Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » WARNING! Mi ez, ami a társkere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

WARNING! Mi ez, ami a társkeresőkön működik? Mi ez az aljas pofátlanság, amit sok nő művel társkeresőn?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találok szavakat! Mi folyik a társkeresőkön? Miért merészeli megtenni ezt sok nő? Miért jutott el ide a világ, hogy rengetegen visszaélnek azzal, hogy a fiúnak illene udvarolni? Mutatok is pár példát:


[link]


[link]


[link]


[link]


Megnéztem a fiúkat is, hogy ők mit írnak ki, és egytől nem láttam ilyen aljas, beképzelt, és pofátlan bemutatkozószövegeket. Tudjátok, már nem is vagyok meglepődve, miért van annyi elkeseredett, frusztrált fiú/férfi mind a társkeresőkön, mind ezeken az oldalon.


De ne is menjünk ilyen messzire. Elég megnézni, itt mi folyik. Naponta vagy 20 kérdés: "Lányok, ismerkedni?", "Elhagyott a barátnőm, mit tegyek?", "A lányok miért ilyenek?" stb., vagy éppen ez a kérdés is... Párválasztásnál többnyire miért mindig Veletek van a gond?


Rákerestem itt a gyakorikerdeseken.hu-n is a társkeresős kérdésekre, és sokan azt írják, hogy nekik összejött, és hogy milyen jó, mert megtalálta a párját, meg ilyenek. Hehe... Érdekes módon az esetek 90%-ában Életkor/N volt odaírva! Persze, egy nőnek társkeresőn könnyű...


Igen, a fiúnak illik kezdeményezni, de ha már egy lány megtalál egy fiút, aki szimpi neki, akkor ő miért ne írhatna rá a fiúra?


Nekem miért kell bemutatkozószöveget írnom, frappánsan, érdekesen, egyediesen, mikor nem is az kéne döntsön abban, hogy mennyire szimpatikus-e valaki. Nem az számít, hogy amikor beszélgetünk, akkor mennyire lehengerlő, mennyire értelmes, vagy normális, vagy vicces, vagy érdeklődő, vagy mittudomén...? Én ha társat keresek, megnézem, szimpatikus-e a lány, aztán ráírok. ENNYI! Nem nézem azt, hogy mennyire frappáns bemutatkozószöveget írt-e, vagy éppen mennyire kreatív-e. Ez majd a beszélgetésünkkor kiderül. Inkább arra figyelek, hogy mit mond! Ez miért nem lehet fordítva?


Engem az nem érdekel, hogy egy lány naponta kap 30 levelet, és hogy "jajj, de milyen nehéz neki visszaválaszolni rájuk", mert milyen sok, meg mennyi farokmutogatót kell szűrni. Hát, de istenem! Azért regisztrált fel, mert ismerkedni akar az illető, nem?! És amúgy is... még mindig jobb 30 levelet kapni, és válaszolgatni rájuk, mint hetekig egy levelet sem kapni... Nem gondoljátok? Nekem is rég meglenne a párom, ha naponta 20-30 levelet kapnék... De még ha 10-et is!


Aztán sokszor ha írok a lánynak, hogy mi szél hozta a társkeresőre, válasz: "unatkoztam", "csak úgy", "nemtom"(!) EZ MIIIIIIIIIIIII????


Miért van az, hogy "másban a szálkát, magamban a gerendát sem"?


Egyenlő esélyekkel, egyenlő feltételek mellett mindenki sokkal gyorsabban, egyszerűbben megtalálhatná a párját, és sokkal kevesebb boldogtalanság, szakítás lenne - mert sokkal előbb fel lehetne ismerni a belsőt a külsővel együtt.


Kérdésem a lányokhoz szólna leginkább, akik ezt értik: Miért csináljátok ezt? Mikor ilyet csináltok, egy picit is belegondoltok abba, milyen a másik oldalon?


23/F



2015. márc. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
67%

Ebből az egészből csupán ez az egy dolog, ami megragadta a figyelmemet:


" Miért van az, hogy "másban a szálkát, magamban a gerendát sem"? "


Nos, egy szálkát könnyű eltávolítani, ha egy gerenda áll beléd, akkor mész a föld alá.


Segítettem ?

