párt választani, igazi tudatos "választó" vagy :).


37F incel

2023. nov. 20. 13:40
 48/63 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek van checklistje.
2023. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
0%

47


Tehát első randin ezeket már kikérdezed?

Mi van a spontán szerelembeeséssel? Ha szerelmes vagy és 3 hónap után derül csak ki, hogy gyereket akar akkor egyszerűen szakítasz?

A nők nem valaki spontán teremtések, nem nagyon tudnak a pillanatnak élni, megélni dolgokat ezek alapján.

2023. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
80%

47-49, ha ti most szembesültök azzal, hogy a társkeresésben vannak igények... hát... nem véletlenül vagytok egyedül:D

Egyébként a férfiak egyik legnagyobb elkövethető hibája manapság, hogy kb 0 elvárással állnak a társkereséshez.. Abszolút értelmetlen, hisz alap, hogy ha már éveket óhajtasz együtt lenni valakivel, akkor nem mindegy, hogy ki a másik...


Szóval minden (egészséges, értelmes) embernek van "checklistje". Nyilván valakinél ez a pénzben kimerül, de a legtöbben elsősorban gondolkodásmód, világlátás, jövőbeli tervek, műveltségi szint, esetleg zenei ízlés stb... alapján szűrnek.

Aki nem szűr, ne csodálkozzon, hogy egyedül marad. Senki nem akar akárki lenni a másik oldalán.


És a 49-esben feltett kérdés rávilágít arra, hogy az írója még kb sosem volt randin, vagy ha igen, hát valamit baromira benézett. Nyilván nem vallatás jelleggel mennek a kérdések. Van aki így tolja (jellemzően a férfiak amúgy), de egy normális beszélgetésben ezek az adatok simán kiderülnek mindenféle presszió vagy vallatás nélkül.


Egyszerűen elképeszt, hogy mennyire fogalmatlanok itt egyesek a társkereséssel, randizással, emberi kapcsolatokkal kapcsolatban.

Illetve nem is... a tapasztalatlanságból eredő tévképzetekkel nem is lenne gond. Azzal van gond, hogy milyen meggyőződéssel és szilárd elképzeléssel nyomatják a hülyeséget...


F30

2023. nov. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!