Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » WARNING! Mi ez, ami a társkere...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

WARNING! Mi ez, ami a társkeresőkön működik? Mi ez az aljas pofátlanság, amit sok nő művel társkeresőn?!

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem találok szavakat! Mi folyik a társkeresőkön? Miért merészeli megtenni ezt sok nő? Miért jutott el ide a világ, hogy rengetegen visszaélnek azzal, hogy a fiúnak illene udvarolni? Mutatok is pár példát:


[link]


[link]


[link]


[link]


Megnéztem a fiúkat is, hogy ők mit írnak ki, és egytől nem láttam ilyen aljas, beképzelt, és pofátlan bemutatkozószövegeket. Tudjátok, már nem is vagyok meglepődve, miért van annyi elkeseredett, frusztrált fiú/férfi mind a társkeresőkön, mind ezeken az oldalon.


De ne is menjünk ilyen messzire. Elég megnézni, itt mi folyik. Naponta vagy 20 kérdés: "Lányok, ismerkedni?", "Elhagyott a barátnőm, mit tegyek?", "A lányok miért ilyenek?" stb., vagy éppen ez a kérdés is... Párválasztásnál többnyire miért mindig Veletek van a gond?


Rákerestem itt a gyakorikerdeseken.hu-n is a társkeresős kérdésekre, és sokan azt írják, hogy nekik összejött, és hogy milyen jó, mert megtalálta a párját, meg ilyenek. Hehe... Érdekes módon az esetek 90%-ában Életkor/N volt odaírva! Persze, egy nőnek társkeresőn könnyű...


Igen, a fiúnak illik kezdeményezni, de ha már egy lány megtalál egy fiút, aki szimpi neki, akkor ő miért ne írhatna rá a fiúra?


Nekem miért kell bemutatkozószöveget írnom, frappánsan, érdekesen, egyediesen, mikor nem is az kéne döntsön abban, hogy mennyire szimpatikus-e valaki. Nem az számít, hogy amikor beszélgetünk, akkor mennyire lehengerlő, mennyire értelmes, vagy normális, vagy vicces, vagy érdeklődő, vagy mittudomén...? Én ha társat keresek, megnézem, szimpatikus-e a lány, aztán ráírok. ENNYI! Nem nézem azt, hogy mennyire frappáns bemutatkozószöveget írt-e, vagy éppen mennyire kreatív-e. Ez majd a beszélgetésünkkor kiderül. Inkább arra figyelek, hogy mit mond! Ez miért nem lehet fordítva?


Engem az nem érdekel, hogy egy lány naponta kap 30 levelet, és hogy "jajj, de milyen nehéz neki visszaválaszolni rájuk", mert milyen sok, meg mennyi farokmutogatót kell szűrni. Hát, de istenem! Azért regisztrált fel, mert ismerkedni akar az illető, nem?! És amúgy is... még mindig jobb 30 levelet kapni, és válaszolgatni rájuk, mint hetekig egy levelet sem kapni... Nem gondoljátok? Nekem is rég meglenne a párom, ha naponta 20-30 levelet kapnék... De még ha 10-et is!


Aztán sokszor ha írok a lánynak, hogy mi szél hozta a társkeresőre, válasz: "unatkoztam", "csak úgy", "nemtom"(!) EZ MIIIIIIIIIIIII????


Miért van az, hogy "másban a szálkát, magamban a gerendát sem"?


Egyenlő esélyekkel, egyenlő feltételek mellett mindenki sokkal gyorsabban, egyszerűbben megtalálhatná a párját, és sokkal kevesebb boldogtalanság, szakítás lenne - mert sokkal előbb fel lehetne ismerni a belsőt a külsővel együtt.


Kérdésem a lányokhoz szólna leginkább, akik ezt értik: Miért csináljátok ezt? Mikor ilyet csináltok, egy picit is belegondoltok abba, milyen a másik oldalon?


