Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Főleg fiúk, mennyire vagytok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főleg fiúk, mennyire vagytok ítélkezők egy 25 év feletti lánnyal, ha kiderül róla, hogy még nem volt kapcsolata, tapasztalatlan ilyen téren és/vagy szűz még?

Figyelt kérdés
Mármint mennyire képzelitek hozzá, hogy pl. biztos nem teljesen normális, meg ilyenek?

2015. jún. 27. 22:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
41%
Neten.
2015. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%
Én azt mondom, teljesen normális, csak a mai világban ritka. És megértem, ha nem akart csak dugni bacni csára búra, és inkább megvárja az igazit.
2015. jún. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

20-as, ne is hazudj, - azzal biztosan nem lehet kapcsolatot kezdeni. Amúgy meg a fene tudja, - ilyen dolgokról én akkor beszélek, ha már eléggé intim az a kapcsolat, - de hát nem vagyunk egyformák.

Én azt se értem, hogy pasiként miért kellene idegenkednek attól, hogy a lány szűz?

Jó, hát az első pár alkalom tán macerásabb, a másik oldalon meg arra is lehetne gondolni, hogy akkor ő biztosan komolyan vesz engem.

Szóval inkább pozitív volna a "mérleg".

2015. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszi az új kommenteket is, pontozom (bár úgy látom valaki nagyon aktívan pontozta le őket...)


15: Igen, erre a nem pozitív értelemben vett furcsaságra gondoltam én is a kérdés feltevésénél. Pont erre voltam kíváncsi, hogy vajon hányan lehetnek azok akik laza, szexre alapuló kapcsolatot akarnak, és meghátrálnak ha kitudódik, hogy a lány azt se tudja eszik-e vagy isszák a kapcsolatokat. Az elég elszomorító, hogy ennyire fontos (jobban mint az, hogy megismerjék egymást alaposan) és sürgős mindenkinek a szex, és az még hagyján, hogy szűz valaki - oké, megvárja, amíg puhul, de utána már el is felejti, hogy tán nem ajtóstól kell a házba rontani.

Én se ragaszkodom pontos időpontokhoz, de eddigi ismerkedéseimből kell általában pár hónap sima barátság, amíg valakihez kötődni kezdek. Előfordulhat, hogy "első látásra" illetve beszélgetésre szimpatikusak leszünk egymásnak, de ilyen még nem volt. S van, hogy hónapokig barátok vagyunk, jól érzem magam vele, de mégsem akarnék tőle többet vagy nem tudom eldönteni, hogy érdekel-e jobban vagy nem.


16: hát igen, akik még nem tapasztalták a nagy szerelmet, azok türelmesebbnek gondolják magukat. :)


17: nem feltétlenül jelenti azt. Ok meg egy halom lehet, nem is lehet egyet vagy kettőt mondani. Kezdve a családi atmoszférától, a gyermekkori emlékektől, a tinikoron át, személyiség, média, barátok - rengeteg dolog okozhatja egy lány visszahúzódottságát, szociális, érzelmi szinten való lemaradását. Most lehet mondani, olyat, hogy egyik ok elfogadhatóbb a másiknál?

Képzeld, 6 évet jártam egyetemre, ebből végig valaki után "sírtam", aki nem viszonzott semmit, nem érdekeltem egy idő után stb. És amúgy meg - hiába végeztem "fiús" (mérnök) szakot, érdekes módon alig voltak fiúk az egyetemen. Középsuliig meg nem is volt hol keresni, mert kis létszámú suliba jártam, és sulin kívül nem léptem kapcsolatba fiatalokkal, mert otthon kellett lenni.

"elvégre nem vagyunk már 15 évesek." Na ez is elég ítélkező volt. Szóval úgy összességében nem igazán értem azt, hogy nem ítélkezel.


Amúgy látom itt kicsit elhajlottak a válaszok a szűz-nem szűz különbségre. Én nem erről kérdeztem. A tapasztalatlant nem a szexualitásra értettem, az kapcsolatban is későbbi téma kéne legyen, nem első, egyszer ki kell alakuljon a kíváncsiság s a bizalom az illető pár tagjai közt. Hanem inkább arra, hogy nem tudja a lány (de akár fiú is lehet) hogyan kell jelezni egy fiúnak ha érdekli, hogyan értelmezze a non-verbális kommunikációt, hogyan olvasson a gondolatokból, hogyan kacérkodjon, flörtöljön, bókoljon, hogyan ismerkedjen, hogyan készülődjön egy randira, hogy viselkedjen egy randin, mi tetszik-nem tetszik a férfiaknak, mi lehet sértő a másik számára, hogyan mutassa ki nőiességét stb... Lehet, hogy ezek alap dolgok, amiket egy tizenéves is tud ösztönből, és nem kell senki sem megtanítson ilyesmikre, mert jön magától, de az én esetemben semmi ilyesmi NEM jön magától. Ez a mai gyors és elértéktelenedett világban feledésbe merül, és főleg a fiataloknak úgy látom megvan a hajlamuk elítélni az olyanokat, akik lassabban fejlődtek ebből a szempontból vagy később kezdtek el fejlődni, és ezért lemaradtak. Gyakorlatilag nem adva egyenlő esélyeket.