2015. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
71%

Az első csaj szövege még határeset, a második valóban gáz, én tuti nem írnék rá srácként, a harmadik is elmegy, a negyedik meg szimplán csak őszintén bevallotta, hogy egy idióta. :D

Amúgy fogalmam sincs, én nem csinálok ilyesmit, ha valaki érdekel annak írok, (mondjuk nem társkeresőn mert oda sosem regisztrálnék) nem csak várom, hogy legyen valami és talán összefüggő, értelmes mondatok megfogalmazására is képes vagyok, nem csak odalökök 1-1 szót a másiknak. :D Ne foglalkozz szerintem az ilyen lányokkal, majd találsz normálisat is.

2015. márc. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
49%

RESPECT!!! Jól látod a helyzetet haver! Kíváncsi vagyok a válaszokra!


24 F

2015. márc. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
78%

én csak a belinkelt adatlapokat olvastam el, az eposzodat nem


alapvetően nem értem a problémád... azt várod, hogy úgy foglalkozzon veled, hogy igazából nem érdekled?

és miért esik nehezedre kezdeményezni? egy rohadt levélről van szó, még csak leszólítani sem kell az utcán.. és ráadásul egyértelműen társat keres, vagyis a fenét sem fogja meglepni ha azt mondod ismerkedni szeretnél!:D

ezek a lányok unják a felesleges köröket.. azért gondolj bele milyen találkozásai lehettek annak a lánynak aki annyiszor felhívja a figyelmét az olvasónak, hogy nem akarja camban mások farkát bámulni:D


de végülis elérte a célját.. kiszűrte azokat akikkel nem akar találkozni.. ha neked ez nem tetszik, örülj neki, hogy nem kellett energiát szánnod arra, hogy levelet írj neki és megismerd!


"mi szél hozta a társkeresőre?" szerinted mi? milyen idióta kérdés ez?:D nyomtatókat szerelni ment oda biztosan.. vagy esetleg.. ismerkedni?:D


ne akadj már ki ilyen szarokon.. az adatlap lényege nem lehet a teljes körű ismeretek szerzése, hisz akkor nem éri meg levelet írni.. az adatlap arra jó, hogy kiszűrje érdemes-e egyáltalán levelet írni neki! ha úgy érzed nem, haladj tovább és ennyi!


F21

2015. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom,mit akartál kihozni ebből,de rám inkább a lányok írnak,ha írnak,én sosem szoktam interneten ismerkedni,pláne társkeresőn.Nem azért,mert bármilyen előítéletem van az ismerkedésnek ilyen formájával szemben,hanem mert egyszerűen a "való életben" sokkal jobb szerintem(pl sokszor van,hogy meglátok egy szép lányt út közben,vagy bárhol,és az valódi.A nettel az a baj,hogy bárki mondhatja magát bárkinek,és még abban sem lehet megbízni,ami nagyon valódinak tűnik).Ha én lányra ráírok,akkor azt sosem ismerkedési szándékkal teszem, hanem pl felrakott egy jó képet,kiírt vmi jó szöveget. Aztán persze előfordul,hogy ebből hosszabb beszélgetés lesz.Mondjuk én élőben sem nagyon szoktam kezdeményezni, kivéve szórakozóhelyeken,bár ott is többször volt,hogy a csaj akarta felszedetni magát,én meg nem leszek hülye kihagyni egy ilyen lehetőséget :D
2015. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
68%

"Párválasztásnál többnyire miért mindig Veletek van a gond?"

Mert a férfiak tökéletesek, ők nem hibázhatnak, ők a teremtés koronái, akik mindig a helyes döntést hozzák...


Ha tetszik ráírok, de most akkor gondolj bele, hogy hány olyan kérdés van, hogy kénytelen szegény fiú lejjebb adni az igényeit, mert a neki tetsző lányok elhajtják. M van, ha az adott lányok épp ezt akarják elkerülni, hogy ne ők legyenek a "szamarak", ami ló hiányában jó lesz?


De, nyugodtan elolvashatod a bemutatkozószöveget. Ebből is sok mindent le lehet szűrni, és ott is elmond olyan dolgokat, amire figyelhetsz. Nincs idegesítőbb, mikor az adatlapodra le van írva egy téma és ő telibe azt kérdezi meg, mert annyiba se vett, hogy azt a pár sort elolvassa. Ilyenkor akaratlanul megfordul az ember fejében, hogy vajon csak egy lyukat lád benned és ennyire lesz@r?


Bocsánatot kérek a nők nevében, hogy nem lép kapcsolatba minden férfival, aki megkívánja őket és rájuk ír. És... VÁLOGATNAK!!! Szörnyű...