23/F



2015. márc. 27. 19:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
80%
Pár éve még mikor társkeresőkön fenn voltam,más volt ám a helyzet.A nők nem voltak elszállva maguktól,a férfiak is normálisabbak voltak,nagyon sok barátság kialakult,attól függetlenül hogy kapcsolat nem lett belőle.Értelmesen lehetett diskurálni.Akkor is voltak idióták,de ki lehetett őket szűrni.Volt onnan 2-3 komoly kapcsolatom is.Tavaly ismét felnéztem,ég és föld.Egy pasi nem volt,akivel tényleg értelmesen lehetett volna beszélgetni,ki ha én nem stílusban nyomták.A képek közönségesek mindkét nemnél.Az adatlap fontos,mert vmennyire leírást ad az illetőről,ha vmi hülyeséget ír oda,felejtős egyből.És nem árt ha valaki humoros,vagy frappáns,a sima átlagos "van kedved ismerkedni",engem se hozott lázba.Volt hogy én írtam rá egy pasira,ugyanúgy nekem is frappánsnak kellett lennem hogy felfigyeljen.Egyébként meg ha előnytelen fotó van valakiről,írhatsz akármit lehetsz humoros,akkor se fognak foglalkozni veled.Úgyhogy általában mindenki a képet nézi meg először,aztán az adatlapot,utána elemzi az üzenetet(hogy ír-mit-helyesírás,stb.)
2015. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
53%
Így elnézve a képeket te is inkább csak a jócsajokat szemeled ki, gondold el hányan írhatnak rájuk egy nap, ha a többi tényleg nagyon nyomi (nem vagyok fent társkeresőn) akkor mindenki ezekkel a csajokkal akar ismerkedni, biztos van sok rossz tapasztalatuk, meg biztos sokan nyaliznak is nekik, így ők úgy gondolják, h bármi meg van nekik engedve.
2015. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 A kérdező kommentje:

04-02 20:06!


".És nem árt ha valaki humoros,vagy frappáns,a sima átlagos "van kedved ismerkedni",engem se hozott lázba."


Hát, már ne haragudj, de aki tényleg ezt nézi, hogy hogyan van megszólítva, az elmehet a p***ába! Miért nem az alapján van szűrve az illető, hogy mennyire lehet beszélgetni vele? Mennyire van közös téma? Mennyire megbízható? Mennyire segítőkész? Mennyire odaadó? Megannyi kérdés, amit társkereséskor figyelembe kell venni, erre Ti ilyeneket szűrtök, hogy hogyan ír rád... Úristen...!!!


21:51!


"Így elnézve a képeket te is inkább csak a jócsajokat szemeled ki..."


Már megbocsáss, de nem a jelöltekből raktam ide ki párat, hanem azokból, akiknek megnéztem az adatlapját, és ilyen szöveg volt kint nekik... A kettő nem ugyanaz. Ez helytelen feltételezés.

2015. ápr. 5. 19:58
 14/61 anonim ***** válasza:
85%

El kell keserítselek titeket, nem csak a nők felelősek ezért a helyzetért, hanem a férfiak is

Ugyan úgy ahogy egy rossz párkapcsolatnál, már itt is kettőn áll a vásár

Pl a 2. lánynál, nagy valószínűséggel már rá írt pár(sok..) f**zmutogatós idióta, azért akadt ki ennyire, bizonyos szintig teljesen érthető hogy soknál ezek után kezd kiborulni a bili

De a legfontosabb, azért ilyen lekezelő sok lány mert megteheti, napi 100 akárhány levél után az emberek 95%a valószínűleg ugyan ilyen lekezelő lenne, mert megteheti hogy válogathasson, és ezek után is ugyan ennyien fognak ráírni

A férfiakban sincs tartás, azzal hogy ráírsz egy ilyenre mint a 4. Lány (mert biztos hogy sokan írnak neki) magadat is lealacsonyítod

Ha azt látná nem érdekli a férfiakat ezzel a stílussal 1000% hogy visszavenne az arcából és megint normális lenne