Megértem pl. a 18-as válaszolót, hogy elbizonytalanítja, ha egy évig kell várnia egy jelre, de arra nem gondol, hogy lehet a lány akarna jelezni, de nem tudja hogyan kell, vagy nem érti a saját érzelmeit, nincs összehasonlítási alapja, nehéz a döntéshozatal stb. Ha ő tapasztaltabb, akkor inkább segíteni kéne, és más módon megtudni, mi a helyzet.


Nyilván különbség van szűz lányok között is, van aki szűz, de van már tapasztalata kapcsolatokban, vagy alapból lazább, ismerkedős, kacér típus - de lehet a szüzesség is gátlásokhoz, alulfejlettséghez vezethető vissza. Utóbbi esetekben meg mind lehet mondani, hogy ismerkedj neten, mert az nem oldja meg a szociális-pszichológiai problémákat.


Na bocsi a regényért. Nem akarok oktatni valakit, csak tisztázni a helyzetet. :)

2015. jún. 30. 19:07
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
24: Brilliáns gondolatok, nagyon tetszőek. Elismerésem. :)
2015. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A 15-ös válaszoló vagyok.

Én értem amiket írtál a tapasztalatlanságról, én is így vagyok/voltam vele. Amikor elkezdtem ismerkedni iszonyatosan féltem pont ezek miatt amiket összeírtál, de én úgy döntöttem akkor is megpróbálom, belemegyek a helyzetekbe. Nagyon nehéz volt eleinte, a fiúk nem értettek, én sem értettem őket és zavaros randikat sikerült összehozni:D Volt is fiú aki bevallotta hogy egyszerűen nem tudja hogyan közeledjen hozzám, mert nem úgy reagálok ahogy a többi lány, nem érti a reakcióimat, nem tudja mikor cselekszik velem szemben helyesen és mikor nem stb.(és ő nem is tudta hogy szűz vagyok, tehát tényleg nem csak ezen múlnak a dolgok) Szóval nem volt könnyű se nekem, se a srácoknak. De nagyon egyszerű a megoldás, egyrészt gyakorolni kell. Minél többször vagy ilyen helyzetben annál ügyesebb leszel. Másrészt azt is el kell fogadnod hogy Te milyen vagy. Most már nem gondolom hogy nagy baj lenne ha engem nem ugyan úgy kell kezelni mint a legtöbb lányt. Én megfogadtam úgy fogok viselkedni,flörtölni,kommunikálni stb. ahogy az a szívemből jön, aztán lesz ami lesz. Ha ez a fiúnak fura, meglepő vagy nem tetszik neki akkor ez van.

A lényeg hogy el kell kezdeni, apró lépéseket tenni és lassan tapasztalatokat szerezni, közben sokat fogsz változni és kialakul hogy Te milyen nő vagy. Én sem olyan vagyok már ebből a szempontból mint 2 éve.

2015. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Röcsögei Péter ***** válasza:
Én sem vagyok normális, van hobbim, elveim, egyéniségem, véleményem, stb, ezért nagyon kilógok a sorból. Így sokakat megértek, akiknek az élete nem a sztenderd módon alakult, mert pl kiszorította a közösség, amiben muszájból lennie kellett. Ha tudnám a lányról, hogy nem enged közel senkit, de velem ismerkedne, hát, ezt nagyra tudnám értékelni. Pláne, hogy történt már velem olyan, hogy 5 éve dolgoztam egy munkahelyen 100 lány között, és akkor mentem először oda úgy egy lányhoz, hogy érdeklődést mutattam, és ő ezt tudta jól, de mégis megalázóan lerázott, mintha már végigk-úrtam volna az egész csomagoló csapatot, és csak ő maradt volna ki. Hát, én értékelném, ha 100-ból 1 lennék valakinek.
2018. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem probléma.

Szívesen bevezetném a szex rejtelmeibe!!

47f.

2022. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!