Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mitől függ, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mitől függ, hogy egy férfi és egy nő között működik-e a kémia, vagy sem? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Erre a kérdésre sokan azt a választ adják, hogy a külsőségektől. Ami szerintem nem teljesen igaz. Ugyanis tudok olyan esetről, hogy egy férfinak volt egy szép, jó alakú barátnője, de őt nem kívánta igazán. Aztán volt egy másik, aki nem is különösebben szép és nem túl jó alakú, mégis sokkal jobban kívánta, mint az előzőt.

Olvastam olyan megközelítést is, hogy csak a feromonoktól függ. De szerintetek tényleg ilyen „egyszerű” lenne?

Szóval, szerintetek mitől függ, hogy egy adott férfi és nő között működik-e a kémia, vagy sem? Mik a személyes tapasztalataitok?

Válaszaitokat köszönöm szépen előre is!



2015. nov. 22. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A személyes tapasztalatom az, hogy csak olyan nővel működött eddig aki tetszett nekem és akihez vonzódtam testileg.
2015. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Egészen biztosan nem, vagy nem csak a külsőségeken múlik. Amikor a párommal megismerkedtünk, egymásra nem tekintettünk egymásra potenciális partnerként, pedig ugyanúgy néztünk ki, ahogy később...


Nem tudom pontosan, hogy hogyan alakult ki köztünk mégis a vonzódás... azt tudom, hogy ahogy megismertem, egyre szimpatikusabbá vált, szerettem volna még jobban megismerni. Közben érzékeltem részéről olyan apró gesztusokat, amik nagyon jólestek, és ekkor kezdett el egyáltalán érdekelni, mint férfi!


Az első alkalom, amikor éreztem azt a bizonyos kémiát, az első olyan találkozónk volt, ahol kettesben, előre megbeszélten találkoztunk (ez még nem randi volt, csak beszélgetni szerettünk volna). Akkor éreztem, hogy vele minden olyan magától értetődő, hogy úgy siklik a társalgás, mint kés a vajban, nagyon egy hullámhosszon vagyunk. Azt éreztem, hogy valami láthatatlan erő húz felé, szerettem volna megérinteni, hozzábújni. Én arról a találkozóról úgy jöttem el, hogy "őt akarom!".

Utóbb megbeszéltük, hogy hasonló érzések alakultak ki benne is, egyidejűleg. A következő találkozónkon már összejöttünk.

Nem tudom, mi fogott meg benne... az egész lénye. A gondolkodásmódja, a kisugárzása, a felém irányuló viselkedése... azt hiszem, ezek voltak a leglényegesebb tényezők. De jól döntöttem, mert a kémiából szerelem lett. :)

2015. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

alapból nem is ismerkedek meg olyan nővel kapcsolat céljából aki nem tetszik nem vonzó.

Nálam a szex elsősorban a külsőségeken múlik a látvány számít többségben.

2015. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szex terén nálam is elengedhetetlen a külső, attól nem tudok eltekinteni azért mert belehabarodok a pasiba.
2015. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
2. vagyok, és annyit hozzáfűznék, hogy a párom külsejében semmi kivetnivalót nem találtam, de én nem szoktam minden jól kinéző férfihoz vonzódni... ahhoz nekem több kell, hogy a "kémia" is meglegyen, egy helyes pofi nagyon nem elég!
2015. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha csak ennyin múlna, mindenki ugyanahhoz vonzódna, de ez nem így van.

Nyilván függ külsőségekről is, meg a hormonoktól is, függ az eddigi tapasztalatoktól, a szaglástól, függ a családunktól is, az ember hajlamos a szüleihez hasonlót választani (kivétel van).

2015. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Kedves 2. válaszoló! Annyira jó érzés volt olvasni a történetedet!

Lehet, hogy szentimentális vagyok, de megkönnyeztem.

Ugyanis én is ugyanígy képzelem ezt el, mikor majd találkozom az Igazival. Hogy lassan, fokozatosan alakul ki a vonzódás (mely megmagyarázhatatlan) és előbb megismerem Őt.

Kedves lepontozók! Pusztán azért, mert nem értek egyet valamivel, én nem pontozom le a másikat. Nagyon ritkán pontok le, azt pedig csak azért, ha valakiben megérzem a rosszindulatot és a bántás szándékát, a kötözködést.

Ha bárki bármit hozzá szeretne még tenni a kérdéshez, szívesen olvasom. :)

2015. nov. 24. 14:31
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Semmiképp sem a külsőségekben rejlik, ez attól valami sokkal megfoghatatlanabb dolog. Meghatározni nem tudnám én se pontosan, hogy mitől alakul ki, de szerintem ezt senki nem fogja tudni megmondani. Nem elég a konkrét "kémia", hormonok, feromonok, stb... Azt, hogy kit tartasz vonzónak valóban, ahogy a többiek is írták nagyban befolyásolják pl az eddigi tapasztalataid, a jellemed... Úgy gondolom ez egy olyan összetett dolog, amit nem lehetne csupán tudományos módon megmagyarázni. Viszont ettől lesz olyan mámorító ez az érzés :)

Ui.: a kettesnek én is gratulálok, annak idején nekem is valami hasonló volt az egész a párommal :)

2015. nov. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Nem a külsőségeken múlik. Hozzám nem vonzódik senki mert nem vagyok menő, nem vagyok rosszfiú. Kinézetemmel szerintem nincs nagy gond. Van aki nálam rondább és mégis van barátnője.
2015. nov. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Attól, h valaki jól néz ki vagy jó az illata, még nem tudok hozzá vonzódni ahhoz több kell.

Legutóbb például én szólítottam le egy pasit az utcán, igazából este volt, és ő is kabátban volt, tehát nem igazán láttam a testalkatát csak, a fejét is csak úgy láttam, h nem egy ronda pasi, de nem is kifejezetten szép. Először a hangja fogott meg (utcazenélt), aztán míg hallgattam odamentek hozzá a barátai, és tetszett a velük való közvetlen stílusa, az, h mosolyog és vidám. Aztán mikor beültünk valahová nagyon udvariasan viselkedett, ez már nálam viszi a pálmát! Akkor láttam, h se nem túl szép, se nem túl csúnya és a testalkata is átlagos. De az, ahogyan engem, mint nőt kezelt, az mindent vitt! Többször is találkoztunk ezután, és mindannyiszor nagyon férfiasan viselkedett. Akkorra már tudtam, h van ott azért izon, amikor néha belekaroltam, nem is kevés! És az első csók.. hát igen... mennyek kapuja. Hirtelen magához húzott, és finom volt nagyon. Az illatát ekkor éreztem meg, és nagyon tetszett.

Számomra ő nem átlagos férfi, mert minden nővel udvarias és előzékeny, nem csupán velem, akinek tetszeni akar.

Azon felül pedig soha egy percig sem nyomult, minden alkalommal láttam a szemében a csók előtt már, h nah... ez meg fog történni, mert úgy nézett ki, mint aki majd felfal a szemivel, de soha nem nyomta hozzám a farkát, soha nem fogta meg a kezem és tette a farkára, h fogdossam és mindig nézett, figyelt, h nem túl sok-e ez nekem, mint nőnek. Ezért ő számomra a férfi!

Azt akartam kifejezni ezzel, h sok dologgal összefügg azért ez, nem lehet csak így fekete-fehéren megállapítani, h illat meg sárm/szépség.

2015. dec. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!