Nos, egy ember miért regisztrál társkeresőn? Öööö, keresi az elveszett lakáskulcsát? Én is érdekesen néznék, ha ilyen szituációban megkérdeznék ezt, mert számomra egyértelmű, hogy párt keres.


U.i: feltűnt, hogy mindegyik adatlapon rajta van, hogy a nem normális tagok kíméljék őket? Talán van tapasztalatuk már ilyenben.

+1: ha nem olvasod el az adatlapukat, akkor hogyhogy ezen fel tudtál háborodni?

N, aki társkeresőn ismerte meg a párját (talán a 8-9. volt, aki rám írt, és mielőtt elkezdenéd: előtte 1 nő volt, 2 férfi 60 fölött járt, valakinél nem tudtam megfejteni, hogy mit akart írni és a google fordító sem stb).

2015. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
72%

5-ös voltam: Ja,és 21/F

Visszaolvasva,talán kicsit nagyképűnek tűnhetek,hogy "milyen király csávó vagyok,hogy a lányok hajtanak értem"

Nos,azért közel sem ez a helyzet (sajnos).Komoly kapcsolatom sosem volt,és talán két kezemen megtudom számolni,hány lánnyal beszéltem úgy komolyabban :)

2015. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
85%
Miért, barátkozni sem kötelező mindenkivel, nemhogy ismerkedni azokkal, akik még szimpatikusnak sem tűnnek. Azzal csak pazarolnátok mindkettőtök idejét. Az meg, hogy külön mondani kell, hogy olvasd el valaki profilját, ne csak a képével légy elfoglalva, és nem kíváncsi a testrészedre, nem biztos, hogy a nőket minősíti. Nőkre meg azért van több panasz, mert a nők inkább magukban keresik a hibát. "Miért csak barátságra kellek a lányoknak?" "Mert a nők gonoszak és hülyék." "Miért csak szexre kellek a fiúknak?" "Mi baj van VELED, hogy csak ilyeneket érdemelsz?"
2015. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
76%
Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy egy nőnek sem könnyebb a társkeresőkön, és igen, rendkívül sok negatív tapasztalatom van nekem is, a kellemetlen és gusztustalan web-cam-es dolgokon és fotókon, és a rendkívül gáz felajánlkozásokon túl, én mindenkinek szoktam válaszolni. A nagyon gázos dolgokból is próbálok viccet csinálni, többnyire meg is szokták érteni. Egy lánynak sem könnyű párt találni elhiheted, és tényleg nehéz és sokszor fárasztó minden levélre válaszolni, de azért van olyan, aki ezt megteszi..és eddig mindenki felfogta és megköszönte az őszinteséget nekem. Én ilyen lányokra a helyedbe rá sem írnék, akik rögtön ezekkel a dolgokkal kezdik, mert bár az embernek vannak negatív tapasztalatai, azért ez nekem férfiként (ha az lennék) nem lenne szimpatikus, hogy rögtön szűrés ás elutasítás van..Én csak pár hónapja vagyok fent egy társkeresőn de nőként az a tapasztalatom, hogy a több száz srácból, akinek állítólag tetszettem csupán kettő akart velem találkozni, a többi csak unatkozott és esténként dumcsizni akart valakivel, ezzel a kettővel találkoztam is..szóval egy nőnek sem könnyebb a dolga, mert sokan pazarolják a mi időnket is..sokan szerintem nem is akarnak igazán párt találni, vagy már a meglévő mellé keresnek valakit..Szerintem mindkét nemnek nehéz így párt találnia..:(
2015. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:

Na, akkor válaszok szépen sorjában:


19:33!


A legnagyobb segítséget Te adtad (bocsi többi)! xD :)


*****************************


19:36!


Hidd el nekem, hogy én sem írtam egyiknek sem, csak 3 és fél perc alatt gyorsan össze tudtam szedni ezeket.


*****************************


19:39!


Pacsi! :D


*****************************


19:48!


Ne haragudj, nem akarok bunkónak tűnni, de ha a "belinkelt eposzomat" nem olvasod el, és csak a képeket nézed meg, akkor miért is kéne teljes értékűnek vennem a válaszod? De ha figyelmen kívül is veszem ezt, akkor sem tudnék reagálni rád, mert nem is válaszolsz a kérdésemre, és látszik, hogy így nem is érted.


*****************************


19:50/1 és 19:56!


