Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyha ez igaz (lenne), akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyha ez igaz (lenne), akkor nekem még miért nincs párkapcsolatom? Az itteni teória (avagy tapasztalatok) mire épülhetnek ezek szerint? N

Figyelt kérdés

Társkeresés, ismerkedés. Általában szeretik lenyomni mások torkán a gyk-n lévő nagy tudású férfiak ezeknél a témáknál, hogy egy nőnek, mennyire könnyű párt találni. Sorban állnak a srácok, nekünk csak rá kell mutatni a „legjobb árura”, közben dúskálhatunk a szebbnél-szebb bókokban, amit a szerencsétlen célba nem ért vesztesektől kapunk, természetesen átlagos vagy az alatti kinézettel is. Kérdem én, hogy ennek a mi a valóságalapja? Mert akárhogyan is, de nem azt veszem észre, hogy annyira kapkodnának utánam, holott nem úgy járok-kelek, mint egy zombi, ha megszólítanak vagy szóba elegyedek vkivel az utcán, akaratlanul is, de fülig érő mosollyal kezdek el beszélni. Szóval még azt sem lehet mondani rólam, hogy életunt fapofával lépek ki a házból, hisz a pozitív kisugárzás meg van. Most vagy ronda vagyok, mint a bűn vagy ez az elmélet, úgy ahogy van, otthon a négy fal között összerakott baromság, amit egy többször visszautasított férfi egyed talált ki, majd kezdett el terjeszteni. Mielőtt még jönne a duma, nem ezzel nem csak én vagyok így, hanem elég sok nő/lány ismerősöm küzd ezzel a problémával, hogy nem talál magának senkit, és még udvarlók sincsenek és ők 100%, hogy nem bányarémek.

Nem értem miért kell, hülyeségeket kitalálni csak azért, hogy megnyugtassuk a lelkünket, hogy „ na igen, ez tényleg így van”, ahelyett, hogy kilépnék a szobánkból és körül néznék a világban.



2015. júl. 9. 10:59
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
22%

Biztos volna udvarlód, neked is és a batnőidnek is, csak gondolom nem olyan szuperjópasik ezért nem veszitek észre. Vagy esetleg otthon ülős típusu vagy?

Nem érted hogy miért´találunk´ ki ilyen ´hülyeségeket´ ? Talán mert van valóság alapja, meg így könyebb elviselni a szingliséget.

Én meg azt nem értem, hogy miért kell neked itt trollkodnod? Kedvesem, ne csak akkor sz.rj le minket amikor meghódítani próbálnánk!

Másrészt meg mi örömöd lenne ha egy ´vesztes´ srác udvarolni kezdene a nőknek, pl neked? Talán jót szeretnél röhögni rajtunk?!?

2015. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

Igen, már csak a "pénz és a kigyúrt" szó hiányzott a válaszodból. Én nem vagyok troll, veletek ellentétben. Ez egy normális kérdés, normális válaszokkal.

Na de akkor, ha ebben annyira biztos, kérlek írj példát, vagy fogalmazd meg rendesen, hogy hol, milyen csajoknál látod ezt.

"Másrészt meg mi örömöd lenne ha egy ´vesztes´ srác udvarolni kezdene a nőknek, pl neked? Talán jót szeretnél röhögni rajtunk?!?" What?

2015. júl. 9. 12:14
 13/56 anonim ***** válasza:
34%
ti ébredjetek fel az álmotokból a kis barátnőiddel együtt tuti ti is olyanok vagytok mint a nők 90% hogy csak a szupermacsóvezéralfahímmel állnátok csak szóba aki átlagos vagy kicsit ronda srác de kedves romantikus az nálatok szóba se jöhet ide a rozsdás bökőt ha nem így van!
2015. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
55%

Ezek a kérdések olyan szinten hihetetlenek, mint egy harmatosan megírt középkori királydráma. Szép vagy, csinos vagy, művelt vagy, és nincsenek férfiak az életedben, akik szívesen kezdeményeznének nálad, ismerkednének veled? Ugyan már. Megkérdezhetem, hogy hol élsz te? Egymagad lent az alagsorban valami elhagyatott bunkerben? Vagy hol? Hogyhogy mi a valóságalapja a megállapításomnak? Talán a tapasztalat, amit látok.


