Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy az átlagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az átlagos csajok túlnyomó többsége csak diplomás vagy leendő diplomás pasival hajlandó együtt élni ill. ismerkedni?

Figyelt kérdés
Elég gyakran szoktam ismerőseim/csoporttársaim és az ő ismerőseik facebook adatlapját böngészni és feltűnt, hogy a minimum átlagos külsejű csajok (szóval a szürke átlag, de azért kicsit vonzó is egyben) mindegyike diplomás vagy egyetemista és a pasija is ugyanúgy felsőfokú képesítéssel rendelkezik vagy folyamatban van a diplomája. Nem tudom, hogy ez valami kasztosodás itt Magyarországon, hogy a diplomás nők szóba sem állnak nem diplomás pasikkal, de pl. No.-ban - ahol bátyám dolgozik - rengeteg jól kereső melósnak (olajos, magasépítő, CNC-s) nagyon csinos barátnője van, akik között szép számmal vannak diplomások is. Bátyám (CNC programozó) konkrétan egy Bochum-i közgázos csajjal ismerkedett meg anno és azóta is együtt vannak immáron 2,5 éve és sosem volt probléma, hogy a csaj jóval iskolázottabb, mert testvérem egy nagyon jó ember és mindenben számíthat rá a nő, most már mint a feleségeként. Itthon meg rengetegszer hallottam már idősektől, csajoktól, szülőktől olyan reakciókat, amikor egy melós pasival járt együtt a lány, hogy "Te jó ég, hogy bírt összejönni egy fizikai munkással? Nekem tuti csak diplomás pasi jöhet szóba" meg "Nem fognak tudni jövőt tervezni, mert nem lesz pénzük lakásra, miből fogják tudni felnevelni a kicsiket (utóbbit jellemzően vén sz****tól szoktam hallani)". Ilyenkor kinyílik a bicska a zsebemben és legszívesebben jól kiverném a balhét, de inkább nem teszem, mert semmi értelme nem lenne. Miért élnek ilyen begyepesedett, felszínes emberek ebben az országban? Miért kell kasztrendszert csinálni ebből a társadalomból olyan íratlan dogmák felállításával, hogy diplomás csak diplomással, csaj csak 180 feletti pasival és legyen saját lakás/saját autó stb. Jajj, mert a spórolás az olyan ciki és inkább vegyünk fel azonnal hitelt lakásra (tök mindegy, hogy fél év múlva el kell költözni az ország másik felébe), mert a Petráék is építettek egy 4 szobásat a város szélén, meg nehogy már Ford Fiesta, hanem BMW, mert milyen már, hogy a kedvesemnek nincs egy menő kocsija. Na az ilyen példákat napestig lehetne sorolni, igaz annyira nem is tartozik a kérdésemhez, csak kitértem rá, bocs hogy elkalandoztam. Szóval nektek mi a véleményetek erről az egész dologról?

2016. okt. 31. 19:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
48%

És mi a probléma? Pár év és te is diplomás mérnök leszel, mérnök fizetéssel, szóval fölszedheted ezeket a csajokat.


A melósoknak meg maradnak a nem elkényeztetett csajok. Azok között is akad jó pár formás testtel meg szép pofival, és lehet, hogy még a földön is járnak, meg dolgozni is tudnak, nem csak ágymelegítésre meg néha napi ürítésre jók.

2016. okt. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

" de pl. No.-ban - ahol bátyám dolgozik - rengeteg jól kereső melósnak (olajos, magasépítő, CNC-s) nagyon csinos barátnője van, akik között szép számmal vannak diplomások is."

Hahotahegyek. Egy német diplomás nő magyar melóssal.

Mesélj még Münchausen. Fizikai munkásként, miért akarsz diplomás hölgyet. Egy Tesco-s árúfeltöltő derogál? Erre még van vastag bőröd a diplomás hölgyeket szidni? Miért állna szóba egy tahó, tapló, műveletlen, rosszul kereső melóssal, ha kaphat inteligens tisztekörmű, művelt diplomást?

2016. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én szépen lassan mérnök leszek és én is úgy gondolom, hogy a párom diplomás lesz. Ennek az az oka, hogy legfőképp olyan társaságokba járok, ahol túlnyomórészt egyetemisták vannak, a munkahelyemen is szakmabeliekkel érintkezem majd többet. Igazából a felsőoktatás egy közös pont az életünkben és minél hasonlóbb két ember, annál jobban összepasszolnak. Én személy szerint szívesebben választanék egy mérnök férfit magam mellé, mint egy orvost, hiába az utóbbi keres többet, mert szakmai támaszt is tudnánk egymásnak nyújtani, tudnánk egymástól tanulni, ami szerintem nagyon szép és ösztönző dolog, ami erősíti a kapcsolatot. Bár nem tudok az összes nő nevében beszélni, biztos vagyok abban, hogy vannak olyanok, akiknek kell az egyetemi papíros beugróként, de én mégis egy olyan fiúért voltam oda, akinek csak egy érettségije van. Sőt, ismertem pár kollégáját, aki a fizetésüket is elkotyogták és valódi rabszolgabérért húzta az igát fizikai munkában. Mégis kellett nekem. Én neki nem. :(
2016. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
96%

Véletlenül se jusson eszedbe egy logikus válasz a kérdésedre: az egyetemista lányok legkönnyebben az egyetemen ismerkednek. Ugyanis a csoporttársaikkal, évfolyamtársaikkal vannak nap mint nap, velük találkoznak a kari bulikban stb.


