Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A tanult/sikeres emberek (különösen a nők) miért nézik le az egyszeri melós (vagy előnytelen külsejű) férfiakat?

Figyelt kérdés
Lehet haragudni rám, de sajnos általánosítani fogok, mert rengeteg ilyen példát láttam már, főleg nőktől (inkább az ő szemszögükből vizsgálnám a dolgot, de inkább zárójelbe tettem), hogy ha diplomások, egy jó munkahelyen dolgoznak és csinosak is, akkor hihetetlen erőltetett módon képesek végigmérni egy-egy melós, vézna srácot. Többször volt már rá példa, ahogy láttam, hogy egy csaj látványosan megvető módon bámulta a kocsiból (rendszerint Audi, BMW) a melós férfiakat/srácokat, hogy még nekem volt kínos (egyetemista vagyok egyébként és busszal közlekedek). Honnan tudja, hogy esetleg nem-e korán meghalt egy szülője ezért kénytelen dolgozni és eltartani a családot vagy nincsenek meg a lehetőségei/képességei, hogy diplomát szerezzen. De ez számtalan szituációban előfordul és nem véletlenül tettem zárójelbe az előnytelen külsőt, mert nemcsak az egzisztencia, de a kinézet szempontjából is megfigyelhető. Egy nagy multinacionális vállalatnál szoktam dolgozni gyakornokként és a szép csajok/nők sokszor olyan stílusban mennek el az átlag alatti (de sokszor átlagos) srácok mellett, mintha földi istennőnek képzelnék magukat. Ha nagy a tömeg, jön veled szembe és még neked kell kikerülni, mert az egója miatt nem lenne hajlandó észrevenni téged és inkább levállalna, miközben rád sem bagóz (persze utána úgyis te lennék a vak lúzer). Persze ha szembefutna vele egy 190-es latin kinézetű alfahím, akkor egyből menne a szemezés és a megszeppent, érzelgős viselkedés. És ez nem belemagyarázás, mert több embernek is hasonló a véleménye és már többször szemtanúja voltam ilyen komikus szappanoperába illő ripacs jelenetnek. Még egyszer hangsúlyozom, senkit nem szeretnék megsérteni és nem is általánosítanék, ha nem ezt tapasztalnám a marketinges/pénzügyes stb. jellemzően gazdasági szakon tanuló vagy már végzett, tipikus magas, karcsú, hosszú/vékony lábú vonzó csajoktól/nőktől. Azért ebbe a kategóriába tettem, mert inkább férfi-nő kapcsolat szempontjából közelíteném meg a dolgot (kérdésleírás 2. fele), nem pedig a jellemből kiindulva. Kérlek benneteket, hogy részletesen írjátok le a véleményeiteket, mert kíváncsi vagyok rájuk, ill. azt is, hogy van-e nektek ehhez hasonló negatív élményeitek, akár a csajoktól is kérdezve.

2016. szept. 22. 22:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Én tanult vagyok, mérsékelten sikeres, de nem nézem le a munkásokat. Mondjuk azt utálom, ha a tömegközlekedésen utazom, és árad belőlük a cigi- és izzadtságszag.
2016. szept. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Én egy olyan srác vagyok, akinek nincs magas végzettsége, jelenleg targoncavezetőként dolgozok. Viszont van egy egészséges önbizalmam, amit úgy intézek, hogy a külvilág észrevegyen. Ha úgy veszem észre hogy lenéznek, én is lenézem az illetőt, és nem stresszelek rajta. Ő is ember, tőlem lehet akárki. Viszont teszek is róla, hogy ne egy átlagos elhízott, igénytelen magyar férfi képét adjam, talán ez adja meg azt az önbizalmat, ami sokakból hiányzik. 33/f
2016. szept. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
Cuki vagy kérdező. Te bevallottan pofátlanul általánosítasz, de meg vagy sértődve mert mások is ezt teszik. Hiszen gyakorlatilag az általad leírt helyzetben ez történik. Az "egyszeri melósról" senkinek nem az ugrik be elsőre, hogy biztos lehetett volna agysebész is csak ".......", hanem hogy buta/lusta volt tanulni ezért nem jutott sehova. Nyilvánvalóan ez nem igaz minden egyes "egyszeri melósra", hisz kitudja mit hoz az élet, de nincs ideje arra az embernek, hogy mindenkitől kikérdezze élete történetét, aki szembe jön vele. Ezért akaratlanul is általánosítani fog, nyilván az egyetlen dolog alapján amit tud az adott emberről, a kinézete alapján. Lehet róla vitatkozni, hogy ez jó vagy rossz, de attól még nem fog megváltozni.
2016. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
6%
#10: Valóban 2 dolog. DE úgy tűnik, a kérdező is ilyen lányokat ismer. Gondolom akkor az ilyen lányokról beszélünk és nem a Ougadougouban lakó nőkről.
2016. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
Ne vedd a lelkedre rengeteg olyan no van akinek biztos h tetszel a tobbi velemeny pedig nem szamit. Ne Azt vedd eszre akinek nem tetszel,hanem Azt akinek igen;/)
2016. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
8%
Én tanult nő vagyok, 3 nyelven beszélek folyékonyan, közgázból meg szocilológiából vagy érettségim és két különböző főiskola szintů kurzust fogok kezdeni. Otthonosa mozgok a művészetekben , történelemben és szinte bármiről lehet velem beszélni. 19 vagyok de volt már munkám , kétkezi munka, aminek hála sokkal többre becsülöm meg tartom az " egyszerű munkás embereket" mint azt aki irodában mereszti a seggét de közben fogalma nincs az életről. Kûlső alapján pedig nem ítélek.
2016. szept. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
6%
Lehetett volna diplomás állásom, de nincs, mert a munkám ami most van sokkal jobb. 150 nettó jön be havonta, plusz juttatások. Hó végén 60-70 ezret fére tudok tenni. Van hol lakjam, van kocsim, van mit ennem, nincs hitelem, nem szükölködöm. Kereshetnék havi 300-500k-t, de azért meg kéne szakadni, vagy sokkal kevesebb szabadidőm lenne, vagy stresszesebb. Ez a munka fizikai jellegű, de többnyire olyan mint az ügyelet, lehet mellette olvasni, enni, inni, tanulni beszélgetni, nem ütik a hátad. Buta volnék mert többre értékelem a szabadidőm és nyugalmam a pénznél és öltönynél ? Nem hiszem :)
2016. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
25%
2. Talán azért mert egy Normális ember férfi, fejlődni szeretne, tervezni. De igy nem tud.. mert mindig ezekkel a dolgokkal szembesül, ilyen nőkkel, ez a tapasztalata. Ebből meg aztán mondanom se kell, ez már az ember kitartásáról szól.. mert nem 1-2 nőtől kapja ezt.. Férfi dolga hogy kezdeményezzen, a cél meg az hogy elérje bizonyos kereteket szem elött tartva a célt. Ezért próbálkozik az ember, az idő is ellene dolgozik, végig megy 50 nőn, ebből 49 elutasitja, elküldi, semmibe veszi, leépiti. Persze mindeközben az emberkétől függ mikor van már elege, sokan az első pár ilyen élmény után fealdják, kibuknak, általánositanak, züllenek, netán még nőgyülölők is lesznek
2016. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22%
Ja és mind eközben a férfi oldjon meg mindent. ami még plussz nyomás. semmi segitséget nem kap.
2016. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!