Egyébként figyeljük csak a kérdés egyik legnagyobb paradoxonát: "... ha megszólítanak vagy szóba elegyedek vkivel..." Tehát meg vagy szólítva, szóba állsz férfiakkal, nem eggyel, nem kettővel. Mégis mi a problémád? Az esélyek megvannak, hogy ezek közül akárkivel komolyabban megismerkedj, és párkapcsolat legyen belőle.


"... elég sok nő/lány ismerősöm küzd ezzel a problémával, hogy nem talál magának senkit, és még udvarlók sincsenek..." Most komolyan, merre van ez a bolygó, ahol dögivel sorakoznak a jobbnál jobb egyedülálló nők, akik netán még hajlandóak is a nyitottságra, ismerkedésre? Tudod, itt, ahol dolgozom (amikor éppen ide vagyok berakva), naponta több száz ügyfél fordul meg, tehát még csak azt sem mondhatod rám, hogy be vagyok zárkózva a kis szobácskám rejtekébe, és otthon találom ki ezeket az episztoláris ámokfutásokat.


Valamelyik nap össze is írtam, hogy mi a problémám az egyedülálló nőkkel, de a kedves nőtársaid hamar felkapták a vizet, és töröltették a kérdést. Leírtam benne, hogy az egyedülálló nők:

— éppen szakítottak, emiatt nem nyitnak az új lehetőségek felé (ez még oké),

— korábban szakítottak, de még nem tette túl magát rajta (még ez is oké),

— régen szakítottak, de még mindig totál szerelmes (ez nem teljesen oké),

— évekkel ezelőtt szakítottak, de még mindig sóvárog a férfi után (ez már nem oké),

— már alakulóban van egy új ismerkedése/kapcsolata, tehát már lekéstünk,

— szerelmes (fanatizmus?) valamelyik kedvenc focistájába, és a leendő hapsijának rá kell majd hasonlítania (ez sem oké),

— gusztustalanul fixált elvárások külsőre (CSAKIS izmos testalkatú, CSAKIS barna szemű, CSAKIS barna hajú, CSAKIS borostás férfiak jöhetnek szóba, ha szőke, vagy alacsonyabb, akkor esélyt sem adnak, holott lehet egy, az ideáltól totálisan eltérő férfi lenne számukra a nagy Ő),

— vezéregyéniségekre buknak, minden más típus kizárva (igen, amiket a lányok szeretnek félreértelmezni, és ezért jönnek össze a hazudozó, blöffölő, másokat lehúzó, átverő brókerekkel, a szart mindenkire rátukmáló házalóügynökökkel, a cselszövő, sunyi bankárokkal, a még sunyibb pénzügyesekkel, cégvezetőkkel stb.),

— a többi lényeges elvárást már meg se említem, mert megint nekem rontanak a kedves leánykák, de annyi legyen elég, hogy a lestrapált Suzukiba egyik sem szeret beülni, remélem érthető, mikre célozgatok...


Próbálj meg velem szemben nem elfogult lenni, és értelmezni a mondanivalómat, hogy sok férfi nem amiatt van elkeseredve, mert egy-két nő korábban belegázolt a lelkecskéjükbe, hanem mert ők is ugyanezt tapasztalják, hogy hiába van rengeteg szép, csinos, művelt egyedülálló nő, ha egyszer egyik sem képes kibújni a csigaházból, s mindannyiuk foglalt, elérhetetlen.

2015. júl. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
51%

fogalmam sincs, hogy milyen vagy.

Az tény, hogy egy lány könnyebben talál szexpartnert, ha kinéz valahogy és nem 130 kilós vagy rendkívül csúnya arcú.