Egyébként orvosi diplomám van, páromnak technikusi papírja, de nem abban a körben dolgozik, főként fizikai munkát végez. Még egyetem előtt jöttünk össze és kitartottunk egymás mellett.

De ha belegondolok... ha egyetemre úgy megyek, hogy nincs párom, vagy valószínűséggel egyetemista sráccal akadok össze.

2016. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
75%

Idén kb. 110 ezer fiatalt vettek fel fősulira vagy egyetemre, miközben kb. 80 ezer gyerek született.

Vagyis nagyjából eljutunk arra a szintre, hogy már tényleg minden hü.lye bejut valamelyik főiskolára.

A nagy számok törvénye miatt, ha elkezd az ember lánya ismerkedni, tíz pasiból öt fősulis lesz, három diplomás, egy léhűtő munkanélküli, és egy szakmunkás.


De ha te úgy érzed, hogy Németországban minden könnyebb, mert a német diplomás nők megőrülnek a szakmunkás bevándorlókért, akkor csomagold össze a cuccaidat, és menjél.

Mint tudjuk, ebben a korosztályban sokkal több fiú van, mint lány ;) , úgyhogy marad még nekünk normális pasi bőven. :D

2016. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ismered a mondást suba a subával, guba a gubával. Igazából nem is értem a csodalkozas tárgyát.

Mond mar meg nekem a melós srác miért akarna mindenáron diplomás nőt?? Miért ne volna jó a bolti eladó v takarítőnő, stb... És viszont.

2016. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 zgyzgy ***** válasza:

Érthetetlen ez a diplomára való gerjedés.

Manapság már a legutolsó parasztnak is lehet diplomája.

2016. nov. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Manapság már a legutolsó parasztnak is lehet diplomája"


Akkor neked miért nincs? ;) És ha van, milyen? Ruhatár-büfé? Mondjuk ez sem mindegy. Én meg ettől a diplomás lenéző viselkedéstől vagyok már rosszul. Komolyan akit ez annyira zavar, azt inkább az zavarja hogy neki nincs, vagy nem olyan amivel elboldogul....


Kérdező, én az egyik utóbbi válaszolóhoz csatlakoznék. Nem a papír a lényeg hanem a hozzá tartozó tudás, intelligencia, érdeklődés. Nekem olyan diplomám van mint a páromnak, így mi nem csak hétköznapi dolgokról tudunk elbeszélgetni hanem szakmai jellegűről is. Nekem ez így teljesen tökéletes. Biztos van amúgy olyan srác, aki meg pont azért nem szeretne diplomás lányt, mert nem egyezne a "világuk" félne, hogy miről is beszélget el vele, milyen közös érdeklődésük lesz, hogy csinálnak közös programokat stb...Na meg az sem utolsó hogy mindenki a saját körében ismerkedik. Sok egyetemista a helyi bulikban, vagy a suliban jön össze valakivel.

2016. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Én évekig éltem együtt egy nem diplomás férfival, aki ugyan nem gyári melós volt az tény, de nagyon szerette a munkáját, nekem pedig tetszett, hogy ennyire elhivatott. Nem ez adta a közös hangot, de problémát sem okozott. Teljesen más miatt ért véget a kapcsolatunk.


A jelenlegi párom diplomás, méghozzá hasonló körökben mozog, mint én. Mondhatni egymás kiegészítő szakmái vagyunk és így baromira jó érzés, hogy nem csak a cégünk hasonló végzettségű mérnökével tudok diskurálni bizonyos problémákról, hanem a párommal is. Számomra ez megnyugtató és tök jó érzés egyrészt az, hogy hozzátud szólni a munkámhoz, másrészt az, hogy még építeni is tudjuk egymás látókörét és karrierjét azáltal, hogy így közelebbről is belelátunk a "másik oldal világába".


A fizetés egy dolog, mert egy CNC-s szakember, vagy egy jó villanyszerelő is keres annyit, mint amennyit én mérnökként, a párom is hegesztőként kezdte az életét és marha jól élt belőle. Az más kérdés, hogy nem volt elégedett az "olajos élettel", ezért inkább tanulni kezdett mellette, de legalább mindketten tudjuk, hogy ehhez bármikor visszanyúlhat, ha problémánk van.

Természetesen én nem fogom letagadni, hogy imponál, hogy jól keres. Úgy, hogy egy éve vagyok a szakmában, azt gondolom én sem panaszkodhatok. Hozzászoktam, hogy magamnak megtudok adni bizonyos dolgokat, elmehetek moziba, vagy vacsorázni egy étterembe még hó végén is, ha úgy van. Nem szeretnék ezen igényeimből a párom miatt lejjebb adni, tehát elvárásom nem végzettség, inkább fizetés terén van, legyen ez bármilyen képmutató is! Ebből a szempontból az elvárás pedig annyi, hogy legalább annyit keressen a másik fél, mint én és ne folyjon ki a pénz a kezei közül, hogy lehessenek közös céljaink, csinálhassunk olyan közös programokat, amik pénzbe kerülnek. Mindazok mellett, hogy természetesen az én részemet kifizetem én magamnak.

2016. nov. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ki a fa--t érdekel, de komolyan hogy ki kivel jön össze, úristen. Úgy sajnálom, hogy nincs ennél jobb dolgod mint erről elmélkedni és egy 40 kilóméteres kérdését kiírni róla. :DDDD
2016. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!