Én értem, amit mondani akarsz, és hidd el, nem tűnsz felvágósnak - legalábbis nekem. A gond azzal van, hogy nem úgy írok rá a csajra, hogy "Szia! Mizu?", meg "Szia! Chat?", meg ilyenek... Hanem mindig valamivel kapcsolatos dolgot kötök össze, de vagy nincs válasz, vagy pár szavas... De gond nem is itt van, mert a kérdés (és egyben én), nem ezt látjuk nagy gondnak. Az még a kisebbik.


*****************************


19:50/2


"Mert a férfiak tökéletesek, ők nem hibázhatnak, ők a teremtés koronái, akik mindig a helyes döntést hozzák..."


De! Mi is hibázhatunk. Itt nem a hibákról van szó! Nagyon jól tudom, hogy mennyire idegesítő tud lenni némelyik férfi, aki csak azért is ír, és nem hagy békén.

A bemutatkozószöveget meg is nézheted, itt nem az a lényeg egyiknél sem, hogy milyen témákkal kapcsolatban kell tisztában lenni, hanem egy mocskos, undorító és lenéző kizárás úgy, hogy még azt sem tudja, ki akar ráírni és mivel.


"Bocsánatot kérek a nők nevében, hogy nem lép kapcsolatba minden férfival, aki megkívánja őket és rájuk ír. És... VÁLOGATNAK!!! Szörnyű.."


Nem kell bocsánatot kérj! Főleg nem az ő nevükben! Inkább szólj a társaidnak, hogy moderáljanak a viselkedésükön és a stílusukon. Alpári!

Tudod, ilyenkor lennék kíváncsi arra, ha egy kan sem írna neki, akkor is kiírta volna-e ezt... :) Kérem a válaszod! :)


"U.i: feltűnt, hogy mindegyik adatlapon rajta van, hogy a nem normális tagok kíméljék őket? Talán van tapasztalatuk már ilyenben."


Figyelj! Nem érted a lényeget, úgy látom... Elmondom! Nem azzal van a baj, hogy felhívja a figyelmet, hogy a hülyék kíméljék őket, vagy ilyenek. A STÍLUS! Érted? Ezzel van baj... Kíváncsi lennék, ha egy fiúnak olvasnák ezt a bemutatkozószövegén, akkor hány lány merné még csak loveolni! Egy sem, mert még bunkónak is tartanák!


"N, aki társkeresőn ismerte meg a párját (talán a 8-9. volt, aki rám írt, és mielőtt elkezdenéd: előtte 1 nő volt, 2 férfi 60 fölött járt, valakinél nem tudtam megfejteni, hogy mit akart írni és a google fordító sem stb)."


Milyen érdekes... Te is nő vagy! És neked sikerült... Erről is írtam! Nektek könnyebb megtalálni ott, és sokkal gyorsabb is! Csak igazolod az állításom az utolsó gondolatoddal.


*****************************


19:56!


"Miért, barátkozni sem kötelező mindenkivel, nemhogy ismerkedni azokkal, akik még szimpatikusnak sem tűnnek. Azzal csak pazarolnátok mindkettőtök idejét. Az meg, hogy külön mondani kell, hogy olvasd el valaki profilját, ne csak a képével légy elfoglalva, és nem kíváncsi a testrészedre, nem biztos, hogy a nőket minősíti."


Nézd... ajánlom figyelmedbe akkor az előzőnek írt válaszom. És nem írtam egyik lánynak sem, elhiheted. Tudom, hogy nem kötelező! De ettől még kérdés marad a kérdésem, mert érdekel, hogy mire ez a pofa, és így hogy találja meg a párját valaki, ha hemzsegnek az ilyen fertőtől a társkeresők - és ezt Ti, lányok ontjátok!


*****************************


20:55!


Nézd, én tudom, hogy nektek is ki kell szűrni a normálisat, de nekem se Te, sem pedig egyik lány/nő/hölgy ne próbálja bemagyarázni, hogy nektek sem könnyebb! De az... Mert addig, míg van leveled, és kapsz, van miből válogatnod, érted? Ha nem kapsz levelet, és amit írsz, nem válaszolnak rá, akkor úgy nehéz bármit is összehoznod! Szerintem megannyi fiúpajtásom egyetért abban, hogy ők is szívesen szenvednének még 100 levéllel is, csak legalább meg tudják találni köztük a normálisat (mert 100 közül már csak lenne legalább egy)!


*****************************


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat, de várok továbbra is! Valahogy úgy érzem, nem kaptam meg a pontos választ a kérdésemre! Ennek ellenére mindenki megkapja a plecsnijét a válaszára! :)

2015. márc. 27. 23:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!