Az, hogy párkapcsolatot mekkora eséllyel sikerül kialakítaniuk nem hiszem, hogy ennyire leegyszerűsíthető, igaz az is tény, hogy a nők többet várnak el egy férfitől összességében mint mondjuk fordítva. Lehet ennek megcáfolásával próbálkozni, de a legtöbb ilyen próbálkozás nők részéről kimerül a férfi negatív tulajdonságok sorolásában és sárdobálásban.

Ezt viszont hagyjuk is, nem tartozik közvetlenül a kérdéshez.


Fontos lenne tudni, hogy nézel ki, milyenek az elvárásaid és milyen korosztályú férfiakkal akarsz/akartok párkapcsolatba lépni.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy sok fiatal férfi egyáltalán nem akar párkapcsolatot magának, legfeljebb a szeretethiányát akarja csillapítani és ezért szeretne, de az nem ugyanaz.


Ám az én ismeretségi körömben csak annak a lánynak nem lett barátja aki,

a) nem akart komolyat

b) nagyon csúnya és/vagy ostoba volt

c) szándékosan próbált kihátrálni az ismerkedésből önbizalomhiány miatt.


Aki akart pasit és nem bújt ki értelmetlen indokokkal az ismerkedés alól (nem ismerkedem neten, utcán, buliban, fesztiválon, stb...) és nem hasaltatta el az összes bepróbálkozó férfit valamilyen apró hiba miatt (túl vastag szemöldök, szélesebb orr, nem elég telt ajkak, nem feszül rajta a póló eléggé, szőrös a mellkasa), nem igazán volt 2-3 hónapnál tovább egyedülálló.


Tehát a kérdésedre nem lehet pontosan válaszolni mert rengeteg körülményt nem ismerünk.

2015. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:

Sajnos (vagy nem) nem egyszerű udvarolni, ha nem baráti társaságban vagy szórakozóhelyen próbálkozol. Teszem azt utcán akarsz egy lányt megszólítani: 99%-uk leszegett fejjel megy el melletted, szemkontaktust fel sem tudod venni, hogy egy ártatlan mosolyt küldj neki. Így nagyon nehéz és a kedvem is elmegy tőle... Pl. ilyen apróságok miatt nincsenek udvarlók.

Így mit csinál az a férfi, aki szeretne kulturáltan udvarolni, ismerkedni? Regisztrál társkeresőre. Írsz egy szimpatikus nőnek egy értelmes, összeszedett, érdeklődő stílusú levelet. Nem arról, hogy milyen szép, milyen csinos, stb. Egy teljesen kulturált a nőt emberszámba vevő és nem csak húsnak tekintő levelet. Elküldöd, elolvassa és nem jön válasz. És nem azért mert rút lennék. Most is egy nagyon szép barátnőm van (na jó, kettő, de egyszer az életben én is lehetek szemétláda). Kifejezetten vicces volt, mikor egy lány akivel randiztam, azt a hibát találta meg bennem, hogy nem iszok alkoholt és így velem nem lehet jókat bulizni :) Fogtam közben a fejem és azon gondolkodtam vajon tényleg megtörténik ez velem? Vagy aki írt egy ismerkedős levelet nekem buszon és kinyomozva a facebook profilját ott van a neve alatt, hogy kapcsolatban xx-el?

Ugyan...! Egyetlen dolgot jegyezz meg: nyitott legyél és lesz párod.


28F

2015. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:

"Szép vagy, csinos vagy, művelt vagy, és nincsenek férfiak az életedben, akik szívesen kezdeményeznének nálad, ismerkednének veled? Ugyan már. Megkérdezhetem, hogy hol élsz te? Egymagad lent az alagsorban valami elhagyatott bunkerben? Vagy hol?"


Láttál ilyet leírva, én nem? Egyedül a pozitív kisugárzást emeltem ki a magam részéről. Nem értem, miért nem veszed a fáradtságot arra, hogy elolvasd a kérdést és a válaszokat alaposan.