Meg persze ott van az a réteg is akik semmit sem tettek le az asztalra hogy bárkinek is tetszenek, 20-30 évesen még mindig az anyjuknál élnek 10 évnyi kockulás után rájönnek hogy kéne már vmi barátnő vagy csak kefélni akarnak, természetesen a legfullosabb lányokra írnak rá, visszautasításnál pedig fröcsögnek "ilyen meg olyan k***a minden nő!", de kíváncsi vagyok ezek az emberek hány a férfiak szemében kicsit csúnyácska lányra írtak rá, vagy ők mit csinálnának ha rájuk írna pár ilyen lány, mert hogy ilyen is van

Általában el se olvassák a levelet, vagy alpári módon elküldik szerencsétleneket

Egyébként már egy megszólításból is rengeteg mindent lelehet szűrni, mit gondoljanak egy olyan emberről aki még egy normális megszólítást is képtelen írni, és azzal kezdi "szia mi járatban erre?":,D

Nekem ennyi a véleményem, egyébként 20/F

2015. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
81%

Mikor fent voltam, én is hasonlót írtam ki, mint a 2. adatlapon.

Hidd el, nem véletlenül....

Sírhat a szád, de attól még nem lesz igazad....

Pasik:

Lazán írnak ki olyanokat pl, hogy molettek, gyerekes anyukák, lelki sérültek stb kíméljenek. Na az mivel enyhébb?

2015. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:

21:16!


Először is: ha ilyet írtál, akkor szívből kívánom, hogy tapasztald meg Te is, milyen az annak (csúnya szó) a másik oldalán lenni!


És kérlek mutass egyet is, ahol ilyen van írva. Tudod, nem csak állítani kell valamit a vakvilágba, hanem bizonyítani is! Én meglesegettem, és nem találtam 1-et (!) sem!


Jah, és már látszik egyfajta stílus is az írásodon mindenféle előzmény nélkül... És nemcsak olyat írhattál, mint a 2-dik, hanem te egyaz egyben olyan is vagy, mint a fent linkeltek! Úgyhogy be is mutatkoztál rendesen...

2015. ápr. 10. 22:24
 17/61 anonim ***** válasza:
90%

Mivel nem vagyok fent társkeresőn, és nem fogok a te kedvedért újra regisztrálni, nem tudok linkelni, badoo-n volt egyébként, amit írtam.

És lehet véleményed rólam, de mikor tök normális szöveg kint van, normális szolid képekkel, és jön a levél, hogy "százezerééé mit vállalsz?"

"megnézed webcamon, ahogy kiverem a fa$zom?"

"szexkapcsi?"


Nem tudhatod, hogy akiket linkeltél, milyenek. Ahogy engem sem tudhatsz.

A "kivéve ha nem szimpi és elutasítalak", smiley-val a végén hidd el, nekem is tenyérbe mászó.

A negyedik csaj meg... tipikus "eljátszom a szendeszűz kislányt, akit meg kell hódítani, visszajelzést ne várj, csak a 20. próbálkozásnál"... Ezeket én sem támogatom.


Én kb ezt írtam ki:

Senki farkát nem szeretném nézegetni webcamon, fizetős ajánlatokkal nem élek. És ami a kapcsolatokat illeti, nem lazulgatásra vágyom, alkalmi akciókkal kíméljetek, köszi!


Kb ennyire voltam nagyra magammal.

A másik:

Amit írtam, hogy láttam pasik adatlapján (amit te nem hiszel el), nem kell elhinni. De én pl nem büszkeségből nem írtam rá a nekem tetsző pasikra, hanem mert féltem attól, hogy nem fogok kelleni, és megkímélem magam a visszautasítástól (oké, hogy lett társkeresőről 2 kapcsolatom 2 év alatt, mindkettőre valamiért rá mertem írni, nem tudom, hogy jött össze.)

Nem úgy vannak mindig a dolgok, ahogy te gondolod.

Ha kitalálnám, nem ragadtak volna meg a dolgok. (Molettek kíméljenek: 165 cm 59 kg vagyok, nekik valszeg nem lennék elég vékony. Egyébként is önbizalomhiányos vagyok.

Gyerekes anyák kíméljenek: Nekem van. Szóval szintén kapufa. Elérik ezek a megnyilvánulások, hogy ne érezzem magam teljes értékűnek.)