Nem, nem bujkálok amúgy, élem az életem, mint minden normális ember.


"Egyébként figyeljük csak a kérdés egyik legnagyobb paradoxonát: "... ha megszólítanak vagy szóba elegyedek vkivel..." Tehát meg vagy szólítva, szóba állsz férfiakkal, nem eggyel, nem kettővel. Mégis mi a problémád? Az esélyek megvannak, hogy ezek közül akárkivel komolyabban megismerkedj, és párkapcsolat legyen belőle. "


Igen, igen egyből asszociálj arra, hogy ezek ismerkedési szóváltások. Véletlenül sem, az történt hogy megkértek, hogy igazítsam útba őket, vagy fordítva.Vagy épp, hogy a vonat megint késett és mind a ketten arra az álláspontra jutottunk, hogy a MÁV egy marék kaki.:) Ezekből nem lehet sehova se jutni(bár az utóbbinál lehetett volna, de ment a saját dolgára), kivéve, ha vmi véletlen folytán nem hosszabb ideig kell egymás társaságát élveznünk.


"Most komolyan, merre van ez a bolygó, ahol dögivel sorakoznak a jobbnál jobb egyedülálló nők, akik netán még hajlandóak is a nyitottságra, ismerkedésre? Tudod, itt, ahol dolgozom (amikor éppen ide vagyok berakva), naponta több száz ügyfél fordul meg, tehát még csak azt sem mondhatod rám, hogy be vagyok zárkózva a kis szobácskám rejtekébe, és otthon találom ki ezeket az episztoláris ámokfutásokat. "


Most komolyan erre mit írjak? Nem tudom, biztos ott ahol az egyedülálló, normális, helyes pasik is. Ahogy az egyik válaszoló is írta, nyitott szemmel kell járni, meg kell kérdezni, hogy kapcsolatban van -e, szeretne -e ismerkedni, ahelyett, hogy felesleges köröket futnál. Vagy változtatni a hozzáállásodon, a gondolkodásodon, hogy tapadjanak rád a jobbnál jobb csajok. Bár tökéletes megoldás nincs.


Olvastam a kérdésed, és a válaszokat is, én nem csodálom, hogy ki lett törölve( bár van amelyik igaz, ezt aláírom), de ezt ugyan úgy a pasiknál is lehet tapasztalni.

2015. júl. 9. 12:51
 18/56 A kérdező kommentje:
? *- !
2015. júl. 9. 12:51
 19/56 anonim ***** válasza:
26%

Bocsi, ha kicsit szétszortan írok, épp dolgozok.

Minek írjak példát, te is láthatnád ha elmész stramdra, vagbuliba, hogy igenis, sok srác udvarolgat a lányoknak, tuti valamelyik nálad is bepróbálkozna.

+"Másrészt meg mi örömöd lenne ha egy ´vesztes´ srác udvarolni kezdene a nőknek, pl neked? Talán jót szeretnél röhögni rajtunk?!?" What?

+ ezt azért írtam , mert a kérdésednek egy kicsit olyan sugallata van hogy a: szerencsétlen csúnya srácok (általába nekünk van ilyen nő hibáztató felfogásunk a csalódásoktól) tegyük fére az életszemléletünket. Nos ha ezt tennénk, akk megjönne az önbizalmunk, és udvarolni kezdenénk neltek. Aminek meg az volna a következménye hogy ti meg kiröhögnétek, bdaláznátok minket, jót szórakozva a kis barátnőitekkel.

De igen, troll vagy.

Remélem érthető voltam, bár a munkámra is kellett figyelnem, amég írtam.

2015. júl. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

Átlagos lány vagyok(belül), átlagos igényekkel, elvárásokkal.

Az általad felsorolt állítások közül pedig egyiket sem érzem úgy, hogy igaz lenne rám. Bár amúgy a kérdésem amúgy sem erre irányult, hanem erre a kitalált elméletre, miszerint a "nőknek aztán hiperszuper könnyű minden".

2015. júl. 9. 13:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!