(Lelki sérültek kíméljenek: Nem kommentálom, tisztában vagyok vele, hogy szintén bukna a dolog.)


Mielőtt félreértesz: Nem pont ezeket a pasikat néztem volna ki magamnak. De már úgy voltam vele, lehet, hogy attól, hogy nincs ilyen az adatlapján, még szintén így gondolja, és nem akarok koppanni.


Én a gyereket soha nem titkoltam el, mindig beírtam a bemutatkozásomba. Volt, hogy rám írt valaki, beszélgetünk, szóba kerül a gyerek, majd közli "bocs, gyerekes nő nekem nem kell, nem fogom más kölykét nevelni."

Na egyrészt nem apát kerestem neki, hanem társat.

Másrészt nem kötelező nyilván, de vegye már a fáradtságot, hogy elolvassa a bemutatkozásom, mielőtt rám ír. Ha ez sem történik meg, akkor mégis miért nem mindegy, mi van kiírva?


Igazad van, levélből lehet van miből választani.

De nem a mennyiség számít, hanem a minőség, ami viszont nincs, tehát nem, nem vagyunk előrébb.

Ezt az egészet így gondold át, és talán rájössz, hogyha az ember valami miatt besokall, akkor elpattan a húr, és hangot ad neki, neked azt nem kell személyes sértésnek venni. (1;3; nekem is inkább tűnik beképzeltnek, de ezt, mint önértékelési problémákkal szenvedő alany mondom, a 2. linkelt csajnál hidd el, hogy komoly előzmények lehetnek, nem poénból írta ki azokat a dolgokat... Ha nem ezeket keressük, akkor egy idő után irritál, mintsem jól esik 30 levél/nap.)

Utolsó voltam.

2015. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, az utolsó válaszoló leírta a lényeget. Most tök mindegy mit hiszel, hisztek ti nem vagytok a mi oldalunkon, ahogy persze mi sem a tiéteken. De! Gondolj bele, felregelsz nőként egy ilyen oldalra, erre jönnek sorban olyan stilusu e-mailok a pasiktől mintha épp r.bancot rendelne...hát naná hogy kiakadnak az adatlapjukon. Az ilyennél nekem is eldurran az agyam hogy menjen már k.vázni komolyan vagy szexcsetre, de ne engem boldogitson. A testrészeire meg ja én sem vagyok kiváncsi :) Ezt nektek pasiknak is meg kell érteni. Ok hogy te nem vagy a célközönség ezeknek a kirohanásoknak, de akkor ne is vedd magadra és kész.

Másik dolog: az adatlap elolvasása. Ahogy az egyik belinkelt képnél a csaj odaija hogy nem akar ismerkedni olyannal aki nagyon messze van. Tényleg kiborito ha ott a lakhelyem, az is hogy a keresett személy hol lakjon err irnak nekem 500 km-ről..hát kösz. vagy ha be van állitva kor intervalum pl. Nem tud olvasni? De csak gondolom cseszett megnézni...meg ehhez hasonlók.

Nálam egyszer azzal bukott le egy pasi hogy (volt rólam egy db kép inkább arc látszott csak) irt nekem: nagyon megfogtak a képEID és a csodálatos alakod :D haha és most annyira kedves és udvarias akart lenni nem? :) épp csak egyértelmüen meg sem nézte kinek ir.

Egy szó mint száz kedves kérdező, oké hogy vannak bunkó csajok, de hidd el pasiból is akad bőven, vagy szimplán csak olyan aki nem is nézi kinek ír, de elvárná a nagy lelkesedést. Tehát én azt mondom ilyen adatlapokon ne akad ki nincs benne semmi különös. Abban meg mi van ha kihangsúlyozza hogy szimpátia esetén válaszol? Miért gondolod más nem úgy tesz? A pasik nem úgy tesznek? :) Lehet kicsit elefántot csinálsz a bolhából.

2015. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
0%

Ez a

*l*o*v*e.*h*u ,

ugye?

2015. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 A kérdező kommentje:
Azaz :)
2015. máj. 12. 20:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!